Портфоліо з теми "Цікава морфологія. Дієприкметник. Особливості відокремлення дієприкметникових зворотів."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:54, 27 червня 2012, створена Маруся31 (обговореннявнесок) (Місце проведення тренінгу)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Цікава морфологія. Дієприкметник. Особливості відокремлення дієприкметникових зворотів."

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова

Навчальна тема (як записано в програмі)

"Дієприкметник. Особливості відокремлення дієприкметникових зворотів"

Вік учнів, клас

11-12 років 7 клас

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 7 класу та відповідає навчальній темі «Дієприкметник. Дієприкметниковий зворот та особливості його відокремлення». Основними видами діяльності учнів буде пошук інформації з різноманітних джерел, в тому числі веб-ресурсів, аналіз зібраної інформації. Клас поділяється на дві групи, кожна з яких опрацьовує один із напрямків обраної теми. Під час роботи над проектом кожен учасник групи має свою роль: науковець, аналітик, спікер тощо. Кінцевим результатом діяльності груп стає підготовка мультимедійної презентації, а також публікації.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Навчальні цілі

1. Вивчити теоретичний матеріал з теми «Дієприкметник. Дієприкметниковий зворот. Особливості відокремлення дієприкметникового звороту». 2. Навчити учнів відрізняти дієприкметник від прикметника, правильно розставляти розділові знаки при дієприкметниковому звороті. 3. Сформувати в учнів уміння знаходити причинно-наслідкові зв’язки, аналізувати інформацію. 4. Сформувати навички швидкого пошуку та обробки необхідної інформації. 5. Навчити використовувати комп’ютерні технології для пошуку, обробки та представлення результатів. 6. Виховувати в учнів толерантність, відповідальність за прийняті рішення.

Опис оцінювання

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

До проекту. Керівник проекту роздає учням інформаційні буклети, з яких учні дізнаються про проект, його тему та задачі. Необхідно також отримати дозвіл батьків на роботу дітей з Інтернет-ресурсами.

Перший етап (перший тиждень). На першому тижні виконується підготовча робота. Учитель розповідає учням про проект та способи виконання роботи. Учням слід розповісти про правила роботи з комп’ютером та в комп’ютерному класі. Наприкінці підготовчої роботи учнів слід ознайомити з Положенням про авторське право та продемонструвати презентацію «Авторське право та правомірне використання джерел». Учні виконують

он-лайн тест. На основі результатів тесту клас об’єднується в групи (приблизно по 10 учнів у кожній). Учитель демонструє вхідну презентацію проекту. Під час перегляду презентації кожна з груп обговорює ключове питання проекту (за допомогою мозкового штурму). Також кожна група отримує завдання для роботи. Обидві групи опрацьовують однакову тему «Особливості відокремлення дієприкметникових зворотів», але продукт діяльності у них буде різним. Перша група: придумати назву групи, опрацювати теоретичний матеріал та дати відповідь на проблемне питання. Знайти в Інтернеті інформацію, яка б була підтвердженням відповіді. Обробити інформацію та представити її у вигляді презентації. Друга група: придумати назву групи, опрацювати теоретичний матеріал та дати відповідь на проблемне питання. Знайти в Інтернеті інформацію, яка була б підтвердженням відповіді. Обробити інформацію та представити її у вигляді буклету. 

Другий етап (другий тиждень). На другому етапі починається пошуково-дослідницька робота учнів. Опрацьовуючи теоретичний матеріал, діти заповнюють таблицю «З-Х-Я-Д» (тільки стовпчики «знаю», «хочу дізнатися», «як можу дізнатися»). Впродовж виконання цієї роботи кожна група заповнює блог. Учитель контролює процес пошуку інформації, переглядаючи блоги дітей, спрямовуючи їх пошукову діяльність. Також впродовж усієї пошуково-дослідницької роботи вчитель проводить консультації з теми. Завершується пошукова робота контролем групової діяльності за допомогою Контрольного списку: вклад кожного учасника в групову роботу. Кожна група звітує про результати оцінювання перед учителем (можна через блог). Наприкінці другого етапу діти заповнюють таблицю «З-Х-Я-Д»(стовпчик «дізнався»).

Третій етап (третій тиждень). Кожна з груп починає роботу над презентацією та буклетом. Третій тиждень завершується демонстрацією результатів праці, обговоренням проекту та виконанням вихідного он-лайн тесту. З учнями обговорюється наступна навчальна тема проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дмитрієва Марина Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Донецький багатопрофільний ліцей №37

Місто\село, район, область

м.Донецьк, Ленінський район

Контактні дані

MarinaDmitr30@gmail.com

0502851961

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.06.12 - 27.06.12

Місце проведення тренінгу

Донецький багатопрофільний ліцей №37

Тренери