Матерія. Реальність чи віртуальність.
Зміст
Назва проекту
Матерія. Реальність чи віртуальність.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основной предмет – фізика. Інші навчальні предмети: хімія, природознавство.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Будова речовини
Вік учнів, клас
7 клас,12-13 лет.
Стислий опис проекту
Цей проект для учнів 7 ласу. Згідно з програмою , на тему « Будова речовини» відводиться 7 годин. Виконуючи завдання учні будуть роботати над творчими ідеями, з’ясовувати причинно-наслідкових зв’язкі між теоретичними та експериментальними даними, які здобудуть самостійно, обґрунтувати залежнiсть швидкостi руху атомiв i молекул вiд температури; характеризувати ознаки тiл у рiзних агрегатних станах, явище дифузiї, залежнiсть лiнiйних розмiрiв твердих тiл вiд температури; пояснити атомно-молекулярну будову речовини в рiзних агрегатних станах, дослiднi факти, що пiдтверджують рух i взаємо- дiю мiкрочастинок речовини; порiвняти фiзичнi властивостi тiл у рiзних агрегатних станах; спостерiгати явище дифузiї в газах i рiдинах; вимiрювати масу тiла, густину речовини.Учні впродовж роботи над проектом будуть вчитися швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Навчить описувати особливостi руху атомiв i молекул речовини в рiзних агрегатних станах, учні зможуть обґрунтувати залежнiсть швидкостi руху атомiв i молекул вiд температури та обґрунтувати властивості речовин у різних агрегатних станах. Учні будуть вирішувати дослідницькі та практичні питання. Вони зможуть розвивати в собі такі риси як гнучкість в спілкуванні та вміння знаходити інформацію ,критично іі оцінювати і вірно використовувати.
Опис оцінювання
Впродовж всієї теми вчитель проводить оцінювання. На початку учні виконують вхідний контроль - заповнюють Т-схему,щоб визначити навчальні потреби,встановити навчальні цілі. Вчитель демонструє презентацію вчителята налаштовує учнів до роботи над пректом. Учні формують групи за допомогою вчителя. Впродовж роботи учні заповнюють ЗХД схему. Якщо у них виникають питання ,вони використовують дошку запитань, контрольні списки. Вчитель проводить поточний контроль - тест. Вчитель залучає до роботи батьків, якщо учні потребують допомогу зі створення презентації та буклету. Завершують заповнювати учнівській план. Наприкінці роботи учні разом з вчителем підводять підсумки, обговорюють останні запитання. На останньому уроці учні захищають презентаціїта буклети.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
Урок 1. На цьому уроці вчитель ознайомлює учнів з темою і формою роботи над нею. Представляє свою презентацію і проводить вхідний контроль - учні заповнюють Т-схему, щоб визначити навчальні потреби , встановити навчальні цілі. Учні формують три групи ,кожній групи пропонується ключове завдання: 1група-«Як наповнити посудину наполовину газом?», 2група-«Чому рідина ллється?» ,3група-«Як і чим наповнити відро три рази і кожен раз доверху?». В кінці уроку група планує свою роботу. Загальна інформація для батьків щодо проектної діяльності учнів представлена в формі буклету. Урок 2. Кожна група створює журнал спостережень, З-Х-Д схему та кожен учень - «учнівській план». Урок 3. В класі вивішується «дошка запитань» на якій вчитель пропонує перечень сайтів , котрі бажано продивитися для подальшого вивчення теми. Учні в свою чергу залишають свої запитання. Урок 4. На цьому уроці вчитель проводить дослідницькі вправи ,які допоможуть учням в їх самостійній роботі над проектом. Учні продовжують заповнюють З-Х-Д схему. Урок 5. Учні обговорюють в групах досягнення,обговорюють питання, коригують свої дії. Урок 6. На цьому уроці проводиться контрольний тест. Урок 7. Захист учнівських проектів в формі презентацій, буклетів, звітів, тощо. Основний виступ належить лідеру групи, інші учні доповнюють та розповідають про свій внесок до проекту.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Тетяна Кузнецова
Фах, навчальний предмет
Вчитель, фізика
Навчальний заклад
Донецька гімназія №92
Місто\село, район, область
М.Донецьк
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Серпень 2012
Місце проведення тренінгу
м.Донецьк
Тренери
Половцева Лариса Валентинівна