Портфоліо Кулик Ольги Олександрівни з теми "Перетворення енергії. Енергозбереження"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:33, 26 червня 2012, створена Оlga (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Перетворення енергії. Енергозбереження

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

фізика, природознавство, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Перетворення енергії. Енергозбереження

Вік учнів, клас

11-12р., 6 клас

Стислий опис проекту

Під час роботи над проектом учні будуть виконувати як диференційовані так і групові завдання. Школярі мають поглибити свої знання з проблеми раціонального використання енергії та енергоресурсів, розкрити шляхи отримання альтернативних джерел енергії, енергозберігаючих технологій. Результатом діяльності учнів є створення ними публікації, презентації, wiki-сторінки. Учні, працюючи в групах та індивідуально, залучаються до серйозної пошукової роботи.

Повний план вивчення теми

План проекту

План реалізації проекту

Навчальні цілі

На початку дослідження учні визначають цінність проекту для себе,знайомляться з публікацією вчителя (буклет) та презентацією вчителя. Вибирають один із запропонованих напрямків роботи. Учні проведуть дослідження та створять звіти про них, створивши презентацію,[1] публікацію, wiki-сторінку. На підготовчому етапі учні обговорюють хід проекту, об’єднуються в три групи та організовують розподіл завдань для виконавців. Далі вони досліджують матеріали бібліотек, друковані та електронні публікації, шукають інформацію в Інтернеті. Добирають ілюстрації відповідно до змісту Створюючи презентацію в режимі Power Point, учні досліджують статистику з теми, навчаються будувати діаграму в середовищі Excel, вчаться порівнювати, аналізувати, співставляти цифри, події, факти, знаходять інформацію з різних джерел, набувають вмінь аргументовано доводити власну думку. Створюючи публікацію, учні вчаться правильно використовувати цитування та посилання на друковані та Інтернет-видання, ілюструвати ідеї, думки, дослідження, висновки. Створюючи wiki-сайт по тематичному питанню учні набувають навичок щодо використання інформаційних ресурсів, знаходять інформацію з різних джерел та здійснюють опитування своїх однолітків, знайомих, розміщують інформацію про свій проект. Набувають вмінь збирати та обробляти інформацію за допомогою баз даних, використовуючи форми. Вчаться ефективно використовувати засоби електронних комунікацій, оволодівають навиками посилатися на використані джерела інформації. По закінченню роботи над проектом учні зможуть: - Оцінювати знайдену в Інтернеті інформацію; - Відбирати та систематизувати інформацію з різних джерел; - Збирати дані, впорядковувати їх, готувати для демонстрації, надавати пояснення, аргументувати та робити висновки; - Представляти результати своїх досліджень у вигляді вікі-статті, презентації, публікації; - Здійснювати самоспрямування у своїй навчальній діяльності; - Розуміти та усвідомлювати роль ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового у різних умовах (під час підготовки та проведення презентації результатів навчального проекту).

Опис оцінювання

До початку проекту: Було проведено анкетування учнів за допомогою опитувальника Реалізація проекту: 1. Впродовж роботи над проектом проводити консультації.Визначити навчальні потреби учнів за допомогою таблиці "Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався" 2. Учні проведуть «Дослідження» та оцінять рівень проведення дослідницької роботи. 3. За допомогою контрольного списку «Творчість» учитель оцінює рівень творчості учнів класу. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації 4. Проводиться рефлексія за контрольними списками «Рефлексія» 5. Створюється вікі-сторінка учня У процесі роботи учні повинні одержати дозвіл від батьків, а також дозвіл на матеріали Вчителем постійно проводиться відслідковування ходу виконання роботи учнями Учитель створює документ для поточного оцінювання учнів, враховуючи самоспрямування процесів мислення, та оцінює роботу учнів на даному етапі. Вчитель здійснює корекцію плану впровадження проекту в навчально-виховному процесі закладу. А також на даному етапі створено документ для фасилітації та інструкцію . Після закінчення проекту: 1. За допомогою форми оцінювання мультимедійної презентації,форми оцінювання публікації, форми оцінювання вікі-сайтів, вчитель повинен оцінити проекти учнів. 2. Обговорення проведення самооцінювання роботи груп за допомогою форми «Оцінювання роботи групи»

[2]

Учні створюють мережевий опитувальник

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

https://docs.google.com/open?id=0BxeYi-LkAksba2JIa1FIdjJBT1k

[вікі-сторінка учня 6клас]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кулик Ольга Олександрівна

Фах, навчальний предмет

вчитель біології

Навчальний заклад

Долинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №6

Місто\село, район, область

м.Долина, Долинський район, Івано-Франківська обл.

Контактні дані

Долина

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.06-30.06

Місце проведення тренінгу

Долинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №6

Тренери

Тюшко Т.І. Дацьо І.А.