Портфоліо "Право вибору"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:41, 14 червня 2012, створена Soroka.Raisa (обговореннявнесок) (Стислий опис)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Право вибору

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

світова література, історія, музика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Микола Гоголь (1809—1852). “Тарас Бульба”

Вік учнів, клас

13 років

Стислий опис

Щоб краще зрозуміти повість«Тарас Бульба»,учні досліджують життєвий та творчий шлях М.В.Гоголя, часи козаччини, устрій та звичаї Запорізької Сечі. Читаючи повість, порівнюють образи Остапа (“добрий козак”) і Андрія (неоднозначність: з одного боку, нестійкість моральних позицій, зрада, а з другого — любов до матері, ставлення до коханої, усвідомлення злочину і прийняття смерті як справедливої кари); знайомляться з «Ситуацією вибору», шукають вихід з неї ,знаходять шлях зради Андрія, шукають йому виправдання. Порівнюють повісті з однойменною оперою М.Лисенка, знаходять спільне та відмінне між повістю «Тарас Бульба», та картиною І. Репіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану». Читаючи повість, пробують знайти відповіді на питання сьогодення: що таке любов, зрада, взаємини батьків та дітей?. На що можна піти заради любові?Учні працюють в малих групах, щоб планувати та розробляти проектні продукти, які б стосувалися обраного ними питання. Вони визначать план дій, досліджують проблему, шукають шляхи її вирішення та презентують свої результати.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Цель: учить самостоятельно добывать знания,отдавать предпочтение интересующим вопросам, оценивать значение того или иного материала, использовать его в конкретных условиях и новых ситуациях. Задачи: привлечь, удержать и направить внимание ученика к более глубокому изучению учебного предмета; развить интерес к самостоятельному приобретению знаний, уметь оценивать значение того или иного материала; формировать систему ценностей, последовательное жизненное кредо, готовность к пересмотру своих суждений и изменению образа действий в свете убедительных аргументов.Способствовать воспитанию интереса к героическому прошлому своей Родины, нравственных ценностей.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку проекту переглянути презентацію вчителя та обговорити її, після прочитання повісті провести опитування учнів (тести) для того, щоб визначити , як вони зрозуміли зміст прочитаного, в якому напрямку йти далі, як забезпечити потрібною інформацією. . Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про "Тараса Бульбу" відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Я-Д. Впродовж роботи над проектом учні самостійно виставляють собі оцінку за свої дослідження. Учитель контролює їх дії по створенню проекту, дає консультації. Учні використовують Контрольний список для презентації, Контрольний список для вікі або інформаційного бюлетеню, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації за участю окремих учнів та груп. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій та завершених проектів. Наприкінці роботи над проектом використовують контрольний список для створення презентації для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб заохотити дітей самостійно виконувати проекти. Учні використовують форму оцінювання презентації та форму для зворотного зв'язку для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена,щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проектівпродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери