Портфоліо Новікової Оксани Романівної з теми "Числа в математиці"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:04, 21 червня 2012, створена Новікова Оксана (обговореннявнесок) (Повний план вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук




Назва навчальної теми

Числа в математиці

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, інформатика, всесвітня історія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Число Пі

Вік учнів, клас

15 років, 9 клас

Стислий опис

В результаті участі у проекті учні зможуть більше дізнатися про історію обчислення числа π, методи і способи його обчислення, цікаві відомості про це число. У проекті планується об’єднати учнів у групи: дослідників (проводитиме опитування та збиратиме відомості про те, скільки знаків після коми має число π, результатом їх роботи буде вікі-стаття «Гонка за знаками числа π»), журналісти – цікаві факти про число π , створюватимуть блог «Клуб шанувальників числа π», історики досліджуватимуть історію обчислення числа π, результатом роботи –мультимедійна презентація «У пошуках числа π», аналітики досліджують практичні методи обчислення числа π, результат роботи –мультимедійна презентація «Способи обчислення числа π»

Повний план вивчення теми

План реалізації проекту


План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

На початку дослідження учні визначають цінність проекту для себе,знайомляться з публікацією вчителя (буклет)[1] та презентацією вчителя [2]. Вибирають один із запропонованих напрямків роботи. Учні проведуть дослідження [3] та створять звіти про них для того, щоб: -вдосконалювати навички групової роботи, співпрацювати в команді; - планувати свою роботу; - узгоджувати свою діяльність з іншими. Створюють wiki-сайт по тематичному питанню для закріплення набутих навичок щодо використання інформаційних ресурсів. На підготовчому етапі учні обговорюють хід проекту, об’єднуються в три групи та організовують розподіл завдань для виконавців. Далі вони досліджують матеріали бібліотек, друковані та електронні публікації, шукають інформацію в Інтернеті. Добирають ілюстрації відповідно до змісту. Під час реалізації проекту учні створюють презентацію в режимі Power Point [4], досліджують статистику з теми, навчаються будувати діаграму в середовищі Excel, знаходять інформацію з різних джерел та здійснюють опитування своїх однолітків, знайомих, вчаться та створюють wiki-сторінки, на які розміщують інформацію про свій проект. По закінченню роботи над проектом учні зможуть: - Оцінювати знайдену в Інтернеті інформацію; - Відбирати та систематизувати інформацію з різних джерел; - Збирати дані, впорядковувати їх, готувати для демонстрації, надавати пояснення, аргументувати та робити висновки; - Представляти результати своїх досліджень у вигляді вікі-статті, презентації; - Здійснювати самоспрямування у своїй навчальній діяльності; - Розуміти та усвідомлювати роль ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового у різних умовах (під час підготовки та проведення презентації результатів навчального проекту);

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

До початку проекту: Було проведено анкетування учнів за допомогою опитувальника [5] Реалізація проекту: 1. Впродовж роботи над проектом проводити консультації.Визначити навчальні потреби учнів за допомогою таблиці "Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався"[6] 2. Учні проведуть «Дослідження» та оцінять рівень проведення дослідницької роботи. 3. За допомогою контрольного список «Творчість», учитель оцінює рівень творчості учнів класу. 4. Проводиться рефлексія за контрольними списками «Рефлексія» 5. Створюється вікі-сторінка учня. Після закінчення проекту: 1. За допомогою форми оцінювання мультимедійної презентації [7], вікі-сайтів [8], повинен оцінити проекти учнів. 2. Обговорення проведення самооцінювання роботи груп за допомогою форми «Оцінювання роботи групи»[9].

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Дослідження. У процесі роботи учні знаходять інформацію у інтернеті, будують схему (за потреби схеми) використання числа Пі, проводять опитування «Де найчастіше використовують число Пі?» переносять результати опитувань опитування у електронні таблиці, та будують графіки для аналізу. Зясування навчальних потреб учнів може здійснюватися за допомогою методів анкетування,перегляду презентації вчителя та її обговорення ЗХД [10], використовуючи такі інструменти як тест, нотатки вчителя, організаційні діаграми, листи паперу на котрих учні дають відповіді. За допомогою вступної презентації [11]ми показуємо учням для чого необхідно вивчати числа. Вчитель оголошує тему, а також ключове, тематичні та змістові питання, формулює життєву ситуацію згідно малюнка на слайді а також пропонує учням дати відповіді на запитання за методом ЗХЯД та організаційними діаграмами на листах паперу. У процесі перегляду публікації [12]учні записують ключове, тематичні та змістові питання, замальовують малюнок. Після команди вчителя виконують завдання за ЗХЯД та організаційними діаграмами на листах паперу. Щодо обговорення питань, вони можуть або задавати запитання вчителю, або давати відповіді на навідні вчительські запитання. Учні працюють малими групами 3-5 осіб, залежно від кількості у класі (групі) поділ на групи доцільно проводити так, щоб у групі були учні з різним рівнем знань, умінь та навичок. Для забезпечення виконання учнями проекту необхідний постійний доступ до мережі у процесі якого вчитель ставить перед учнями завдання для пошуку інформації (можливо і ресурсів) необхідної для досягнення цілей проекту. Учні шукають інформацію, на запропонованих вчителем сайтах, або на сайтах які знайдуть самостійно. Правда сайти які знаходять, ще й оцінюють за допомогою оцінювальників. У процесі роботи учні повинні дотримуватись законів про авторські права.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Новікова Оксана Романівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель, математика

Навчальний заклад

Долинська спеціалізована школа I-III ст №6

Місто\село, район, область

м. Долина, Івано-Франківська обл.

Контактні дані

0954735591

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.06.2012-22.06.2012

Місце провведення тренінгу

Долинська спеціалізована школа I-IIIст.№6

Тренери

Тюшко Тетяна Іванівна