Портфоліо Пластиковий посуд:за і проти"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:16, 12 липня 2012, створена Larysa (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Пластиковий посуд:за і проти

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, екологія, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Найважливіші органічні сполуки

Вік учнів, клас

9 клас, 15 років

Стислий опис проекту

Одноразовий посуд позбавив нас від багатьох утомливих турбот і звільнив час, зробив життя і побут простішим і легшим. Він й сам легкий і зручний, досить міцний, якщо порівняти з фарфоровим і скляним, а головне - його не треба мити. Останнім часом всіх стала цікавити саме безпека одноразового посуду - точніше, матеріалу, з якого він виготовлений. Думки про це бувають прямо протилежними, і споживачам важко розібратися, як же все-таки ставитися до цього блага цивілізації. Отже, виникла думка реалізувати з учнями 9 класу навчальний проект в рамках вивчення теми «Найважливіші органічні сполуки». Учні випробують себе в ролі «Технологів», «Лікарів», «Екологів», «Кореспондентів». Група"Технологи" досліджує та порівнює властивості полімерів. Група "Лікарі"встановлює, який вплив має пластиковий посуд на організм людини. Група"Кореспонденти"проводить анкетування учнів та створює пам'ятку. Група "Екологи" запропонує, як можна надати пластиковому посуду друге життя. Свої матеріали учні представляють у вигляді презентацій, публікацій. Буде організована виставка "Друге життя пластикового посуду". У рамках проекту проводитеметься майстер-клас по виготовленню поробок із пластикового посуду.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, які будуть переконливими для учнів школи. Діти формуватимуть уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності між матеріалами. Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про використання пластикового посуду, визначать можливості надати йому друге життя.

Опис оцінювання

При роботі над проектом використовуватиметься формуюче оцінювання. Дані цього оцінювання використовуватимуться для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Якщо регулярно залучати учнів до збору та перевірки відомостей про їхнє навчання, вони допомагають їм ставати відповідальними, самостійними та незалежними учнями. Використовуватиметься також підсумкове оцінювання – яке проводиться наприкінці проектів. Таке оцінювання може допомогти отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання. Буду використані такі методи: анкетування, перегляд презентації вчителя, само та взаємооцінювання,консультації та інструменти:опитувальник (тест),журнали спостережень, таблиця «ЗХД», письмові огляди,звіти, форми оцінювання продуктів проекту. Будуть оцінюватися: презентації, публікації, виставка «Друге життя пластикового посуду». Оцінювання проводиться в формі: взаємооцінювання та само оцінювання. Оцінки виставлятимуться при захисті проекту. Використовуватиметься форма «ЗХД» та організаційної діаграми оцінювання. Захист проекту проводитиметься у вигляді відео конференції.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Під час проекту учні, використовуючи матеріали періодичних видань та мережі Інтернет знайомляться з основними властивостями полімерів з яких виготовляють пластиковий посуд, досліджують їх властивості вивчають їх безпечний та шкідливий вплив на організм. На основі анкетування досліджують, як використовують пластиковий посуд учні Новокочубеївської школи та що вони знають про його маркування. Особлива увага звертається на питання, щодо правильного використання пластикового посуду, як умови його безпечності.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Демочко Лариса Петрівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель біології та хімії

Навчальний заклад

Новокочубеївська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с.Нова Кочубеївка Чутівський р-н Полтавська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

9-14 липня 2012 рік

Місце проведення тренінгу

м. Полтава

Тренери

Тимчук Олександр Валерійович,