Портфоліо на тему: "Жінка, якою захоплювалися"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:44, 12 липня 2012, створена Georg (обговореннявнесок) (Тимчук Олександр Валерійович)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Жінка, якою захоплювалися"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Зарубіжна література, Я і Україна, Рідний край

Навчальна тема

Вивчення літературної історі свого міста

Вік учнів, клас

8-9 клас, 14-16 років

Стислий опис проекту

У роботі над проектом взяли участь учні 9 класу. Проект «Жінка, якою захоплювались». Перед групою стояло завдання ближче познайомитися з долею Анни Керн, а також з її проживанням в Лубнах. Члени групи працювали над збором друкованого та електронного матеріалів, відвідали музей, галерею мистецтв, ознайомилися з архівними документами. Зібраний матеріал упорядкували та як підсумок роботи випустили газету, створили презентацію та веб-сайт.

Повний План вивчення теми

Літературна історія свого краю

Навчальні цілі

По завершенню проекту учні повинні: Навчитись працювати з архівними документами. Закріпити знання по роботі з комп’ютером. Навчитись використовувати музейні та архівні документи. Навчитись спілкуватися з цікавими людьми. Навчитись випускати газету, висвітлювати цікаві факти та історичне минуле. Навчитись створювати буклет, веб-сайт, презентацію проекту.

Опис оцінювання

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На уроці вивчення теми «Жінка, якою захоплювалися» Учням потрібно встановити порядок за певними (наявними у їх переконаннях) пріоритетами. Використовуючи он-лайн ранжування, учні візуально розташовують інформацію в певній послідовності – вгорі – найважливіші (на їх думку) інформації, нижче - менш важливі. Учні порівнюють індивідуально складені списки в парах. В ході дискусії (спочатку в парах, потім фронтально) про важливість кожного дослідження, вчитель оцінює навчальні потреби учнів, використовуючи спеціально розроблену форму оцінювання окремих учнів. Вчитель демонструє презентацію та націлює на дослідницьку діяльність з метою більш глибокого вивчення даної теме та відповіді на ключове, тематичні за змістові питання; знайомить з формами оцінювання робіт під час дослідницької діяльності. Учні об’єднуються в групи по 3 та розподіляють ролі: Дослідник 1 Дослідник 2 Дослідник 3 Вчитель організовує, координує об’єднання учнів, забезпечує навчальними та довідковими матеріалами для пошукової діяльності, інструментарієм для досліджень (практичних робіт). Учні шукають відповіді на запитання та починають кожен індивідуально шукати відповідь на своє запитання. (упродовж 3-4 днів), використовуючи окрім друкованих джерел ще й ресурси Інтернету, використовуючи закладки групи зарубіжної літератури на БобрДобр; учні оцінюнють веб-ресурси та вчаться дотримуватись законів про авторське право На слідуючому уроці в групах відбувається обмін повідомленнями та виконання завдань на перевірку засвоєного матеріалу. Вчитель розробляє завдання на перевірку та закріплення набутих знань, коригування прогалин Упродовж наступних 4 уроків відбувається робота за такою ж схемою, доки всі групи не дослідять 5 підтем. Вчитель організовує спілкування не лише в межах однієї групи (постійні трійки зберігаються до кінця вивчення теми), а й між експертами різних груп. В ході проекту учні завантажували презентації на загальні блоги Матеріали будуть легко доступні для учасників упродовж дослідницької діяльності та після завершення роботи в проекті. Учні самі обирають способи презентації своїх робіт. Це питання обговорюється спочатку в групах, висувають свої ідеї, само оцінюють цей вид діяльності, потім список пропозицій всіх груп ранжується та простих голосуванням обирається той спосіб, за який проголосувала більшість.

Відомості про автора

Юрій Денисенко

Вчитель інформатики

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Місто Лубни, Полтавська область

Відомості про тренінг

09.07.2012 - 14.07.2012

Місто Полтава ПОІППО

Тимчук Олександр Валерійович

Власна сторінка Тимчука