Портфоліо "Соціально-побутові пісні - скарб народу"
Зміст
[сховати]- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний план вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
«Українські соціально-побутові пісні – скарб народу».
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська мова та література, історія України, інформатика, музика.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Соціально-побутові пісні
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис
Проект з української літератури, який допомагає зрозуміти, що українські побутові пісні є справжнім скарбом українського народу. Під час проекту учні отримують наступні завдання: - знайти та систематизувати теоретичний матеріал з теми «Українські соціально-побутові пісні – скарб народу» за допомогою бібліотеки та Інтернет – ресурсів; - зібрати демонстраційний матеріал та влаштувати виставку творчих доробків учнів; - знайти та систематизувати практичний матеріал за темою:«Українські соціально-побутові пісні – скарб народу» за допомогою фольклорної практики. Перед роботою над проектом учні повинні: 1. Вміти розмірковувати, робити припущення і висновки, встановлювати їх очевидність та безглуздість. 2. Бути активними, розуміти власну відповідальність за результати навчання. 3. Вільно і ризиковано мислити. 4. Знати, що ідеї можуть бути, на перший погляд, дивними, смішними і суперечливими. Бути певними, що їхня думка має значну цінність.
Повний план вивчення теми
План вивчення теми
План впровадження проекту
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Мета: формування національного самоусвідомлення, забезпечення високого рівня комунікативної компетентності, виховання любові до рідного слова, поваги до народних пісень та традицій. Очікувані результати: • у вихованців змінюватиметься ставлення до української культури, української пісні, національних традицій; • розвиватимуться комунікативні вміння й навички; зросте культура мовлення; • вироблятиметься в учнів стійкий інтерес до надбань духовного спадку українського народу;
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
На початку проекту використовується анкетування, мозкова атака для з’ясування розуміння учнями Основних запитань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про соціально-побутові пісні відбувається при діалозі. Клас об’єднується в три групи. Вчитель періодично переглядає ці записи та коментарі, що дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання відповідно до цілей. Самооцінювання і рефлексія дають учням можливість оцінити власний прогрес, свої думки і своє навчання, методи їх поліпшення (контрольні списки, нагадування та підказки). Учитель надає учням Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію, газету. До закінчення створення презентацій, газети вчитель призначає спеціальні консультації, бесіди з вчителем, проходить обговорювання у групах, щоб надати авторам робіт зворотній зв’язок щодо покращення їх робіт. Надається можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації, газети. Використовується Форма оцінювання командної роботи для цього оцінювання, організовується взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Оцінюється кінцевий результат, продукт та його презентація, який надала кожна група.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
1. На початку проекту вчитель знайоме учнів з методом проектів, роздає їм публікацію, де висвітлені основні питання цього методу, та демонструє презентацію, де ставить проблемні питання, об’єднує у три групи. Ознайомлення з учительською публікацією. 2. Поділ класу на групи, які будуть працювати над наступними питаннями:- Чи дійсно Україна не існуватиме без пісень? - Чи потрібно співати українські соціально-побутові пісні? - Чому українські пісні вважаються витвором мистецта? 3. Дослідження матеріалів бібліотеки, Інтернету, періодичних видань (підготовка інформаційної хвилинки, доповіді, реферату). 4. Добір ілюстрацій відповідно змісту теми (підготовка відеокліпу за ілюстраціями). 5. Фольклорна практика (підготовка аудіо та відеоматеріалу). 6. Обговорення плану проведення презентації. 7. Створення презентації в програмі Power Point. 8. Планування створення публікації у вигляді інформаційного буклету, у програмі Publisher. 9. Проведення підсумкового уроку з презентуванням результатів досліджень та створених робіт.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Наталія Шваченко
Фах, навчальний предмет
Вчитель української мови та літератури
Навчальний заклад
Володарська гімназія "Софія" із загальноосвітньою школою І ст. №2
Місто\село, район, область
Смт Володарське, Володарський район, Донецька область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
11.06.-18.06.2012 рік
Місце провведення тренінгу
Володарська гімназія "Софія" із загальноосвітньою школою І ст. №2
Тренери
Скриль Людмила Миколаївна