Проект на тему:"Дієприкметник.Зв’язне мовлення. Особливості побудови розповіді про процес праці"
Зміст
Назва навчальної теми
Зв'язне мовлення. Особливості побудови розповіді про процес праці.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Народознавство
Навчальна тема (як записано в програмі)
Дієприкметник
Вік учнів, клас
7-й кл., 12-13 років
Стислий опис
Розвиток мовлення у 7-ому класі за темою «Дієприкметник». Учні виконують завдання на повторення дієприкметника, виконують опис процесу праці (оздоблення писанок). Учні виконують індивідуальні роботи по створенню презентації «Оздоблення писанок в різних регіонах України».
Повний план вивчення теми
Навчальні цілі
Навчальні цілі: • В учнів будуть формуватися навички: a) створення презентацій, які будуть переконливими для лідерів місцевої громади, яка буде містити інформацію про Особливості побудови розповіді про процес праці, як системи послідовно виконуваних трудових операцій, яка обов’язково має певний результат – вихідний продукт.; b) складати план своєї діяльності для досягнення якісного кінцевого результату; c) створення власного словника з теми; d) роботі у команді для досягнення спільної мети; e) створення буклету , який містить інформацію про “Українські народні символи (писанка)” • Соціалізуюча: спонукати дітей відзначати не лише свої досягнення, а й досягнення інших; формувати потребу прийти на допомогу одне одному; розвивати самооцінку; створити умови для реалізації пізнавальної й соціальної активності дітей; Очікувані результати: Розвиток у школярів ключових компетентностей: • громадянської, зокрема здатності критично мислити, брати участь в обговоренні, аргументувати думку, приймати рішення та виявляти громадянську позицію у ситуаціях, пов’язаних із питаннями стійкого розвитку; • соціальної – здатності активно слухати інших, ефективно спілкуватись і співпрацювати, зокрема в парі та малій групі, відповідати за результати спільної діяльності; • уміння вчитися – здатності міркувати, порівнювати, узагальнювати, спостерігати, самостійно шукати інформацію з різних джерел, проводити нескладні самостійні дослідження щодо використання ресурсів та їх збереження у сім’ї, громаді, місті, селі, регіоні, країні в цілому, набувати індивідуальний досвід самоорганізації, навчальної рефлексії; • загальнокультурної – здатності застосовувати методи самовиховання, зорієнтовані на систему індивідуальних і загальнолюдських цінностей, для розроблення і реалізації моделей екологічно доцільної та ресурсозберігаючої поведінки.
Опис оцінювання
Робота над проектом починається з екскурсії до бібліотеки, фронтальної бесіди, стартової презентації вчителя. На початку проектної діяльності необхідно провести аналіз початкових знань учнів, виявити рівень їх потреб – у вигляді таблиці «ЗХД». З урахуванням вимог стандарту базової освіти складаються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими відбувається контроль, самоконтроль та взаємоконтроль у групах. Перед початком роботи учні знайомляться з даними критеріями. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і таблицю самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом. Після завершення роботи над проектом проводиться урок-підсумок, на якому заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. В ході виступів спікери груп демонструють результати діяльності груп у вигляді презентації, випуску буклету. Під час обговорення в першу чергу оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступу, грамотність, творчий підхід.
Діяльність учнів
• Перед початком проекту Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію, проводять відбір ідей. На постановку завдання відведено 1 урок. Визначаються теми для досліджень. Учні отримують план реалізації проекту Учні проводять відбір ідей, уточнення інформації (мозкова атака). Складається календар роботи. • Під час виконання проекту Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі. Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи – підготовка до захисту. • Під час захисту проекту Учні - кожна група виступає з презентацією результатів, демонструючи свої роботи у формі презентації. На завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Івасенко Надія Григорівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель-методист української мови та літератури, вищої категорії, відмінник освіти України
Навчальний заклад
НВК № 2 «Школа І-ІІ ступенів № 1 – ліцей»
Місто\село, район, область
м.Шахтарськ, Донецька область
Контактні дані
Телефон: +380502879759. Эл. пошта: ivasenkon67@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
11-18 червня 2012