Портфоліо Казковий світ дитинства
Зміст
Назва проекту
Казковий світ дитинства.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література, народознавство, історія
Навчальна тема (як записано в програмі)
«Михайло Стельмах. «Гуси-лебеді летять»»
Вік учнів, клас
12-13 років,7 клас
Стислий опис
Це проект з української літератури для учнів 7 класу за темою «Казковий світ дитинства» Метою проекту є формування у учнів знання про звичаї та традиції українського народу, осмисленого вивчення творчості письменника Михайла Стельмаха, виховання любові до батьків, пошани до старших, любові до природи і світу, розвиток фантазії, уяви в житті творчої особистості. Цей проект орієнтований на діючу навчальну програму й може бути інтегрований у рамках навчального процесу з уроками народознавства, історії.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Навчальні цілі: • Поглибити знання учнів про звичаї та традиції українського народу. • Навчити переказувати зміст фрагментів повісті. • Вміти розкрити образ Михайлика, розповісти про його сприйняття дорослого світу. Схарактеризувати інші образи (діда, батьків, подружки Люби). • Вміти визначити головну ідею твору. • З’ясувати роль художніх засобів та елементів фольклору. • Розкрити власне розуміння образу гусей-лебедів. • Виховання любові до батьків, пошани до старших, любові до природи і світу. • Розвиток фантазії, уяви в житті творчої особистості. • Познайомити учнів з поняттям автобіографічний твір і символи
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку проекту діти заповнюютьЗ-Х-Д схему, що дозволить визначити навчальні потреби. Використовуючи метод «Вхідний контроль» за допомогою анкети, здійснюється діагностичне оцінювання попередньо засвоєних знань, вмінь та навичок з теми «Казковий світ дитинства». Учитель демонструє презентацію для організації роботи над проектом, налаштування учнів на дослідницьку роботу. Впродовж роботи над проектом використовуючи анкети, форму оцінювання для роботи в групах, форму оцінювання продуктів проекту, контролюється хід виконання плану роботи в групах щодо виконання проекту. Учитель спостерігає за роботою учнів, їх спілкуванням, у разі необхідності, за допомогою питань, роздумів, активізує, зацікавлює їх. Наприкінці роботи над проектом в ході проведення учнівської конференції, за допомогою листів оцінювання, презентації, самооцінки дослідницької роботи учнів, оцінювання буклету аналізується підготовленість групи: фото- відео звіти, презентації, вміння учнів обґрунтовано та переконливо довести свою інформацію.
Діяльність учнів
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Людмила Єрьомка
Фах, навчальний предмет
Учитель української мови та літератури
Навчальний заклад
Новотроїцька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 4 Волноваської районної ради
Місто\село, район, область
с. Новотроїцьке Волноваський район Донецька область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
07.08.2012 - 14.08.2012
Місце проведення тренінгу
с. Новотроїцьке
Тренери
Грішко Олена Володимирівна