Портфоліо Хабаль Віри Леонідівни з теми ”Віковий розвиток людини”

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:00, 20 червня 2012, створена Lilja (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук




Назва навчальної теми

Віковий розвиток людини

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Розмножуння і розвиток людини.

Вік учнів, клас

14-15 років, 9клас

Стислий опис

Учні проводять дослідження вікового розвитку людини, вивчивши фізіологічний розвиток людини, відокремлюють вікові групи людини та вікові ознаки.Результати спостережень демонструють у презентації. Учні створюють публікацію та результати проекту розміщують на Wікі-сайті.

Повний план вивчення теми

План

Навчальні цілі

Навчитись створювати веб-сайти та вікі-сторінку В ході проекту учні вивчатимуть як впливає наявність квітів на робочому столі на організм людини, їхня роль в природі та значення природоохоронної роботи. Вони продовжать формування навичок роботи в бібліотеці, почнуть виробляти навички роботи в Інтернеті. Ефективно шукати тексти та малюнки. Вони навчатимуться відбирати відповідні до теми малюнки для ілюстрацій. При створенні презентації в учнів формуються вміння виступати перед аудиторією, вміння коротко сформулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби, вміння відбирати найяскравіші переконливі факти для аргументації думок. При створенні публікації в учнів формується вміння аргументовано доводити свою думку, використовуючи повні речення, вміння ілюструвати ідеї, комбінуючи текст і зображення. При створенні вікі-статті в учнів формуються дизайнерські уміння, вони вчаться комп’ютерній термінології. Вмітимуть використовувати елементи оцінювання для оцінки діяльності своїх товаришів. Учні будуть дотримуватися законів про авторські права. Вмітимуть оцінювати вікісайти. Вмітимуть працювати з сервісами інтернету щодо спілкування через інтернет. Набудуть знання щодо збереження авторських прав.

Опис оцінювання

Процес оцінювання проводиться у три етапи: на початку проекту, впродовж роботи над проектом, наприкінці роботи над проектом. На початку проекту використовуємо метод анкетування, використовуючи як інструмент опитувальник та таблицю З-Х-Д, а також можна використати і тестування. Саме оцінювання проводиться після прослуховування та обговорення презентації. Оцінювання учнівських робіт впродовж роботи над проектом здійснюється за відповідними формами оцінювання. Тут можна використати також і форму оцінювання вікі статті. Упродовж виконання учнями роботи буде використано контрольний список оцінювання, за допомогою якого можемо фіксувати виконані учнем кроки.

Діяльність учнів

Перед проведенням проекту вчитель повинен поспілкуватися з батьками учнів та взяти в них дозвіл на публікацію робіт їхніх дітей в інтернеті [13] З*ясування навчальних потреб учнів може здійснюватися за допомогою методів анкетування, перегляду презентації вчителя та її обговорення [14] ЗХД, використовуючи такі інструменти як тест, нотатки вчителя, організаційні діаграми, листи паперу на котрих учні дають відповіді. Вчитель оголошує тему, а також ключове, тематичні та змістові питання, формулює життєву ситуацію згідно малюнка на слайді. Щодо обговорення питань, вони можуть або задавати запитання вчителю, або давати відповіді на навідні вчительські запитання. Учні працюють малими групами 3-5 осіб, залежно від кількості у класі (групі) поділ на групи доцільно проводити так, щоб у групі були учні з різним рівнем знань, умінь та навичок. Для забезпечення виконання учнями проекту необхідний постійний доступ до мережі у процесі якого вчитель ставить перед учнями завдання для пошуку інформації (можливо і ресурсів) необхідної для досягнення цілей проекту. Учні шукають інформацію, на запропонованих вчителем сайтах, або на сайтах які знайдуть самостійно. Правда сайти які знаходять, ще й оцінюють за допомогою оцінювальників. У процесі роботи учні повинні дотримуватись законів про авторські права. Впродовж виконання роботи вчитель перевіряє процес виконання учнями завдань ставлячи відмітки про їх наявність і виконання у контрольному списку, а у формі оцінювання відповідно вагу (бал) виконаного елемента роботи. Завдання які даються учням повинні диференціюватися узалежності від можливостей учнів. Для сильних учнів даю завдання підвищеної складності де необхідно аналізувати, синтезувати, робити висновки, ну й звичайно такі учні назначаються керівниками команд. Для учнів які мають проблеми у навчанні доречно буде здійснити наступні кроки: перше це залучати їх для роботи у групи з сильнішими учнями; друге, давати учням посильні для виконання завдання. Впродовж всіх занять діти за допомогою вчителя формуватимуть навички 21 століття, а також навички самоспрямування у навчанні. Звичайно всі завдання, що надаються учням повинні бути диференційованими.Особливу увагу вчитель повинен приділяти учням в процесі роботи над проектом для досягнення цілей, а саме отримання учнями відповідей на ключове, тематичні й змістове питання. Учні шукають інформацію в Інтернеті, в енциклопедіях про квіти (фіалки та мімози). Підбирають ілюстрації, вчаться комбінувати текст і зображення, навчаються працювати в Publisher. Учні створюють публікацію. Вчаться працювати в Excel створювати стовпчикові діаграми (гістограми). Учні об’єднуються в малі групи,шукають інформацію, малюють малюнки, сканують матеріал, фотографують, відбирають малюнки в Інтернеті

Wiki-сторінка учня 21

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Хабаль Вірв леонідівна

Фах, навчальний предмет

Біологія

Навчальний заклад

Долинська спуціаліалізована шлола І-ІІІ ступенів №6

Місто\село, район, область

м. Долтна, Долинський район, Івано-Франківська область

Контактні дані

тел. 0956253145

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.06.12 - 22.06.12

Місце провведення тренінгу

Долинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №6

Тренери

Тюшко Тетяна Іванівна