Портфоліо Данілова Наталія Олександрівна з теми"Теорема Піфагора"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:37, 31 травня 2012, створена Данілова Наталія Олександрівна (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми (творча назва)

Секрет молодості давньої теореми

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

геометрія, фізика, астрономія, література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Розвязування прямокутних трикутників

Вік учнів, клас

8 клас, 14 років

Стислий опис проекту

Проект створюється з метою розширити знання учнів про теорему Піфагора, про математика, чиє імя вона носить, ознайомити з різними методами її доведення, показати її застосування при вивченні фізики, в будівництві. робота над проектом передбачає розвиток уміння учнів працювати в мережі Інтернет, з різними джерелами інформації, розвиток навичок обробки та систематизації інформації, уміння ствлрювати презентацію своєї роботи та доповідати перед аудиторією. Учні класу обєднуються у три групи. Історична група вивчає біографію Піфагора, знаходить цікаві факти про нього та його школу. Аналітична група знаходить і вивчає та систематизує різні методи доведення теореми Піфагора. Міжпредметна група знаходить застосування теореми Піфагора у різних навчальних предметах.

Повний План вивчення теми

повний план

Навчальні цілі

• формування в учнів математичних знань як невід’ємної складової загальної культури людини, необхідної умови її повноцінного життя в сучасному суспільстві на основі ознайомлення школярів з ідеями і методами математики як універсальної мови науки і техніки, ефективного засобу моделювання і дослідження процесів і явищ навколишньої дійсності;

• інтелектуальний розвиток учнів, розвиток їхнього логічного мислення, пам’яті, уваги, інтуїції, умінь аналізувати, класифікувати, узагальнювати, робити умовиводи за аналогією, діставати наслідки з даних передумов шляхом несуперечливих міркувань тощо;

• опанування учнями системи математичних знань і вмінь, що є базою для реалізації зазначених цілей, а також необхідні у повсякденному житті й достатні для оволодіння іншими шкільними предметами та продовження навчання.

Опис оцінювання

При вивченні теми на різних етапах використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителям поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл. Таблиця ЗХД використовується на початку проекту, в ході обговорень і в особистих щоденниках, а потім переглядаються наприкінці вивчення теми. Вони дають учням можливість відмічати те, що вони вже знають, що хочуть дізнатися, і нарешті те, що вони вже дізналися, і що ще потрібно дізнатися. Таблиці дозволяють учням встановлювати власні зв'язки з матеріалом, що вивчається, до початку роботи. Мозковий штурм також використовується на початку проекту. Учні придумують відповіді та висловлюють ідеї, пов'язані із заданою темою/запитанням і пов'язують ці ідеї з попередніми знаннями і новими можливостями.

Проводяться короткі зустрічі й індивідуальні консультації в ході всього проекту. Такі зустрічі служать підтвердженням готовності учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Застосовуються для контролю просування за проектом, розподілу і підтвердження ролей і зобов'язань у груповій роботі, планування наступних кроків.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

приклад проектної діяльності учня -застосування теореми Піфагора у фізиці [[1]]


у ході вивчення теми ми проводимо друге опитування

учны опрацьовують презентацію

вивчають буклет стор1

опрацьовують буклет стор2

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Данілова Наталія Олександрівна

Фах, навчальний предмет

учитель математики, математика

Навчальний заклад

Вищевеселівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Вищевеселе Великописарівського району Сумської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.04-01.06 2012

Місце провведення тренінгу

Сумський ОІППО

Тренери

Тренінг для учителів математики (9 квітня - 25 травня 2012 рік)


Свєтлова Т.В. Ніколаєнко М.С.