Портфоліо Бельмеги Ростислава Ярославовича з теми "Відкритий простір знань"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:43, 30 травня 2012, створена R.belmega (обговореннявнесок) (Діяльність учнів)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми (творча назва)

Відкритий простір знань

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Навчання в інтернеті

Вік учнів, клас

10 клас, 15-16 років

Стислий опис проекту

Сьогодні навчання через Інтернет розглядається не просто як зручна можливість підвищення рівня знань, а як цілком серйозна альтернатива звичайній освіті, яка дає можливість одержати глибокі знання. Комп'ютер і Інтернет потрібні не тільки для того, щоб грати і "серфить" по Мережі. З їх допомогою можна одержати глибокі знання з різних предметів. Даний проект спрямований на те, щоб виявити основні принципи, що дозволяють підвищити ефективність навчання в мережі Інтернет. В результаті самостійних досліджень учасники знайдуть відповіді на питання про те, які сервіси онлайн освіти можна використовувати, як найефективніше розподілити використання можливостей "простору знань". В ході проектної діяльності учасники визначать найбільш прийнятні в кожному конкретному випадку методи і способи здійснення навчання за допомогою мережі інтернет.

Повний План вивчення теми

----

Навчальні цілі

По закінченню проекту учні:

Пояснюватимуть

  • інтерфейс і принципи роботи з електронними посібниками, інтерактивними навчальними курсами або іншими програмними засобами навчання профільного предмета;
  • технологію перекладу текстів за допомогою електронних словників і програм-перекладачів;

Наводитимуть приклади:

  • веб-ресурсів для дистанційного навчання;
  • веб-енциклопедій;

Використовуватимуть:

  • веб-енциклопедії для здобуття необхідних даних;

Вмітимуть:

  • застосовувати програмні засоби для поглиблення знань з профільного предмету;
  • перекладати тексти з іноземної мови за допомогою електронних словників і програм-перекладачів;
  • навчатися іноземної мови за допомогою інтерактивних або мультимедійних курсів.

А також

  • оброблятимуть результати, впорядковуватимуть їх, демонструватимуть, робитимуть висновки
  • ефективно розподілятимуть час та навантаження
  • вмітимуть співпрацювати у групах
  • використовуватимуть ІКТ на різних етапах своєї діяльності

Опис оцінювання

До початку проекту вчителем проводиться опитування учнів за допомогою комп'ютерного тестування Опитувальник серед учнів з теми "Пошук інформації в мережі інтернет" з метою виявлення навчальних потреб учнів і постановки тематичних питань у проекті. Отримані результати використовуються вчителем у презентації проекту Для виявлення рівня фактичних знань з теми, учні заповнюють схему З-Х-Д. Отримані дані також дозволять більш конкретно визначити тематичні питання проекту. Під час проекту вчитель відслідковує і оцінює рівень залучення учасників проекту до колективної діяльності (рефлексія шляхом заповнення текстової форми) Наприкінці виконання проекту учні створюють інформаційний бюлень, який оцінюється шляхом заповнення текстової форми та учнівська вікі-стаття, що оцінюється за текстовою формою опитування.

Діяльність учнів

До початку проекту вчитель звертається до колег з обгрунтуванням доцільності участі учнів у проекті "Відкритий простір знань", пропонує до ознайомлення інформаційний бюлетень. У цей час учителем проводиться комп’ютерне опитування з метою виявлення навчальних потреб учнів і постановки тематичних питань у проекті. Вчитель проводить бесіду з використанням випереджувальної мультимедійної презентації, яка мотивує учнів до участі у проекті. Учні заповнюють схему З-Х-Д. яка дозволить виявити рівень фактичних знань з теми; За результатами опитування та анкетування вчитель формує пакет завдань для кожної робочої групи з урахування індивідуального підходу. При цьому пропонується розподілити учнів за наступними під категоріями:

  • Інтерактивне навчання
  • Інтернет енциклопедії
  • Електронні бібліотеки
  • Дистанційні олімпіади, конкурси проекти

Всі групи проводять дослідження відповідно до обраних тем. Отримавши результати своїх досліджень, формують загальну доповідь на тему: ”Навчання в інтернеті”, створюють відповідну Wiki-сторінку. Виконуючи дослідження, учні самостійно розподіляють роль один одного у спільній роботі, навантаження, висувають гіпотези, формулюють висновки. З метою забезпечення спільної роботи, обміну інформацією та власними міркування стосовно питань, учні використовують засоби електронної пошти, миттєвих повідомлень, Skype. Під час проекту вчитель відслідковує і оцінює рівень залучення учасників проекту до колективної діяльності (рефлексія шляхом заповнення текстової форми);Знайдену інформацію і зображення, що стосуються теми, посилання учасники проекту зберігають у відповідних папках. Результати роботи оцінюються шляхом заповнення опитувальної текстової форми. По закінченню проекту учні завершують заповнення схеми , підбивають підсумки чи вдалося їм досягти поставленої перед собою мети на початку проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ростислав Бельмега

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

Красноїльська ЗОЩ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Красноїлля, Верховинський р-н, Івано-Франківська обл

Контактні дані

belmega31@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.05.2012 - 01.06.2012

Місце провведення тренінгу

Верховинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Дідушко В.П.