Портфоліо Касперук Тетяни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:42, 14 червня 2012, створена TataKasp (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Пошук сенсу буття героями роману- епопеЇ Л. Толстого «Війна і мир».

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література – основний предмет, інші – украЇнська мова і література, всесвітня історія. Людина і суспільство

Навчальна тема (як записано в програмі)

Порівняльна характеристика образів А.Болконського та П.Безухова

Вік учнів, клас

10 кл., 15-16 років

Стислий опис проекту

Учні на уроках та в позаурочний час спробують зрозуміти і визначити духовні пошуки сенсу буття двох головних героїв роману – Андрія Болконського та Пьєра Безухова; на їхньому прикладі дати відповідь на ключове запитання – у чому сенс буття людини? Для цього учні проаналізують текст роману, застосовуючи знання з всесвітньої історіі та інноваційні технології.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми, План впровадження проекту; Презентація проекту

Навчальні цілі

1. Для кращого розуміння та усвідомлення твору «Війна і мир» учні будуть детально аналізувати образи А. Болконського та П. Безухова. 2. Для виявлення рівня осмислення тексту учні пройдуть тестування. 3. Учні навчаться визначати характерні риси роману-епопеї. 4. Отримають навички володіння інноваційними технологіями. 5. Навчаться усно та письмово висловлювати власні судження щодо прочитаного, творчо його переосмислювати. 6. Розвиватимуть навички роботи в групі. 7. При обговоренні проекту в групах учні набувають вмінь чітко висловлювати свої думки перед аудиторією, структурувати свої виступи, представляти свої дослідження у вигляді графіків, переосмислювати образи головних героїв та автора, беручи участь у рольових іграх «Інтерв*ю з письменником», «Інтерв*ю з героєм». 8. Створюючи публікації в Microsoft Publisher , школярі набувають вмінь правильно доводити власну думку, використовувати цитати, ілюструвати ідеї, думки. 9. При складанні графіків учні вчаться порівнювати, аналізувати. 10. При розробці веб-сайтів учасники проекту набувають вмінь збирати та обробляти інформацію, а також посилатися на використані джерела інформації.

Опис оцінювання

Перед початком проведення проекту – вступне оцінювання за допомогою тесту .В процесі проведення я використовую «ЗХД» 'таблиці'. Після закінчення проекту проведено презентації'.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

І етап – учні ознайомлюються з публікацією вчителя, ключовими та тематичними питаннями, обирають тему учнівського міні-проекту для дослідження. Учні читають роман-епопею Л. Толстого «Війна і мир». ІІ етап – учні проходять тестування по книзі. Після отримання позитивних оцінок за тестування, учні можуть перейти до наступного етапу. ІІІ етап – робота в проекті. Учні об*єднаються в групи. І група «Літературознавці». Розповідають історію створення роману-епопеї; опрацьовують життєвий і творчий шлях Л. Толстого. Результатом роботи в групі має бути створення асоціативного грона «Лев Толстой». ІІ група «Прихильники Андрія Болконського». Аналізують образ князя Болконського; результат – дати відповідь на запитання «Чи зумів князь Андрій знайти відповіді на всі свої питання?» у вигляді сітки Елвермана. ІІІ група «Прихильники П*єра Безухова». Учні аналізують образ графа Безухова ; у результаті роботи школярі дають відповідь на запитання «Чи знайшов П*єр Безухов сенс буття?» у вигляді сітки Елвермана. ІV група «Експерти». Оцінюють роботу інших груп за методом ПРЕС; складають порівняльну характеристику образів П*єра і Андрія у вигляді кіл Вена.

ІV етап -  учні створюють веб-сайт для шанувальників творчості 

Л. Толстого.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери