Робота Рівненської області у програмі "Intel- навчання для майбутнього"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:06, 2 липня 2009, створена Лариса Невірковець (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук
 Сучасне інформаційне суспільство вимагає від кваліфікованого робітника, який виходить із стін профтехзакладу, крім чисто професійних умінь і навичок - володіння інформаційними технологіями. 

На базі професійно-технічних навчальних закладів проводяться тренінги за програмою "Intel® Навчання для майбутнього". Всього з початку впровадження програми у профтехзакладах області навчання пройшли 201 педпрацівник ПТНЗ, що становить 17.8% від загальної кількості. Протягом 2008-2009 навчального року було проведено 6 тренінгів, кількість підготовлених викладачів за цією програмою - 69. 23.12.08 на базі Рівненського професійного ліцею сфери побуту відбувся огляд-конкурс навчальних і навчально-контролюючих комп'ютерних програм серед закладів професійно- технічної освіти Рівненської області.

 Огляд-конкурс проводився згідно наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 12.11.08 № 501, листа НМЦ ПТО у Рівненській області від 16.12.08 №04/03-3-151, відповідно до Положення про обласний огляд-конкурс навчальних і навчально-контролюючих комп'ютерних програм серед закладів профтехосвіти від 21.11.05 № 387, зареєстрованого у Рівненському обласному управлінні юстиції 24.11.05 за № 47/656.
 Мета проведення конкурсу: залучення педагогічних працівників та учнів профтехзакладів області до розробки навчального програмного забезпечення, що має сприяти підвищенню їх професійного рівня, впровадженню в навчальний процес новітніх інформаційних технологій, розвитку творчої активності педагогічних працівників та учнів ПТНЗ.
 Власні навчальні програмні засоби представили 14 професійно-технічних навчальних заклади.
 Були присутні, як спостерігачі, представники ВПУ № 24 м. Корець, ВПУ № 25 смт Демидівка та Рокитнівського професійного ліцею.
 Не прийняли участі представники Клеванського професійного ліцею та ДПТНЗ "Соснівський професійний ліцей".
 На огляд-конкурс були представлені більше тридцяти різноманітних електронних програмних засоби: презентації, електронні посібники, відеофільми, контролюючі програми, сайти, комплексні навчальні програмні засоби, що поєднують у собі названі. Порівняно з минулорічним оглядом-конкурсом кількість представлених навчальних засобів збільшилась вдвічі. 
  Окремі програмні засоби висвітлюють певні види діяльносні профтехзакладу, призначені для проведення профорієнтаційної роботи - в цьому випадку, віднести їх до навчальних програмних засобів не представляється можливим, хоч більшість з них розроблені відповідно до критеріїв положення про огляд-конкурс. Безперечно, досвід з їх розробки заслуговує на увагу та поширення серед профтехзакладів області. Особливо, звернув би увагу на відеофільми з історії навчального закладу та профорієнтаційний фільм Здолбунівського професійного ліцею; учнівський відеофільм із життя навчального закладу, знятий з допомогою мобільних телефонів і оригінально змонтований учнями ВПУ № 29 смт Володимирець; відеофільм, що висвітлює роботу методичної секції викладачів спецдисциплін ВПУ № 1 м. Рівне.
 Найбільше було представлено навчально-тематичних презентацій - 15. Причому, окремі презентації містили у собі ряд інших, які можна було відкривати за вибором. Презентації відносились до різних навчальних предметів та професій, що свідчить про активне впровадження програми "Intel® Навчання для майбутнього" серед профтехзакладів області.