Портфоліо Воробйова Світлана Володимирівна з теми"Тригонометрія на службі людини"
Зміст
Назва навчальної теми (творча назва)
Тригонометрія на службі людини
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
математика, фізика, астрономія
Навчальна тема (як записано в програмі)
Тригонометричні функції
Вік учнів, клас
10 клас, 9 клас
Стислий опис проекту
Знайомить з історією виникнення тригонометрії, її практичного застосування
Повний План вивчення теми
На початку вивчення теми учні об"єднуються в групи, одержують завдання, ставиться мета. Проводиться первинне опитування, тести, самостійна та контрольна робота. В кінці вивчення теми проводиться захист проекту.
Навчальні цілі
Учні розширюють знання з математики, знайомляться з історією виникнення тригонометрії, практичним застосуванням тригонометрії: вимірюванням висоти, відстані до недоступної точки. • формування в учнів математичних знань як невід’ємної складової загальної культури людини, необхідної умови її повноцінного життя в сучасному суспільстві на основі ознайомлення школярів з ідеями і методами математики як універсальної мови науки і техніки, ефективного засобу моделювання і дослідження процесів і явищ навколишньої дійсності;
• інтелектуальний розвиток учнів, розвиток їхнього логічного мислення, пам’яті, уваги, інтуїції, умінь аналізувати, класифікувати, узагальнювати, робити умовиводи за аналогією, діставати наслідки з даних передумов шляхом несуперечливих міркувань тощо;
• опанування учнями системи математичних знань і вмінь, що є базою для реалізації зазначених цілей, а також необхідні у повсякденному житті й достатні для оволодіння іншими шкільними предметами та продовження навчання.
Опис оцінювання
Різноманітні форми оцінювання допомагає учням визначити чіткі цілі, спостерігається прогрес у навчанні.Оцінка первинного досвіду учнів та виявлення їх інтересів проводиться на першому уроці. Упродовж всієї теми проводиться опитування та оцінювання у вигляді самостійних робіт. Оцінювання здійснюється учителем щоуроку на основі перегляду продуктів діяльності учнів. По закінченню проводиться контрольна робота та захист результатів дослідження.Проведення обговорення та опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знань для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку роботи над проектом; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Учні використовують контрольний список для створення презентації для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Попросіть учнів використати форму оцінювання презентації та зворотний зв'язок однокласників для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємо оцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проекту. Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список для презентації, Контрольний список для вікі або інформаційного бюлетеню, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій та завершених проектів.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
приклад вікі статті прикладний зміст тригонометрії
на початку проекту проходять опитуванняПеред початком проекту учні знайомляться з буклетом сторінка 1 , сторінка 2 ,та презентацією вчителя
На початку вивчення теми уні проходять опитування, виконують діагностичну контрольну роботу яке виявляє зацікавленість, бажання та діагностує рівень знань по даній темі на початку роботи над проектом.
Кожна група, отримавши завдання, планує свою діяльність за допомогою вчителя, здійснює пошук в Інтернеті необхідних ресурсів, ознайомившись з інструкцією вчителя та законом про авторське право. При цьому вони використовують графічні схеми, контрольні списки, графіки часу, розкадрування або техніку мозкового штурму. Учитель спостерігає за роботою груп, ставить їм питання, робить короткі нотатки про хід обговорення, планування, розв’язання поставлених завдань та відслідковує досягнутий учнями прогрес, допомагаючи їм у спільній роботі та сприяючи формуванню у них навичок самокерування та самоспрямування у навчанні.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Світлана Воробйова
Фах, навчальний предмет
учитель математики
Навчальний заклад
Тростянецька сш №3
Місто\село, район, область
Тростянець, Сумської
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
(9 квітня - 25 травня 2012 рік)
Місце провведення тренінгу
Сумський ОІППО
Тренери
Тренінг для учителів математики (9 квітня - 25 травня 2012 рік)