Портфоліо Шинкаренко Василини Василівни з теми "Мистецтво вітражу"
Зміст
Назва проекту
Різновид монументально-декоративного мистецтва "Мистецтво вітражу"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Образотворче мистецтво, художня культура
Навчальна тема (як записано в програмі)
Монументальне мистецтво (імітація вітражу)
Вік учнів, клас
12-12 років,7клас
Стислий опис проекту
Проект з образотворчого мистецтва для учнів 7 класу. Учні спробують з’ясувати, що таке монументальний живопис та вітраж. Для цього вони проаналізують з чого виготовляється вітраж, які технології виготовлення застосовують для виготовлення вітражу, проведуть дослідження. Створять вікі-сторінку, на якій зможуть розмістити свої висновки.
Повний План вивчення теми
План [1]
Навчальні цілі
• Ознайомлення учнів із живописом як видом образотворчого мистецтва, з монументальним живописом і його видами, а також з історією виникнення та розвитку вітража. Ознайомлювати з технікою виконання вітража, надавати навички створення вітражної композиції, засвоювати правильну побудову композиції на аркуші паперу.
• Формувати вміння передавати настрій за допомогою ліній та кольорових плям. Удосконалювати навички і вміння в оволодінні роботою художніми матеріалами, розвивати творче мислення, уміння аналізувати.
• Активізовувати спостережливість, фантазію, сенсорні вміння й навички, розвивати охайність, стимулювати розвиток допитливості, уяви.
• Розвиватимуть навички роботи в групі.
• При підготовці і створенні презентацій учні розвивають навички виступати перед аудитрією, коротко формулювати свою думку, структурувати свою доповідь, використовувати різні мультимедійні засоби і можливості, стисло, чітко, зручно представляти результати досліджень за допомогою діаграм та графіків, відбирати найяскравіші переконливі факти для демонстрування думок та ідей, аналізувати події та факти, порівнювати, компонувати, доводити, критикувати, планувати, визначати цінність, висувати гіпотези.
• Створючи публікації в Microsoft Publisher, школярі набувають вмінь аргументовано доводити власну думку, використовуючи повні речення, розраховані на читання однією людиною, посилаючись при цьому на думки інших, правильно використовувати цитування та посилання на друковані та Інтернет-видання, ілюструвати ідеї, думки, дослідження, висновки.
• При складанні діаграм учні, вчаться порівнювати, аналізувати, співставляти цифри, події, факти та інші дані, добирають та аргументують свій вибір відповідного типу діаграми[2].
• При розробці вікі-сторінки учасники проектів навчаються ефективно спілкуватися з іншими школярами з країни та всього світу. Набувають вмінь збирати та обробляти інформацію. Вчаться ефективно використовувати засоби електронних комунікацій, оволодівають навичками посилатися на використані джерела інформації.
• Виховувати любов і цікавість до творів світового мистецтва.
Опис оцінювання
До початку проекту:
Актуалізація опорних знань і вмінь (запитання учням).
Реалізація проекту:
1. Впродовж роботи над проектом проводити консультації. Визначити навчальні потреби учнів за допомогою таблиці "Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався".
2. За допомогою контрольного списку «Дослідження», учні оцінять рівень проведення дослідницької роботи.
3. За допомогою контрольного списку «Творчість», учитель оцінює рівень творчості учнів класу.
4. Проводиться рефлексія за контрольними списками «Рефлексія».
5. Створюється вікі-сторінка учня.
Після закінчення проекту:
1. За допомогою форми оцінювання мультимедійної презентації [3], публікації[4], вікі-сторінки, повинен оцінити проекти учнів.
2. Обговорення проведення оцінювання роботи груп за допомогою форми «Оцінювання роботи групи».
Діяльність учнів
Wiki-сторінка учениці 7-А класу Долинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Василина Шинкаренко
Фах, навчальний предмет
Учитель образотворчого мистецтва та художньої культури
Навчальний заклад
Долинська спеціалізована школа І - ІІІ ступенів № 6
Місто\село, район, область
м. Долина, Долинський район, Івано - Франківська область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
25.06.2012 - 30.06.2012
Місце проведення тренінгу
Долинська спеціалізована школа І - ІІІ ступенів № 6
Тренери
Тюшко Тетяна Іванівна
Дацьо Іван Володимирович