Портфоліо Горішна М.М. "Піраміда"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:59, 15 червня 2012, створена Mgorishna (обговореннявнесок) (Опис оцінювання (скопіювати з Плану))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Піраміда

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

географія та екологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Океани

Вік учнів, клас

13 років

Стислий опис

Учні, які зацікавились проектом, об’єднуються у групи «Історики», « «Наукові експерти», «Ерудити». Вони проводять велику пошукову роботу: знаходять у різ¬них джерелах різноманітні цікаві факти про піраміду, історію виникнення пірамід ,Єгипетські піраміди , віршовані та цікаві задачі, узагальнюють та систематизують знання про геометричні фігури в стародавньому світі простежують історію відкриття і доведення формули площі та об*ми пірамід,розробляють алгоритми побудови перерізів піраміди. . На завершення учні узагальнюють та систематизують отримані результа¬ти у вигляді wiki-сторінок та інформаційних бюлетенів, створюють мультимедійні презентації, які демонструватимуть своїм однокласникам.

Публікацiя для представлення особливостей методу проекту публікація

Дозвіл батьків на використання учнями Інтернету дозвіл

Презентація ідей проекту презентація


Повний План вивчення теми

План навчальної теми План

План впровадження проекту Впровадження проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Поглибити знання про піраміду, познайомити з історичними відомостями про відкриття і доведення теорем.

Залучати учнів до використання дослідницьких методів під час вивчення тем шкільної програми.

Учні під час проекту: • Одержуть знання про піраміду ,її елементи, про розв’язування прикладних задач з використанням набутих знань, про розв*язування задач ,в яких розглядаються комбінації піраміди з іншими многокутниками.

• Навчаться здійснювати пошук та накопичувати інформацію; аналізувати весь матеріал та структурувати для подальшої роботи; вибирати найкращий спосіб представлення даних; створювати презентації, публікації, wiki-сторінки. • Вироблять навички планувати свою діяльність, розподіляти обов’язки та узгоджувати свою діяльність з іншими, співпрацювати в команді. • Розвинуть навики спілкування; вміння виступати перед аудиторією, формулювати свої думки чітко і ясно; вміння ілюструвати свої ідеї, комбінувати текст та малюнки. • Використають комп’ютерні технології для представлення результатів досліджень.


Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінювання навчальної діяльності буде здійснюватись шляхом впровадження формуючого оцінювання. На початку вивчення теми буде визначено обсяг навчальних потреб учнів. Впродовж вивчення теми буде оцінюватись розвиток самостійності, перевірка розуміння фактичного матеріалу. Також буде проводитись моніторинг процесу. Перед вивченням теми використовуємо метод оцінювання «ЗХД», спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки «Що я знаю про піраміду» і «Де я можу використати знання про піраміду?», а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися. Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми «ЗХД», відмічають , що вони дізналися. Підводимо підсумки і робимо висновки. У ході виконання проекту вчитель контролює рівень залученості учнів у колективній діяльності (шляхом заповнення текстової форми). Наприкінці роботи над проектом проводимо також опитування за підготовленою формою , яке передбачає засвоєння учнями знань, отриманих в ході роботи над проектом. По завершенню проекту учні створюють вікі-статтю, яка буде оцінена шляхом заповнення текстової форми.

Oн-лайн опитувальника [Опитування];

Оцінювання «ЗХД» «ЗХД»;

Поточне оцінювання [1]; [2]; [3]; [4];

Оцінювання презентації [5].

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Дослідження В ході роботи над проектом учні повинні знайти відповіді на запитання: • Яка історія дослідження пірамід ? • Які з набутих знань про піраміду застосовуються в нано технологія • Чи зможе комп’ютер допомогти в побудові перерізів?.

До початку проекту: • До початку проекту у навчальному закладі було провести педагогічне читання з теми "Використання методу проектів ", де кожен може отримати буклет з данної тематики. • Провести анкетування з дітьми за допомогою опитувальника для виявлення початкових знань з теми та використати метод «ЗХД» для визначення обсягу навчальних потреб учнів.

Реалізація проекту: 1 тиждень: Відбувається презентація теми майбутнього проекту (презентація ідей проекту), обговорюються основні аспекти її реалізації. Учні за бажанням об’єднуються у чотири групи. Кожна група отримує від учителя своє завдання, визначається напрям роботи та особисте завдання кожного виконавця. 2 тиждень: Учні досліджують матеріали з бібліотек, друковані та електронні публікації, сторінки Інтернету, працюючи над розкриттям вибраної підтеми до основної теми, добирають ілюстрації відповідно змісту. Робота відбувається індивідуально, в парах та колективним обговоренням відомостей, які дістали з переглянутої літератури чи Інтернету. На цьому етапі вчитель поводить консультації з членами груп щодо доцільності здобутого матеріалу. Відбувається корекція та подальший пошук інформації. 3-4 тиждень: Проводиться оформлення матеріалів, узагальнення здобутих даних та аналіз нових фактів. У групах обговорюються результати роботи кожного члена команди. На факультативних заняттях з інформатики учні знайомляться с програмами Excel, Power Point, Publisher, планують і розробляють сценарій презентацій, публікацій, веб-сайту, використовуючи для цього форми оцінювання публікацій, презентацій і веб-сайтів. Група «Експертів» планує дослідження, формулює гіпотезу, виконує дослідницьку роботу: створює геометричні побудови на площині з допомогою програми Gran 2D, робить необхідні обчислення, доводить формули площ та об*му. Група «Ерудитів» адаптують матеріал для розміщення в публікаціях, створюють їх в програмах Publisher та Word та розміщують на інформаційному стенді за два тижні до завершення проекту. Група «Істориків» створює шкалу часу (в програмі Excel) та wiki-сторінку, де порівнюють особливості та здобутки різних цивілізацій, оцінюють їх внесок в розвиток геометрії. Повідомлення до захисту готується з урахуванням наочності та зацікавлення учнів інших класів і супроводжується учнівськими презентаціями.

Приклад учнівської презентації учнівська презентація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марія Горішна

Фах, навчальний предмет

вчитель математики

Навчальний заклад

Тисменицька спеціалізована школа 1-111 ст. з поглибленим вивченням окремих предметів.

Місто\село, район, область

м.Тисмениця,Тисменицький р-н,Івано-Франківська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06-15.06

Місце проведення тренінгу

м. ТИСМЕНИЦЯ

Тренери

КУДЛА О.Я.