Портфоліо Богуцької Оксани з теми "Реальні загрози віруального світу"
Зміст
Назва проекту
"Реальні загрози віруального світу"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика
Навчальна тема (як записано в програмі)
Інтернет та інформаційна безпека
Вік учнів, клас
7 клас 13 років
Стислий опис проекту
Більшість батьків не замислюються над тим, що Інтернет — це не тільки важливий простір для розвитку, спілкування, розваг і дозвілля дітей, а й місце, де чадо можуть підстерігати цілком реальні небезпеки: незаконний і дорослий контент, злочинні дії, агресивний маркетинг і банальна відсутність культури у користувачів мережі.
Щоб брак життєвого досвіду і природна цікавість не обернулися для дитини і всієї родини серйозними неприємностями, необхідно свідомо підходити до питань забезпечення безпеки дітей в Інтернеті і не відставати від розвитку сучасних технологій.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Після завершення навчального проекту учні зможуть
Розпізнавати загрози безпеці дітей під час роботи в Інтернеті та шляхи їх уникнення
Розрізняти сайти віртуальних магазинів та фішінгові сайти
Аналізувати інформацію про новітнє програмне забезпечення щодо захисту користувачів Інтернету
Вдосконалять вміння пошуку інформації в мережі Інтернет
Розрізнятимуть які дані потрібно вказувати в мережі Інтернет
Після закінчення проекту учні знатимуть:
кому можна довіряти у віртуальному світі, кому ні
як правильно здійснювати покупки через мереже Інтернет
що робити, коли погрожують чи залякують у соціальних мережах
Опис оцінювання
На початку проектної діяльності відповідно до теми навчального проекту проводяться батьківські збори з метою виявлення обізнаності учнів та батьків з досліджуваної теми та вмотивування їх до участі в дослідницькій роботі. Батьки пишуть заяви в яких дають дозвіл на участь дітей у проектній діяльності. Для встановлення рівня обізнаності учнів з пропонованої теми проекту та вибору групи, учням пропонуються завдання, які розміщення у публікації вчителя. Значна увага приділяється опрацюванню з учнями критеріїв та основних підходів до оцінювання результативності їх роботи в проекті. У процесі виконання завдань навчального проекту учні долучаються до самоконтролю організації власної діяльності та заповненні звітності про виконані ними заплановані завдання.
Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінюватися, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясують свої навчальні потреби з допомогою організаційних діаграм та таблиць З-Х-Д і створять контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм.
Після завершення роботи над завданнями навчального проекту учням надається можливість презентувати на відкритому заході створені інтелектуальні продукти та озвучити сформульовані висновки.
Діяльність учнів
Учнівська стаття "Чи може злочин бути віртуальним?"
При вивченні теми «Інтернет та інформаційна безпека» учням пропонується більш детально розглянути, які небезпеки їх очікують в мережі Інтернет.
На батьківських зборах вчитель розповідає про метод проектів та навички ХХІ століття
та про сам проект учням та батькам, батьки пишуть заяви, дають дозвіл дітям брати участь у проекті
1 день
Учитель для зацікавлення учнів проектом показує свою презентацію, в якій розповідається про ключове та тематичні питання та роль кожної групи в проекті.
Для визначення готовності учні до проекту та зацікавлення учнів вчитель проводить опитування (Опитувальник)
Для визначення навчальних потреб учні заповнюють З-Д-Х таблиці.
Учні об’єднуються у три групи (за інтересом), в кожній групі по чотири учня.
Кожній групі надаються ролі: Вірусологи, Слідчі, Порадники.
Вірусологи: розглядають поняття комп'ютерного вірусу (особлива увага приділяється новинкам) та методами боротьби з ними, розробляють поради як боротися з комп'ютерними вірусами. (результатом їх діяльності є презентація/
Слідчі: розглядають поняття віртуального злочину, види віртуальних злочинів, проводять дослідження учні знають про віртуальні злочини. (результатом їх діяльності є вікі-стаття)
Порадники: Досліджують як діти різного віку сприймають Інтернет, розробляють поради батькам, які хочуть вберегти дитину від небезпек віртуального світу (результатом їх діяльності є буклет)
1 тиждень. Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп'ютером. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять соцопитування та пошук необхідної інформації в мережі Інтернет, учитель роздає Критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Оцінюють отриману і знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації.
2 тиждень. Працюючи в групах учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує он-лайн консультації по групах. Використовуючи таблицю Самоаналізу учні однієї групи оцінюють себе, а також один одного.
3 тиждень
Учні завершують свої роботи. Презентують її.
Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до Критеріїв оцінювання.
Здійснюється перевірка знань учнів Самостійна робота
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Богуцька Оксана Орестівна
Фах, навчальний предмет
учитель інформатики та математики
Навчальний заклад
Маловисківська гімназія Маловисківської районної ради Кіровоградської області
Місто\село, район, область
м Мала Виска Кіровоградської області
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
02 - 06 липня 2012 р.
Місце проведення тренінгу
КОІППО імені Василя Сухомлинського
Тренери
Скрипка Анна Володимирівна, Литвиненко Ольга Валентинівна