Обговорення користувача:Юлuя
Зміст
Назва проекту
Усна народна творчість на уроках читання в початковій школі
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Читання
Навчальна тема (як записано в програмі)
"Усна народна творчість"
Вік учнів, клас
3 клас, 8-10 років
Стислий опис проекту
Навчальний проект проводиться у 3 класі, з теми «Усна народна творчість».При створенні проекту учні користуються текстовим редактором, програмою Microsoft office Power Point для створення презентацій, для пошуку інформації використовують Інтернет ресурси. Для створення проекту учнів вчитель поділяє на групи і розподіляє їх по ролям (обговорюють обов’язки). Послідовність дій при виконанні проекту складає вчитель і роздає учням плани виконання. Кінцевий результат проекту , який надають учні - презентація
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
• учні збагатять уявлення про малі форми усної народної творчості у 21 столітті ; • навчаться виділяти головний зміст з тексту, розвинуть пам’ять, мовлення (усне та письмове), увагу; • розвинуть навички користування текстовим редактором, для того щоб виконати навчальний проект; • розвинуть навички користовування ресурсами Інтернет, щоб навчитись шукати та підбирати потрібний матеріал; • розвинуть навички користування програмою Microsoft office Power Point для створення презентацій та використовувати її при створенні проекту; • виховають інтерес розв’язання проблемної ситуації, до народної творчості у сучасності, до створення проектів.
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми над якою працюють учні. На початку проекту учитель з’ясовує рівень знань учнів, за допомогою вивчення мозкової атаки, тесту, обговорення запитань. Вході уроку пропанує само оцінити учням себе за допомогою контрольних запитань, карток знань з тем, що дає змогу учню та вчитель зрозуміти на якому рівні учень володіє матеріалом, вчитель оцінює етапи виконаної роботи. Упродовж навчання за методом проектів вчитель постійно і систематично за допомогою засобів оцінювання (контрольних карток, контрольних списків) збирає інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються. Наприкінці проекту учені надають звіт про виконану роботу, приймають участь у обговоренні теми, відповідають на запитання вчителя та учнів. Учні також приймають учать в оцінюванні роботи та вкладу у проект однокласників. Для загального оцінювання надають свою проектну роботу (презентацію, буклет, газету намальовану або надруковану), яку вчитель оцінює за формою навчання.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
До початку проекту вчитель зробить оцінювання рівнів знань якими володіють учні. Вчитель повторює з учнями, як користуватися текстовим редактором, програмою для створення презентації, Інтернет – ресурсами. Вчитель проводить інструктаж про роботу в мережі Інтернет. Створює презентацію з тематичною проблемою, яку будуть роз’язувати діти при створенні проекту, плани виконання роботи (де діти будуть оцінювати свої досягнення та рівні досягнень) На початок проекту учитель починає обговорення з учнями, чи усі вони пам’ятають усну народну творчість, і щоб зацікавити учнів до створення проекту він демонструє презентацію. Далі планується вчителем з учнями логічна послідовність роботи та розподіляється тривалість поетапного виконання. Вчитель розподіляє обов’язки та ролі серед учнів. Вчитель знайомить учнів з критеріями поточного оцінювання, та розробляють покроковий план власної діяльності з критеріями оцінювання. У ході проекту вчитель приймає участь в обговоренні щодо планування проекту. При створенні проекту діти використовують різні види роботи. Для пошуку інформації з теми проекту учні використовують Інтернет (перевірені та рекомендовані вже вчителем сайти). Протягом проекту вчитель оцінює учнів за допомогою журналу рефлексії. 1 тиждень В перший тиждень працюють 2 учні «Сищик» та «Редактор». Виконують робота по пошуку інформації та її опрацювання. ( протягом тижня вчитель контролює, наприкінці тижня оцінює за допомогою журналу рефлексії ). «Сищик»- відповідає за збір інформації з теми проекту, «Редактор»- відповідає за написання проекту (зі всієї інформації вибирає головне, що потрібно для змісту проекту ). 2 тиждень На другому тижні працюють 2 учні «Художник» та «Сюжетник». Проводиться пошук малюнків, оформлюється фон презентації та збирається у єдиний проект (протягом тижня вчитель контролює, наприкінці тижня оцінює за допомогою журналу рефлексії). «Художник»- відповідає за художню роботу (підбирає різні малюнки по темі проекту), «Сюжетник»- збирає всю інформацію та редагує у єдиний проект. 3 тиждень, Третій тиждень – заключний. Працює «Головний редактор», який створює кінцевий результат проекту – презентацію. Інші учні допомагають своїми порадами. Протягом тижня вчитель контролює, наприкінці тижня оцінює за допомогою журналу рефлексії. Наприкінці проекту учні надають сам проект у вигляді презентації, та його презентувати. Учитель оцінює проект створений учнями (учні розповідають, як вони створювали проект, який внесок кожен з них зробив, які труднощі виникали, що було найцікавішим) , вчитель з допомогою карток, контрольних списків, опираючись на журнал рефлексії, перевіряє знання з теми над якою працювали учні.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Даніленко Юлія
Фах, навчальний предмет
Вчитель початкових класів
Навчальний заклад
Донецька загально-освітня школа-інтернат №1 I-III ступенів Донецької обласної Ради
Місто\село, район, область
Донецьк
Контактні дані
dzoshi1@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
11/06/2012-16/06/2012
Місце проведення тренінгу
Тренери
Давидов Антон Васильович