Проект: "Світ Шевченкових творів у музиці та живопису"
Зміст
[сховати]Назва проекту
Світ Шевчекових творів у музиці та живопису
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Навчальний предмет - українська література. Другорядні предмети: світова література, образотворче мистецтво, музичне мистецтво.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Тема:Тарас Шевченко. «Мені тринадцятий минало», «Тополя», «Заповіт». Світова література Ґете «Вільшаний король», образотворче мистецтво Їжакевич «Тарас – пастух», Музичне мистецтво :Гордій Гладкий (мелодія до «Заповіту» Т.Шевченка.
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту
Перед початком роботи над проектом, вчитель знайомить учнів з методом проектів, використовуючи буклет. Проект «Світ Шевченкових творів у музиці та живопису» проводиться у 7 класі, за програмою «Про далекі минулі часи». Учні працюють в групах, де розподілені ролі: доповідач, рецензент, опонент. Під час підготовки проекту кожен учень, згідно своєї ролі, готує інформацію та реалізує її в проекті. Учні виконують пошук,аналіз,систематизацію,відбір необхідної інформації,компонування на слайдах,обирають спосіб презентації проекта,розподіляють ролі,планують роботу по створенню проекта. Результатом роботи учнів може бути презентація,буклет,сайт або блог з даної теми,видеофільм.
Повний План вивчення теми
План вивчення теми.
План впровадження теми.
Навчальні цілі
Цілі. Після завершення проекту учні зможуть: -називати історичні факти; -розуміти значення творчості митця для українського народу; виразно й осмислено читати твори; аналізувати поетичні твори Кобзаря; знаходити зв’язки з іншими видами мистецтва. -Використовувати комп’ютерні технології як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації В процесі виконання проекту відбувається формування наступних навичок: Гнучкість та готовність до застосування необхідних знань, навичок та вмінь під час виконання завдання у групі Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно її оцінювати Розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації Ефективного використання часу та розподілу робочого навантаження Навички групової роботи Вміння систематизувати, осмислювати та аналізувати інформацію, виконувати відбір необхідної Навички роботи з комп’ютерними програмами та мережею.
Опис оцінювання
Упродовж навчання за методом проектів вчителі постійно і систематично за допомогою засобів оцінювання збирають інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються. Вони слухають дискусії, які ведуть учні у малих групах, спостерігають за учнями, які працюють над запланованими вправами та за тим, як учні самі планують свої навчальні завдання, а також спостерігають за тим, як учні ставлять запитання під час роботи. Таке постійне оцінювання, яке починається з попереднього оцінювання знань та вмінь учнів на початку роботи в проектах і продовжується впродовж всього виконання учнями проектів називається формуючим оцінюванням. Вчителі використовують дані з такого оцінювання для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Коли вчителі регулярно залучають учнів до збору та перевірки таких відомостей про їхнє навчання, вони допомагають їм ставати відповідальними, самостійними та незалежними учнями. Підсумкове оцінювання – це таке оцінювання, яке проводиться наприкінці навчальної теми або проектів. Таке оцінювання може допомогти отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання. Вчителі можуть знайти слабкі місця викладанні курсу, над якими необхідно попрацювати більш ґрунтовно протягом майбутніх навчальних тем та вже з майбутніми учнями. Учні можуть визначити свої проблемні місця та поставити цілі щодо свого подальшого навчання.
Діяльність учнів
При вивченні теми учні досліджують зв’язки між різними видами мистецтва,що відбивають зміст творчості Т.Шевченка. На основі презентації з’ясувати глибину отриманих учнями навчальних знань, умінь, навичок. Використання інтернет-ресурсів для пошуку, аналізу, відбору, систематизації необхідної інформації згідно теми. Презентація,створена вчителем для учнів як приклад,стане зручним шаблоном для створення власних робіт. Використовуються різноманітні формальні та неформальні методи оцінювання впродовж всього навчального процесу та відповідають всім цілям оцінювання. Учитель постійно керуватиме процесом,оцінюючи само спрямованість учнів у навчанні та відслідковуючи їх прогрес.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Сердюк Людмила Іванівна
Фах, навчальний предмет
Учитель української мови та література.
Навчальний заклад
Амвросіївська ЗОШ 1-3 ступенів №4 Амвросіївської районної ради Донецької області
Місто\село, район, область
М. Амвросіївка Донецька область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
20.06.2012р.-24.06.2012р.
Місце проведення тренінгу
Амвросіївська ЗОШ 1-3 ступенів №4 Амвросіївської районної ради Донецької області
Тренери
Близниченко Ася Вікторівна