Проект "Віртуальний хімічний практикум"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:20, 4 липня 2009, створена Admin (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Ідея проекту виникла в учнів, які вивчали поглиблено курс хімії в середній школі. Після оволодіння мовою НТМL на уроках інформатики було створено «Віртуальний хімічний практикум 8 клас». Ця робота була високо оцінена на обласному конкурсі захисті наукових робіт МАН. Тому 2007-2008 навчальний рік був присвячений створенню «ВХП за 9 клас». Проект дуже зацікавив вчителів хімії, оскільки дозволяв проводити індивідуальні заняття з учнями, які пропустили уроки з певних причин.

Не секрет, що школи мають низький рівень забезпечення хімічними реактивами та обладнанням, і тут в нагоді став наш проект, тому що віртуально можна було побачити досліди, зробити висновки і навіть перевірити свої знання. Під час роботи над проектом учні удосконалили свої знання з мови гіпертекстової розмітки HTML, сценаріїв Java Script, самостійно виконали практичні роботи з хімії і склали тести – допуски до практичної роботи, а також тести перевірки знань. Під час роботи над проектом була опрацьована методика проведення і оцінювання практичних робіт і вимоги до знань учнів.

Учасники проекту використовували знання мови програмування і мови запитів, Photoshop для обробки малюнків і створення кнопок, анімаційні ефекти для демонстрації хімічних реакцій. В 2 частині проекту (9 клас) були створені аудіо книги. Це, по-перше, дало можливість прослухати правила виконання практичної роботи, по-друге, дало можливість використовувати даний проект для навчання дітей з вадами зору. Аудіо-книги були записані в студійних умовах. Робота виконувалась під керівництвом вчителів інформатики і хімії. В результаті роботи над проектом учні повторили курс хімії за 8-9 клас, досконало вивчили мову HTML, навчилися користуватися електронними засобами навчання, а також знаходити інформацію через мережу і грамотно її обробляти. До роботи учні віднеслися дуже відповідально.

В результаті роботи над проектом змінилося ставлення учнів до навчання, особливо до предметів математичного циклу. Як результат – відмінні оцінки і можливість отримати золоту медаль по закінченні навчального закладу. Більше уваги почали приділяти підготовці до вступних іспитів і це вплинуло на вибір майбутньої професії. Мої учні були учасниками обласного конкурсу Web-дизайнерів, Всеукраїнського конкурсу «Екософт-2008», де стали лауреатами. Автор програми Мельничук В.В., учень 11-Б класу, став переможцем обласного і учасником Всеукраїнського конкурсу – захисту наукових робіт МАН.


Головним результатом проекту є професійний ріст учнів, а разом з учнями – бажання і необхідність професійного росту вчителя. Учасники проекту навчилися працювати в команді, розподіляти свій вільний час на користь праці над проектом, визначили пріоритети в своєму відношенні до навчання. Що стосується особисто мене, як вчителя, я зрозуміла, що робота в школі вимагає напруження всіх сил 24 години на добу і 7 днів на тиждень. А ще справдилась істина «Вік живи – вік навчайся».


Відгуки про практикум:

Вчителі інформатики: «Можна брати за приклад для майбутнього планування роботи. Саме проектна діяльність допоможе учням вибрати свій шлях і принести користь державі»

Вчителі хімії: «Програма корисна у всіх відношеннях. Доречно використовувати на уроках, на додаткових заняттях, для занять на дому, для перевірки рівня знань».

Адміністрація: «Молодці, дуже корисна справа»

Батьки: «Діти навчилися працювати, долати труднощі, самостійно вирішувати проблеми»

Про проект ми написали в газеті «Інформатика» та «Хімія», але поки що публікацій не було. Окрім того, про роботу над проектом є повідомлення на шкільному сайті.

Учасники проекту закінчують цього року школу, тому є необхідність набирати нову команду. Задумки є, будемо намагатися втілювати їх в практику.


Одного разу, коли ми з учнями створювали новий розділ «ВХП» (поспішали, оскільки уже через три дні ми мали приймати участь у конкурсі «Екософт – 2008»), так захопилися роботою, що не звертали уваги на час. У той день нас просто замкнули у школі й нам довелося викликати сторожа по мобільному, так як у той час він обходив територію закладу. Після цього випадку, перед тим, як зачинити двері, завжди перевіряють кабінет інформатики… Під час роботи були використані такі ресурси як:

www.deforum.ru

www.goldenone.ru

www.ua-admin.com

www.programer.org.ua

та інші.