Проект з теми "Місце моральних цінностей у нашому житті"
Зміст
Назва проекту
Місце моральних цінностей у нашому житті
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Етика, українська література, література, історія
Навчальна тема (як записано в програмі)
Цінності людини у сучасному світі
Вік учнів, клас
6 клас, 10 – 11 років
Стислий опис проекту
Проект розрахований на учнів 6х класів і відповідає навчальній темі з предмету «Етика» «Цінності людини в сучасному світі». В рамках проекту учні проаналізують приклади з життя та навчиться відстоювати значущість моральних цінностей у спілкуванні з іншими; зможуть висловити власну думку щодо поведінки та вчинків людей у різних життєвих ситуаціях, з історичних прикладів та літератури; збиратимуть та систематизуватимуть необхідний матеріал, а також проаналізують ситуації з життя на основі загальнолюдських цінностей Основними видами діяльності учнів буде пошук інформації з різноманітних джерел, в тому числі і веб-ресурсів, аналіз зібраного матеріалу та складання правил життя відповідно до моральних норм. Клас буде поділено на чотири робочі групі, кожна з яких буде працювати над одним з напрямків обраної теми. В групах можливо виокремити такі ролі як журналіст, спікер, дизайнер, науковець або аналітик. Кінцевим результатом діяльності учнів стає підготовка мультимедійної презентації, а також публікації.
Повний План вивчення теми
План вивчення теми "Місце моральних цінностей у нашому житті" План впровадження теми
Навчальні цілі
1. Учні навчаться визначати основні життєві цінності і доводити, що вони є моральними орієнтирами людини, зможуть наводити приклади з життя та відстоювати значущість моральних цінностей у спілкуванні з іншими. 2. У дітей сформуються навички етичного спілкування, навчаться формулювати правила моральної поведінки, якими будуть керуватися у повсякденному житті; зможуть надати моральну оцінку поведінці людей у суспільстві, у нестандартних або екстремальних ситуаціях, зможуть використовувати моральні цінності в якості життєвих орієнтирів. 3. Учні навчаться збирати та систематизувати необхідний матеріал, творчо його опрацьовувати, а також аналізувати ситуації з життя на основі загальнолюдських цінностей; зможуть висловлювати власну думку щодо поведінки та вчинків людей у різних життєвих ситуаціях, з історичних прикладів та літератури. 4. В рамках проекту школяри навчаться використовувати інформаційні комп’ютерні технології – для спілкування (Skype, блоги, електронну пошту), збору інформації (мережа Інтернет) та підготовки презентаційного матеріалу (офісні додатки World, Publisher, Power Point). Навчаться оцінювати веб-сторінки. Набудуть вміння складати списки посилань на Інтернет-ресурси. 5. Діти здобудуть досвід роботи в групах, набудуть навички належної та продуктивної праці разом з іншими, спробують використовувати для досягнення мети сукупний інтелект групи, розвиватимуть навички самостійної роботи, які допомагатимуть їм протягом життя здобувати знання.
Опис оцінювання
На першому етапі відбувається діагностування знань, вмінь та навичок учнів з допомогою анкети вхідного діагностування, мозкового штурму, тренінгу «Цінності» Під час роботи над проектом вчитель досліджує рівень сформованості самоспрямування учнів за допомогою «Форми оцінювання самоспрямування у навчанні». Рівень сформованості уміння працювати в команді відстежується за допомогою форми «Контрольний список: вклад в групову роботу».В процесі роботи над проектом оцінюється робота дитини над власним блогом - «Форма оцінювання блогу». На завершальному оцінюється остаточний продукт діяльності та його презентація. Оцінка на здійснюється за допомогою «Форми оцінювання мультимедійної презентації», «Форми оцінювання плакату», «Форми оцінювання буклету», «Контрольного списку для усного виступу», а також проводиться рефлексія за допомогою «Контрольного списку запитань для рефлексії». Для визначеного рівня набутих знань всіма учнями використовується підсумкове тестування. Під час самостійної роботи над проектом учитель оцінює рівень набутих знань та вмінь учнів за допомогою on-line спілкування, ведення учнівських щоденників чи блогів. Для забезпечення об’єктивного оцінювання кожного учня, необхідно проводити обговорення протягом підготовки проекту, проведення інтерв’ю, тестувань. Також з метою більш вдалого оцінювання, учитель веде записи, які допомагають відслідковувати індивідуальну і групову поведінку учнів. Для оцінювання презентації, буклету або плакату учитель використовує ті самі форми, якими користувалися учні.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ольга Зарічук
Фах, навчальний предмет
Кандидат історичних наук, історія, етика
Навчальний заклад
Донецька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 19 з поглибленим вивченням іноземних мов
Місто\село, район, область
м. Донецьк, Київський район, Донецька область
Контактні дані
et.zarichyk@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
11.06.2012 - 16.06.2012
Місце проведення тренінгу
Донецьк
Тренери
Давидов Антон Васильович