Портфоліо Жуковської Валентини Олексіїївни "Фізика у повсякденному житті"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис проекту
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі
- 8 Опис оцінювання
- 9 Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
Фізика у повсякденному житті.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Предмет – фізика.
Навчальна тема – Починаємо вивчати фізику.
Інші предмети – історія, географія.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Зв'язок фізики з повсякденним життям, технікою і виробничими технологіями. Творці фізичної науки. Внесок українських учених у розвиток фізики.
Вік учнів, клас
Клас – 7. Вік учнів – 12-13 років.
Стислий опис проекту
Проект виконують учні 7 класу наприкінці теми «Починаємо вивчати фізику». Тема розрахована на 8 годин, проект – на 2 години. Учні за допомогою мережі Інтернету, працюючи в групах, виконають пошук інформації за темою проекту та презентують свої дослідження; використають та поглиблять знання історії Давньої Греції та номенклатури материків Євразії. Продуктом діяльності учнів будуть мультимедійні презентації.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Учні будуть знати імена видатних вітчизняних та зарубіжних фізиків; навчаться обґрунтовувати історичний характер розвитку фізики як науки; пояснювати значення фізичних законів в житті людини; вміти пристосовувати фізичні знання до реальних умов життя; поглиблять знання про вчених-фізиків Донецької області та Донецька; навчаться швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно її оцінювати, вірно та творчо використовувати дані для вирішення завдань.
Опис оцінювання
Для визначення навчальних потреб учнів використовується Таблиця «З-Х-Д». Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань. Періодичне читання їх записів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скорегувати їхні дослідження в потрібному напрямку. Учні використовують Форму оцінювання презентації, за якою вони мають створювати презентацію та форму оцінювання звіту. До закінчення створення презентацій призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Надати можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надати час і допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Використати Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організувати взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Оцінювати учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання – Чи впливають відкриття на життя людини?