Проект "Чи можна пробачити зрадника?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:46, 15 червня 2012, створена Osywak (обговореннявнесок) (Опис оцінювання (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Чи можна пробачити зрадника?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, зарубіжна література.

Навчальна тема

Українська література.ПРО ДАЛЕКІ МИНУЛІ ЧАСИ Іван Франко. “Захар Беркут” (скорочено). Українські народні думи “Маруся Богуславка”. Зарубіжна література УКРАЇНА ТА ЇЇ ІСТОРІЯ В ЛІТЕРАТУРІ Микола Гоголь (1809—1852). “Тарас Бульба”

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років.

Стислий опис

Навчальний проект пропонується для впровадження на уроці української літератури в 7 класі в рамках підготовки для написання твору-оповідання за поданим сюжетом(Урок із розвитку мовлення). Для розгляду обрано повість М.Гоголя «Тарас Бульба», І.Франка «Захар Беркут», біблійний сюжет про зраду Іуди, «Дума про Марусю Богуславку», прислів'я про зраду та честь. Учні зможуть випробувати себе в ролі дослідників даної проблеми в літературі, живописі, адвоката чи обвинувача в суді. Продуктом діяльності є комп"ютерна презентація роботи, твір, буклет, звинувачувальний виступ прокурора чи виправдувальний виступ адвоката.Перед початком роботи батьки та учні отримують інформаційний буклет

Повний План вивчення теми

План вивчення теми План впровадження

Навчальні цілі

Метою проекту є формування в учнів прагнення до самостійної пізнавальної діяльності; розвиток вміння продуктивно вирішувати проблеми, грамотно працювати з інформацією; формування навичок мислення високого рівня; розвиток вміння співпрацювати в групі, ефективно спілкуватися і використовувати отримані знання в реальному житті; сприяння формуванню життєво важливих компетентностей, які допоможуть учням в подальшому самовизначенні і самореалізації.

Опис оцінювання

Оцінювання роботи відбувається у двох напрямках: самооцінювання та оцінювання вчителем. На початку роботи вчитель проводить анкетуванняучнів із метою виявлення знань із даної теми та формування творчих груп. Групи отримують творчі завдання1,творчі завдання2, творчі завдання3творчі завдання4 виконуючи які, виставляють оцінку самостійно. Після захисту проектів учні заповнюють журнал оцінювання роботи в групі, де виставляється підсумкова оцінка, що складається з трьох:самооцінки, взаємооцінки. оцінки вчителя.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Під час вивчення теми учні проводять соціологічне опитування серед учнів 7 класів із метою виявлення обізнаності та ставлення однокласників до проблеми зради;з'ясовують лексичне значення термінів та понять, що стосуються теми;досліджують способи зображення зради в творах мистецтва:літературі, живописі, музиці; аналізують причини зради, дають відповідь на ключове питання «Чи можна виправдати зрадника?». З’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, умінь і навичок здійснюється за допомогою анкетування. Вступна презентація вчителя допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів і разом із результатами анкетування допоможе об'єднати учнів у групи. За допомогою Інтернету учні шукають ілюстративний матеріал, музичні фрагменти, цікаві ідеї щодо створення буклету та презентацій, користуються віртуальною бібліотекою для ознайомлення з текстами творів, їх аналізом. Переглянувши створений учителем приклад буклету учнівської роботи, учні його використовуватимуть в якості прикладу для створенні власних робіт. Вони можуть мати інше оформлення та висловлення власної думки, яка не обов'язково буде співпадати з думкою вчителя. Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт буде оцінюватися шляхом самооцінки, взаємооцінки в групі та оцінки вчителем на кінцевому етапі згідно критеріїв, запропонованих учням перед початком роботи. Діяльність учнів у ході виконання проектів буде оцінюватися однокласниками за допомогою форми зворотного зв'язку. Диференціація навчання в ході вивчення теми буде здійснюватися за допомогою індивідуальних завдань для обдарованих учнів та учнів, що мають проблеми в навчанні, самоспрямованість учнів у навчанні, їх прогрес у навчанні відслідковується за допомогою журналу спостережень та досліджень.

Учительська презентація

Презентація

Приклад учнівської роботи

Буклет

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Сивак

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури, українська мова та література

Навчальний заклад

НВК№2 "Школа І-ІІ ступенів №1-ліцей"

Місто\село, район, область

місто Шахтарськ, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06.12-16.06.12

Місце проведення тренінгу

НВК№2 місто Шахтарськ

Тренери

Ликова Наталя Валеріївна