Портфоліо на тему "Союз гіпотенузи та катетів. Теорема Піфагора"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:42, 11 липня 2012, створена Пономаренко (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Союз гіпотенузи та катетів. Теорема Піфагора.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет геометрія, дотичні - історія, географія, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Розв’язування прямокутних трикутників. Теорема Піфагора.

Вік учнів, клас

8 клас, 14 років

Стислий опис проекту

Проект пропонується для реалізації з учнями 8 класу під час вивчення теми «Теорема Піфагора». У ході практичної діяльності учні повинні дослідити біографію відомого вченого, розглянути його знаменну теорему, способи її доведення і застосування для розв’язання задач. Також під час роботи над проектом учні повинні дослідити теорему Піфагора, використовуючи деякі способи її доведення. Працюючи над проектом, учні розширюють і поглиблюють свої знання з геометрії. Клас поділено на чотири групи «біографи», «теоретики», «практики», «лірики» Даний проект об’єднує історію, математику, географію та інформатику.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми "Союз гіпотенузи та катетів. Теорема Піфагора."

Асоціативний кущ

Навчальні цілі

Мета: поглибити та систематизувати знання учнів про прямокутний трикутник та його елементи; - формувати обчислювальні навички учнів, розвивати самостійність мислення, вчити об’єктивно оцінювати себе і коригувати свою діяльність та інших учнів в ході виконання проекту; - формувати в учнів вміння здійснювати вибір навчально – пізнавального завдання; вміння осмислювати й використовувати інформацію з різних джерел; вміння співпрацювати в групах, проявляти ініціативу; робити висновки; - виробити у школярів практичні навички під час використання теореми Піфагора; - виховувати спостережливість, науковий підхід, та любов до математики.

Задачі проекту: - розширити знання учнів з геометрії про прямокутний трикутник та теорему Піфагора; - Познайомити учнів з різними доведеннями теореми Піфагора; - усвідомити важливість даної теореми.

Опис оцінювання

Перед початком проекту проводиться мозковий штурм у вигляді асоціативного куща та використовується метод ЗХД. На групи учні поділяються за онлайн-анкетуванням. В ході проекту проводиться обговорення, для того щоб дізнатися правильність направленості учнів для досягнення мети. Результат проекту, який розроблений у вигляді публікації, оцінюється за критеріями оцінювання публікацій та онлайн-тестування

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На підготовчому етапі проекту учитель коментує тему і мету проекту. Мотивує діяльність учнів. Обговорює цілі і головні питання проекту. Під час дослідження (опрацьовуючи матеріали мережі Інтернет та відповідну літературу )відбувається збір інформації по теоремі Піфагора, пошук відповідей на основні питання з подальшим обговоренням, аналізом та корекцією. Кожна група обирає запитання та відповідає на них. На основі прикладу учнівських робіт, створених вчителем, учні створять свої презентації та публікації, що буде результатом виконаної роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Пономаренко Ірина Володимирівна

Фах, навчальний предмет

вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Хорольська гімназія

Місто\село, район, область

м.Хорол Полтавської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09-14.07.2012

Місце проведення тренінгу

ПОІППО

Тренери

Тимчук Олександр Валерійович