Портфоліо Білецької Н.Є. з теми "Хімічні реакції та явища"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:34, 16 серпня 2012, створена Belnata (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту)

Перейти до: Навігація, пошук


'Жирний текстЛінійні рівняння з однією змінною

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, природознавство.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Властивості речовин.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 7 класу під час вивчення теми «Властивості речовин». Метою проекту є формування в учнів знань, умінь і навичок з теми згідно державного стандарту та вимог до знань учнів.

Повний План вивчення теми

1 УРОК Перед початком роботи вчитель знайомить дітей з темою проекту, демонструє презентацію та повідомляє ключові та тематичні запитання, визначає проблему. За допомогою анкетування, таблиці З-Х-Д визначаються знання учнів та їх навчальні потреби. Діти об’єднуються у дві групи – «коспозиторів» та «слухачів». Кожна группа протягом проекту працює у своєму напрямку. «Композитори» досліджують творчість композитора, його життєвий шлях, історію написання музичних композицій. «Слухачі» досліджують твори митця, їх вплив на людину, знаходять їх в Інтернеті, шукають їх використання у сучасному житті. Протягом проекту школярі ведуть щоденник музичних спостережень за темою: Музика серця. Творча постать Людвіга ван Бетховена, самостійно обирають матеріал, з яким їх варто працювати. В позаурочний час дітям пропонується переглянути документальний фільм «У пошуках Бетховена» 2 УРОК Учні готують доповіді з цікавих сторінок життя та творчості композитора. На основі набутих знань протягом дослідження учні створюють блог любителів класичної музики де діляться з однолітками враженнями від прослуханої музики та своїм відношенням до класичних творів. Наприкінці уроку вчителем проводиться тестування учнів з набутих знань. 3 УРОК Кожна з груп сстворює презентацію за матеріалом, який вони обрали для дослідження. Лідери груп проводять невеличку музичну вікторину за творами класика. Свої думки та досягнення учні заносять до щоденника музичних спостережень. 4 УРОК Лідери кожної групи захищають свої проекти за обраною темою використовуючи ІКТ – презентації, блог любителів класичної музики, щоденник музичних вражень. Інші члени групи доповнюють виступ. За допомогою підсумкової таблиці вчитель підсумки.

Навчальні цілі

Мета вивчення проекту - поглибити знання про фізичні і хімічні явища; з’ясувати їхні істотні відмінності; - сформувати поняття про хімічні реакції, вивчити ознаки хімічних реакцій і умови їх протікання. - Розвивати навички проведення експерименту, спостереження за ним, самостійно робити висновки, логічне мислення учнів. Розвивати культуру розумової праці та культуру комунікації, інтерес до предмету і потребу в набуванні знань. Учні повинні знати: - відмінності фізичних і хімічних явищ, ознаки хімічних явищ, умови виникнення і перебігу реакцій. Учні повинні вміти: - розрізняти фізичні і хімічні явища, наводити приклади хімічних явищ у природі і побуті.


У ході виконання проекту учні оволодівають навичками 21 століття:

• З’ясування причинно-наслідкових зв’язків, ґрунтовне доведення та розуміння ідей;

• Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відпо-відей на запитання;

• Ефективне формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого вислов-лення та написання;

• Демонстрація можливості ефективно співпрацювати з різноманітними групами;

• IКT – грамотність (Грамотність у галузі інформаційно-комунікаціних технологій);

• Усвідомлення власного розуміння навчання та своїх потреб щодо навчання;


Протягом реалізації проекту учні навчаються: - шукати в Інтернеті необхідну інформацію стосовно теми уроків ( аудіо, відеоматеріали, статті щодо творчого доробку композитора), - працювати у програмах Microsoft Office: Word, Power Point, - створювати та демонструвати презентації, - створювати інформаційні бюлетені та wiki - сайти, блоги, - обговорювати та висловлювати власні думки на форумах любителів класики та прихильників музики видатного композитора.

Опис оцінювання

На протязі всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Окрім всього проводиться заповнення таблиці з-х-д, отримують буклет, переглядають проблемні ілюстрації та відео. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для сайту, контрольний список для блогу, контрольний список для інформаційного бюлетеню, контрольний список для оцінювання однолітками презентації щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання веб-сайту, Форму оцінювання блогу, форму оцінювання буклету, форму оцінювання переконуючої презентації, Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Ті ж самі Форми оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня, сайту, блогу, усного виступу.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Білецька Наталя Єгорівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель біології та хімії

Навчальний заклад

Старомихайлівська ЗШ I-III ст.

Місто\село, район, область

смт.Старомихайлівка, Мар'їнський р-н., Донецька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Серпень 2012р.

Місце проведення тренінгу

Старомихайлівська ЗШ

Тренери

Голубнича Ганна Михайлівна