Портфоліо на тему "Союз гіпотенузи та катетів. Теорема Піфагора"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:26, 11 липня 2012, створена Пономаренко (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Союз гіпотенузи та катетів. Теорема Піфагора.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет геометрія, дотичні - історія, географія, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Розв’язування прямокутних трикутників. Теорема Піфагора.

Вік учнів, клас

8 клас, 14 років

Стислий опис проекту

Проект пропонується для реалізації з учнями 8 класу під час вивчення теми «Теорема Піфагора». У ході практичної діяльності учні повинні дослідити біографію відомого вченого, розглянути його знаменну теорему, способи її доведення і застосування для розв’язання задач. Також під час роботи над проектом учні повинні дослідити теорему Піфагора, використовуючи деякі способи її доведення. Працюючи над проектом, учні розширюють і поглиблюють свої знання з геометрії. Клас поділено на чотири групи «біографи», «теоретики», «практики», «лірики» Даний проект об’єднує історію, математику, географію та інформатику.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Мета: поглибити та систематизувати знання учнів про прямокутний трикутник та його елементи; - формувати обчислювальні навички учнів, розвивати самостійність мислення, вчити об’єктивно оцінювати себе і коригувати свою діяльність та інших учнів в ході виконання проекту; - формувати в учнів вміння здійснювати вибір навчально – пізнавального завдання; вміння осмислювати й використовувати інформацію з різних джерел; вміння співпрацювати в групах, проявляти ініціативу; робити висновки; - виробити у школярів практичні навички під час використання теореми Піфагора; - виховувати спостережливість, науковий підхід, та любов до математики.

Задачі проекту: - розширити знання учнів з геометрії про прямокутний трикутник та теорему Піфагора; - Познайомити учнів з різними доведеннями теореми Піфагора; - усвідомити важливість даної теореми.

Опис оцінювання

Перед початком проекту проводиться мозковий штурм у вигляді асоціативного куща та використовується метод ЗХД. На групи учні поділяються за онлайн-анкетуванням. В ході проекту проводиться обговорення, для того щоб дізнатися правильність направленості учнів для досягнення мети. Результат проекту, який розроблений у вигляді публікації, оцінюється за критеріями оцінювання публікацій та онлайн-тестування

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери