"Загадки та уроки Гоголя"
Зміст
Назва проекту
"Загадки та уроки Гоголя"
Основний предмет та інші навчальні предмети
Основний предмет - література, інші навчальні предмети - історія, музика, образотворче мистецтво
Навчальна тема (як записано в програмі)
Творчість Н.В.Гоголя.
Вік учнів, клас
7 клас, 12 - 13 років.
Стислий опис проекту
У проекті приймають участь учні 7 класу. Робота над проектом пов’язана з вивченням теми «Творчість М.В.Гоголя. Повість «Тарас Бульба». На початку вивчення теми вчитель пояснює учням метод проектів, проводить опитування знань учнів на вході. Учні заповнюють таблицю «ЗХД», а вчитель знайомить їх з стартовою презентацією,і учням стає зрозумілим, над чим вони будуть працювати. Під час роботи над проектом учні збирають, вивчають необхідну інформацію, аналізують, проводять паралелі та необхідні міні – дослідження.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Вчити самостійно набувати знання, віддавати перевагу питанням, які цікаві більш за все, оцінювати матеріал, використовуючи його в конкретних умовах та нових ситуаціях. Направляти увагу учнів до більш глибокого вивчення предмету;розвинути цікавість до самостійного здобування знань, вміти оцінювати значення того чи іншого матеріала; формувати систему цінностей, готовність переглянути свої судження і змінити образ дій під впливом вагоміших аргументів. Проект допоможе сформувати систему цінностей, використовуючи знання із різних галузей, щоб скласти план рішення той чи іншої проблеми, целеспрямованно вивчити різні точки зору для того, щоб винести особисте судження; бути наполегливим, застосувати свої ідеали;приймати на себе відповідальність за свою поведінку, розуміти свої можливості та обмеження. Проект допоможе розширити, поглибити знання по темі, а також перевірити їх та застосувати на практиці. Ця робота допоможе знати та цінити творчість М.Гоголя. Це буде досягнено завдяки тому, що учні шліфують свої вміння працювати з навчальною, додатковою та спеціальною літературою,вміння порівнювати, аналізувати, знаходити зв’язки між видами мистецтва , аналізувати питання та відповіді, нормувати свою учбову діяльність.
Опис оцінювання
Впродовж всієї навчальної теми проводиться оценивание, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання, впроваджуючи тестування, анкетування. На початку проекту учні знайомляться з презентацією вчителя про проектну діяльність і дізнаються, над якими питаннями їм потрібно буде працювати, відповідають на питання тесту, анкети та заповнюють таблицю «С-Х-У» для з’ясування рівня знань з творчості М.Гоголя та історичних фактів з розвитку Запорізької Січі. Впродовж роботи над проектом щотижня проводиться оценивание, групи обговорюють здобуту інформацію, роблять нотатки, вчитель, якщо це потрібно, проводе консультації, заповнюються таблиці. По закінченню проекту учні складають тест зі знань програмного матеріалу, презентують свій проект. Оцінювання цих видів роботи проводиться завдяки формам оценивания, після чого вчитель підводе підсумок виконаної роботи, і всі учасники проекту отримують остаточні оцінки та пишуть твір або есе.