Портфоліо Дмитрук Галина Ярославівна
Зміст
Назва проекту
Здорове харчування
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет – основи здоров'я, біологія. Використання при вивченні теми «Здоровий спосіб життя»
Навчальна тема
Здорове харчування
Вік учнів, клас
8 клас 13-14 років
Стислий опис проекту
Під час цього проекту учні повинні дослідити поняття харчування, дієти. Проект спрямований на розвиток самостійності та пошукової роботи дітей. Висвітлити поняття мислення, усвідомлення корисності та негативізму дієт, порівняти витрати на продукти при хорошому харчуванні та при правильних деяких дієтах. Діти вчаться самостійно шукати відповіді на ключове та тематичні питання, за допомогою батьків, літератури, інтернету, друзів. В процесі розробки проекту учні створюють публікацію, презентацію та учнівський веб-сайт, потім демонструють свою роботу батькам, школярам. Учні повинні вміти: - розпізнавати корисну та шкідливу їжу; - називати страви, які допомагають зберігати здоров’я, зміцнювати його; - складати свій добовий раціон на основі здобутих знань; - демонструвати позитивне спілкування, активність і роботу в групі.
Навчальний проект «Здорове харчування». Проект можна запропонувати учням 8 класу в ході вивчення теми «Здоровий спосіб життя». При виконанні даного проекту бажано дітей поділити на окремі підгрупи, кожна з яких буде займатися конкретними діями.
Повний План вивчення теми
План вивчення теми "Здорове харчування"
Навчальні цілі
Учні вирішують, як презентувати свої остаточні результати: створивши мультимедійну презентацію, публікацію чи веб-сторінку. Незалежно від обраного методу учні зможуть проводити пошук в Інтернеті для збору статистичних даних з обраної теми. Існуючі результати щодо створення публікації, презентації чи веб-сторінки, показують результати роботи учнів, та можливість використання набутих знань в майбутньому.
Під час роботи у проекті та захисті кінцевого продукту в учнів формуються уміння планувати, створювати сценарії, підбирати ілюстрації, використовувати додаткові джерела інформації, структурувати свій виступ використовуючи мультимедійні засоби та виступати перед аудиторією.
Опис оцінювання
В відповідності з розробленими критеріями оцінювання учнівської презентації, публікації, веб-сторінки, які містять декілька вимог(зміст, оформлення, грамотність) оцінювання відбувається в балах , які потім переводяться в оцінку для кожного учасника проекту. Використовуємо різноманітні графічні схеми та карти знань, нотатки у щоденнику, контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, опитувальники, форми оцінювання, тести та контрольні роботи, проводиться взаємооцінювання, самооцінювання.
Оцінювання учнівської презинтації
Діяльність учнів
Учасники збирають інформацію в Інтернеті та інших друкованих виданнях ,систематизують інформацію по темам: що таке дієта, хороше харчування, які бувають дієти, чи всі дієти для схуднення, чи корисні дієти, що вимагає більше матеріальних затрат: хороше збалансоване харчування чи правильна дієта; афоризми, прислівя про дієти. Учасники складають меню для хорошого харчування і для декількох дієт, розраховують матеріальні витрати. Учасники навчаються працювати в програмах: Excel – створення таблиць та діаграм; Publisher- створення публікації, буклетів, інформаційних листівок; MS Word – набір тексту; MS PowerPoint – створення презентації; Internet Explorer – пошук інформації. Актив проекту розробляє сценарії та план презентації, проводить дослідницьку роботу, соціальне опитування учасників, вчаться проводити обробку та аналіз отриманих матеріалів. Учасники працюють в командах: технологи – пошук матеріалів в Інтернеті та інших друкованих виданнях; соціологи – проводять опитування, діагностику, обробку отриманих матеріалів, складають діаграми, графіки; дизайнери – графіка, створення презентації, веб–сторінок в Інтернеті; кореспонденти – створення публікацій, бюлетенів та інформаційних повідомлень, написання статті, в газету; психологи – проведення корекційних спостережень, аутотренінгів з досліджуваними. В результаті діти знаходять відповіді на питання та формулюють загальні висновки по проекту.Виступають з презентацією роботи перед іншими учнями школи та батьками.
День 1 • Представлення проекту з учительської PowerPoint презентації та прикладів робіт учнів. • Учні об’єдналися у групи за вузько тематичним вибором. • Учні обирають партнерів для виконання проекту. День 2-3 • Учні кожної з груп проводять анкетування, шукають матеріали з означеної теми в Internet, довідниках, науковій літературі День 4 • Вчитель демонструє основи роботи в PowerPoint чи Publisher (в залежності від рішення вчителя) День 5 • Групи учнів опрацьовують та сортують матеріал з обраної теми, створюють діаграми, роблять висновки відповідно до обраного завдання. День 6-7 • Учні створюють PowerPoint презентації, публікації, або веб-сторінки. День 8 Учні презентують свій кінцевий продукт всьому класу та оцінюють роботи