Портфоліо Боднарчук І.Е. з теми "Робота з обдарованими дітьми"
Зміст
Назва проекту
Робота з обдарованими дітьми
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Для даного проекту основним предметом є англійська мова, а також використовуються матеріали гуманітарних та природничо-математичних наук.
Навчальна тема
Англійська мова. Розвиток творчої обдарованості школярів на уроках англійської мови. Робота з обдарованими дітьми
Вік учнів, клас
1-11 класи ( 6-17 років )
Стислий опис
Для здібних, талановитих дітей, які люблять англійську мову і мають велике бажання працювати, створюємо оптимальні умови для творчого пошуку нового, наполегливоЇ праці на уроках і в позаурочний час. Форми роботи: ігрові прийоми, нестандартні уроки, проектна технологія, інтерактивне навчання, клубна форма роботи.
Повний План вивчення теми
[]
Навчальні цілі
« У кожної людини,- як у діаманта, видобутого з таємничих глибин, тисячі граней. Виховання полягає в тому, щоб уміло, розумно, мудро, сердечно, доторкнутися до кожної з цих граней, найти ту, котра засяє неповторним світлом людського таланту» ( В. О. Сухомлинський ). Лише таким чином можна досягнути мети – забезпечити високий розумовий і моральний ріст вихованців.
Опис оцінювання
Форма оцінювання презентації. Протягом дослідження теми проводиться опитування Асоціативний кущ [1]та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності.
Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом. у процесі роботи учні повинні одержати дозвіл батьків[2]
Діяльність учнів
Провідною формою діяльності дітей будь-якого віку є гра. Учасники рольової гри не тільки роблять повідомлення з певної теми, але й легко вступають у бесіду, намагаються підтримати її. Вони цікавляться думкою інших, погоджуються, сперечаються,відстоюють свою позицію, обговорюють різні точки зору. Звичайно, головна роль у навчальних іграх та нестандартних ситуаціях належить сильнішим учням. До нестандартних уроків готуємось заздалегідь. Передусім вибираємо найбільш активних, ініціативних. добре підготовлених з теми учнів, розтлумачуємо їхні обов’язки, демонструємо ймовірний підхід до важкої ролі та забезпечуємо діалог виконавця з класом. Для цього «аудиторії» можна запропонувати зразки запитань для дискусій, основні теми для гри «брейн-ринг», «круглого столу» чи «прес-конференції», підказати тактику поведінки під час гри. Шляхом методу проектів досягається дидактична мета через детальну розробку навчальної проблеми, яка повинна завершитись реальним практичним результатом (проектом). Навчальне проектування спрямоване на самостійну діяльність учнів – індивідуальну, парну або групову, яку учні виконують протягом визначеного часу. З одного боку, це дуже цікаве, барвисте, часто з елементами театралізації, дійство. Так. Під час підготовки проектів про американські свята учні не лише розповідали про звичаї і традиції, пов’язані з такими святами як Новий рік, Різдво, День Святого Валентина, Великдень, але й демонстрували атрибути цих свят, показували театралізовані вистави, підбирали спеціальні костюми, готували традиційні страви. І знову ж таки обдаровані діти – попереду. У восьмому класі вони із задоволенням пишуть власні варіанти відомих казок, у десятому – роблять літературні переклади сонетів Шекспіра рідною мовою, пишуть власні вірші ангдійською мовою та створюють презентацію [3] Учні із задоволенням знайомляться з творчістю великих художників усього світу і проводять уявні екскурсіїї залами, де представлено їх доробки. У сьомому класі, вивчаючи традиції, пов’язані з англійським Різдвом, діти самостійно виготовляють листівки з традиційними англійськими вітальними текстами та вітають своїх учителів із цим гарним святом, говорячи побажання англійською мовою. Навіть учні початкової школи із задоволенням створюють проекти,пов’язані з їжею, порами року, описом кімнати. І серед них теж обдаровані діти – великий потенціал класу.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Боднарчук Ірина Едвардівна
Фах, навчальний предмет
вчитель англійської мови
Навчальний заклад
Городенківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1
Місто\село, район, область
м. Городенка
Івано-Франківська область
Контактні дані
irynabodnarchuk@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
4 - 15 червня 2012 року
Місце проведення тренінгу
Городенківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1
Тренери
Смеречанська Оксана Іванівна