Портфоліо на тему "Наш світ - світ з багатьма кутами"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:55, 12 липня 2012, створена Natashababak (обговореннявнесок) (Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети)

Перейти до: Навігація, пошук


Наш світ - світ з багатьма кутами

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

     Основний предмет - математика, другорядні предмети - інформатика, предмети природничого циклу, мова та література, народознавство.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Геометричні фігури і величини

Вік учнів, клас

Учні 10-11 років.5 клас. 

Стислий опис проекту

Проект передбачає вивчення учнями 5 класу основних геометричних фігур, та їх характеристик, а також вивчення геометричних величин та способів їх вимірювання і обчислення. У проекті передбачається робота пошукового характеру, розв’язування задач, які тісно пов’язані з повсякденним життям людини.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Метою проекту є отримання учнями знань про основні геометричні фігури, їх характеристики та застосування знань для ситуацій реального життя. Уміння встановлювати міжпредметні зв’язки. Розвиток логічного мислення, вміння здійснювати аналіз та синтез досліджуваних явищ. Удосконалення та поглиблення навичок застосування можливостей ІКТ для представлення своєї роботи: використання прикладних програм пакету Microsoft Office, можливостей мережі Internet. Вироблення навичок роботи в колективі. Формування навичок самооцінювання. Результатом навчання є поглиблення та закріплення знань з математики, інформатики, географії, народознавства, мови та літератури.

Опис оцінювання

На початку роботи над проектом учитель проводить анкетування та попереднє оцінювання знань та умінь учнів за З-Х-Д схемою. Протягом всієї роботи над проектом проводиться поточне оцінювання. Оцінюється кожен вид роботи виконаної учнем: дослідницька робота, презентація, публікація, веб-сторінка, написана казка, виконана контрольної роботи. Під час оцінювання кожного виду роботи, за виключенням контрольної роботи, крім оцінки вчителя використовується взаємооцінювання, само оцінювання.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На початку роботи над проектом з метою зацікавлення учнів до пошукової та дослідницької діяльності учитель проводить мозкову атаку: ставить проблему перед дітьми, здійснює мотивація роботи. Наступним кроком учителя є організація обговорення проекту. З метою з’ясування навчальних потреб учнів, учитель проводить попереднє оцінювання знань та умінь учнів за З-Х-Д схемою. В залежності від рівня знань та навчальних потреб, які були виявлені під час попереднього оцінювання, учні діляться на три групи: 1 – вчені-дослідники, 2 – журналісти, 3 – статисти. Кожній групі дається завдання для дослідження. Завдання першої групи: Дослідити способи визначення площ геометричних фігур. Визначити, яка з фігур має найбільшу площу, якщо периметри фігур однакові. Завдання другої групи: проаналізувати можливості використання геометричних фігур в різних сферах людського життя: в побуті (перша підгрупа), науці (друга підгрупа), мистецтві (третя підгрупа). Завдання третьої групи: Підібрати і систематизувати задачі з теми «Геометричні фігури». Необхідну для виконання того чи іншого завдання інформацію учні отримують використовуючи Інтернет-ресурси та інші джерела. Після тиражування публікації учитель проводить конкурс казок та оповідань на тему: «Геометричний світ майбутнього», участь в якому можуть брати всі бажаючі. Наприкінці реалізації проекту учитель проводить перевірку знань і умінь учнів, набутих в ході вивчення теми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери