Портфоліо з теми "Voyage"(Подорож)
Зміст
Назва проекту
"Voyage. Choisir un voyage" (Подорож. Вибір подорожі)
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Французька мова
Навчальна тема (як записано в програмі)
Voyage (Подорож)
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту
Навчальний проект передбачає роботу з учнями 7 класу по темі «Voyage. Choisir un voyage». Для виконання проекту учні знайомляться з лексикою по темі,опановують необхідний граматичний матеріал, обговорюють питання для дослідження протягом процесу виконання роботи, збирають необхідну інформацію та оформлюють результати роботи у вигляді презентації або буклету. Під час виконання проекту учні об’єднуються в три групи. Всі групи мають різні теми досліджень. Перша група досліджує тему Endroits(місця відпочинку), друга – Transports(види транспорту), третя група – Activités(форми відпочинку та різні види діяльності). В кожній групі є дослідники, спікери, оформлювачі,мислителі.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
• Навчити учнів лексиці з теми «Подорож» та « Транспорт»;
• розуміти її в коротких пізнавальних текстах, вміти використовувати її у конкретних мовленнєвих ситуаціях;
• відбирати з різних джерел необхідну інформацію щодо можливих місць проведення літніх канікул та проводити аналіз позитивних і негативних аргументів стосовно вибору відпочинку;
• засвоїти дієслівну конструкцію типу Je voudrais + infinitif ;
• навчити учнів обирати прийменник для вживання перед назвою країни;
• ознайомити учнів з граматичною темою ступенів порівняння прикметників;
• повторити часи дієслів le passé composé та l’imparfait
• формувати навички комп’ютерної грамотності, уміння створювати презентацію або буклет;
• розвивати вміння планувати та оцінювати якість матеріалів на відповідність завданню;
• формувати навички оцінювання внеску кожного члена групи до кінцевого результату.
Опис оцінювання
На початку проекту з метою визначення рівня сформованості мовних та мовленнєвих вмінь і навичок вчитель проводить вхідне тестування за допомогою он-лайн тесту. Використовується також технологія «Асоціативного куща», щоб з’ясувати коло знань учнів з теми і активізувати пізнавальну діяльність учнів. Учитель при цьому робить нотатки-записи, спостереження. Впродовж роботи над проектом учитель застосовує «мозковий штурм» з метою поточного контролю виконаної роботи та оцінювання зібраних матеріалів. Тема обговорення записана на дошці; вчитель пропонує учням питання з підказками, відповіді учнів фіксуються вчителем на дошці.
На другому етапі застосовується також взаємооцінювання учнів, результати якого фіксуються учнями, відповідальними за цей вид роботи, у відповідній формі взаємооцінювання. Протягом другого етапу вчитель проводить консультації, оцінювання здійснюється у журналі роботи над проектом.
Наприкінці роботи над проектом учитель проводить вихідне тестування з метою визначення рівня засвоєння лексичного та граматичного матеріалу за допомогою он-лайн тесту. Робота над проектом завершується захистом підготовлених матеріалів. Оцінювання здійснюється за допомогою форми оцінювання презентації учнями і форми оцінювання презентації вчителем та форми оцінювання буклету. Виставляється підсумкова оцінка.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
За два тижні до початку роботи вчитель проводить роз’яснювальну роботу серед батьків та отримує від них дозвіл на роботу дітей в мережі Інтернет. За тиждень перед початком виконання проекту вчитель знайомить учнів з початком проекту за допомогою інформаційного буклету. Такий саме буклет роздається і батькам.
На першому етапі, який розраховано на один тиждень, учитель знайомить учнів з вхідною презентацією щодо проекту, повідомляє мету та основні питання проекту, можливі напрямки роботи та очікуваний результат. До відома учнів доводиться, що проект складається з трьох етапів і розрахований на чотири тижня (вісім 45-хвилинних уроків). Проводиться також вхідне тестування з метою визначення рівня сформованості мовних та мовленнєвих вмінь і навичок за допомогою он-лайн тесту, за результатами якого вчитель об’єднує учнів на 3 групи по 5 учнів в кожній. Групи складаються таким чином, щоб були приблизно однакові за рівнем навчальних можливостей учнів. Кожна група обирає одну з трьох запропонованих тем на виконання проектів. Перша група Endroits вивчає та представляє можливі місця відпочинку з поясненнями, в яких випадках те чи інше місце виявляється пріоритетним, а також висвітлює відповідь на питання підготовки до подорожі. Друга група Transports вивчає всі можливі варіанти пересування під час подорожі з аргументацією щодо позитивних та негативних сторін кожного з видів транспорту. Третя група Activités досліджує різні виду відпочинку з доказами, які з них найцікавіші та найкорисливіші, також діляться враженнями щодо уявної подорожі. На цьому етапі колективно складається «Асоціативний кущ», щоб з’ясувати коло знань учнів з теми і активізувати пізнавальну діяльність. Учитель при цьому робить нотатки-записи, спостереження. Учні занотовують результат цієї роботи та використовують його під час роботи в якості путівника. Перед початком роботи вчитель пропонує учням перелік рекомендованої літератури та Інтернет-ресурсів, пояснює положення про авторське право та правила використання Інтернет-ресурсів.
Другий етап розраховано на два тижні. Протягом першого з двох тижнів учні збирають інформацію, аналізують її, систематизують. З метою поточного контролю та корекції діяльності учнів учитель проводить консультації та оцінює якість відібраних матеріалів. Результати оцінювання вносяться до журналу роботи над проектом. Протягом третього тижня з метою обговорення змісту матеріалів учитель проводить «мозковий штурм» окремо з кожною групою. Результати опитування за допомогою питань-підказок фіксуються на дошці та аналізуються. Кожен учень отримує форму для взаємооцінювання в групі та фіксує в ній результати роботи.
На третьому етапі, який розраховано на один тиждень, учитель здійснює вихідний контроль за допомогою он-лайн тесту з метою визначення рівня засвоєння лексичного та граматичного матеріалу. Робота над проектом завершується захистом робіт у вигляді презентації або буклету. Вчитель оцінює представлені роботи за допомогою форм оцінювання презентації окремо учнями і вчителем та форми оцінювання буклету. Виставляється підсумкова оцінка.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Валентина Михайлівна Самбор
Фах, навчальний предмет
учитель французької мови
Навчальний заклад
Донецький багатопрофільний ліцей № 37
Місто\село, район, область
Донецьк, Ленінський район, Донецька область
Контактні дані
valentinka2_donetsk@mail.ru
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
20.06.2012 – 27.06.2012
Місце проведення тренінгу
місто Донецьк, Ленінський район, ДБПЛ № 37
Тренери
Пшеслінська Тетяна Леонідівна