Портфоліо Куцик Галина Іванівна з теми "Дисперсія світла. Кольори."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:49, 15 серпня 2012, створена KucykGI (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук



Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

фізика, природознавство

Навчальна тема (як записано в програмі)

"Дисперсія світла. Спектральний склад світла. Кольори"

Вік учнів, клас

12-13 років,

Стислий опис проекту

Навчальний проект розрахований для учнів 7 класу. Тема даного проекту відноситься до розділу світлові явища. Для виконання цього проекту учні, які зацікавилися цією темою, поділяються на три групи: історики, що шукають інформацію, що стосується історії відкриття дисперсії та оформлять wiki статтю; теоретики, які шукають відповіді на основні завдання проекту та створять презентацію; дослідники, які практично досліджують накладання кольорів та утворення кольорової гамми.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План реалізації проекту

Навчальні цілі

Після закінчення проекту учні мають розуміти, що біле світло – це сукупність всіх кольорів. Для виконання цього проекту учні поділилися на групи Кожній групі було поставлене конкретне завдання.Після цього в кожній групі розподіляються обов’язки і складається план роботи. Далі кожна з груп приступає до виконання роботи згідно розробленого плану. В кожній групі ведуться відповідні записи, на основі яких учні будуть робити висновки. Результати проведених досліджень кожна група презентує на заключній конференції: група теоретиків – у вигляді презентації, група істориків– у вигляді вікі статті, група дослідників у вигляді малюнків. Буде оцінено доступність, цікавість знайденої інформації та степінь володіння нею, а також представлення.

Опис оцінювання

1. До початку проекту проводиться a. Діагностика навчальних потреб учнів b. рівня їх фактичних знань учнів з теми 2. Під час проведення проекту проводиться: a. анкетування для групування учнів та розподілення ролей, b. відслідковування ходу виконання роботи, c. контроль за дотриманням вимог до блогу 3. По завершенню проекту проводиться: a. Визначення самоспрямованості навчання. b. Визначення рівня знань учів з теми відповідно до вимог програми. оцінювання вікі статті

оцінювання презентації

Самооцінювання учнів

опис оцінювання

з-х-д

вхідне тестування

вихідне оцінювання

фасил

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель презентує публікацію учням про метод проектів та навички 21 століття[1]. Перед тим, як вчитель запропонує учняв взяти участь у проектів йому необхідно поспілкуватися з батьками цих учнів і взяти у них дозвіл про публікацію робіт їх дітей в Інтернеті[2] та відправити лист дозвіл [3]. Початком роботи над проектом буде опитування . День1,2 Представлення проекту з учительської PowerPoint презентації[4], виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у формі таблиці З-Х-Д[5], відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного тестування та тестерів, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. • Учні формують групи (Теоретики, історики, дослідники).

Історики 1.З’ясувати історію відкриття явища дисперсії 2.Створити презентацію. Теоретики. 1. З'ясувати якою є природа світла, як людське око розрізняє кольори 2. Оформити вікі статтю Дослідники 1. Дослідити яку кольорову гамму можна отримати при накладанні різних кольорів? 2. Представити свої дослідження у вигляді малюнків, та опису. • Почати “мозкову атаку” пошуку можливих тем для дослідження. День 3,4 • Обрання теми учнями. Вони не можуть обирати теми, які вже обрані іншими, і можуть придумати свою, не тільки запропоновану вчителем. • Пошук матеріалів в Інтернеті та збір інформації з друкованих джерел.

День 5,6 • Консультації з вчителем інформатики, української мови, біології, образотворчого мистецтва щодо викладення та оформлення матеріалів.

День 7,8 • Учні створюють тексти для статей, слайдів, анкети проводять дослідження. • Учні обговорюють попердні результати

Дні 8,9 • Учні створюють у MS PowerPoint – презентацію[6] та вікі-статтюВікі стаття на тему "Дисперсія світла. Кольори."

День 10 Учні презентують свій кінцевий продукт на відкритому заході. Кожні групі відводиться 5-7 хвилин

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Куцик Галина Іванівна

Фах, навчальний предмет

фізик, фізика

Навчальний заклад

ЗОШ №24

Місто\село, район, область

м.Чернівці

Контактні дані

Куцик Галина Іванівна, фізик, фізика, ЗОШ №24, м.Чернівці, Kucykgi@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08-17-08

Місце проведення тренінгу

Гімназія №7

Тренери

Тумак Антоніна Феодосіївна, Романчук Тетяна Миколаївна