Портфоліо Мовчан Галина Вікторівна з теми"Краса і могутність числових послідовностей"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:09, 28 травня 2012, створена Мовчан Галина Вікторівна (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми (творча назва)

Краса і могутність числових послідовностей

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Алгебра, біологія,фізика, економіка

Навчальна тема (як записано в програмі)

Числові послідовності

Вік учнів, клас

15 років, 9 клас

Стислий опис проекту

Основним математичним змістом проекту є опрацювання теми " Числові послідовності",а саме вивчити види послідовностей та їх особливості, побачити практичне застосування знань про прогресії, дізнатисяпро минуле та сучасне числових послідовностей. Учні мають набути навичок обчислення за формулами та навчитися розпізнавати види прогресій. Вивчають особливості створення та показу комп’ютерних презентацій. Об’єднуються в групи, та вибирають собі завдання для дослідження, здійснюють пошук інформації в Інтернеті та бібліотеці з теми , добирають малюнки та ілюстрації, обговорюють знайдену інформацію, пропонують свої ідеї. Основна ідея проекту полягає у розвитку в учнів навичок мислення , а саме: навчити учнів збирати інформацію, аналізувати та класифікувати її; висувати гіпотези та ідеї; обговорювати результати досліджень. Робота над темою покликана розширити обрії життєвого досвіду та навчити бачити зв’язок науки з життям, знаходити вихід з нестандартних ситуацій, бути щирими, відвертими.

Повний План вивчення теми

 "Повний план" 

Навчальні цілі

Учні закріплюють навики застосування математичних знань для практичних потреб, вивчають основні формули та проводять обчислення за формулами, досліджуватимуть історичні питання теми.При роботі над проектом учні навчаться знаходити інформацію та обговорювати всією групою план реалізації проекту з метою підвищення його ефективності, навчаться працювати у команді таким чином щоб учні усвідомили творчу взаємозалежність членів колективу, інтенсивно спілкувались між собою, зрозуміли особисту участь і відповідальність за успіх спільної роботи.Сформується вміння представляти результати своєї діяльності у вигляді презентації. При демонстрації результату своєї діяльності в учнів формуються вміння виступати перед аудиторією, вміння коротко сформулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби, вміння відбирати найяскравіші переконливі факти для аргументації думок.

Опис оцінювання

Використання різноманітних методів та інструментів оцінювання допомагає учням і вчителям чітко визначати навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення.На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення іх інтересів за допомогою опитування. Таблиці З-Х-Д використовуються на початку проекту, в ході обговорень і в особистих щоденниках, а потім переглядаються наприкінці вивчення теми. Вони дають учням можливість визначити особисту траекторію розвитку при дослідженні проблеми.Мозковий штурм ідей щодо відповідей на ключове і тематичні запитання ефективний на початку проекту.Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання у вигляді самостійна робота1 самостійна робота2 та математичний диктант1 математичний диктант2 , щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список для презентації , Контрольний список для буклета, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання. Доцільно учням використовувати Форму оцінювання продукту проекту . Це допоможе їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій та завершених проектів.По закінченню проводиться контрольна робота та тестування , захист результатів дослідження.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На початку роботи над проектом вчитель пояснює навчальні завдання, форми оцінювання та хід проекту, ставить учням Ключове запитання. Учні дізнаються про способи обєднання в групи, завдання для кожної групи та яким чином оцінюється результативність навчання. Вчитель дізнається, що саме учні знають про числові послідовності, проводить опитування опитування перше та мозковий штурм по ключовому та тематичним питанням, щоб визначити рівень знань учнів по проблемі та допомогти їм намітити шляхи дослідження. Потім відбувається обговорення ходу проекту. Об’єднуються в групи, та вибирають собі завдання для дослідження. Кожна група обговорює своє завдання , планує його та складає сценарій своєї роботи. Створюють схему діяльності та розподіляють між собою обов’язки.Вони досліджують матеріали в бібліотеках, вивчають друковані та електронні публікації, здійснюють пошук інформації в Інтернеті. 1. На початку проекту використовуємо учительську презентацію для мотивації діяльності учнів у проекті та пояснення про методи та засоби оцінювання. 2.Організовуємо пошук учнями корисної інформації в Інтернеті, аналіз та оцінку веб-сайтів та блогів за допомогою наданої учням форми. 3.З метою ефективної роботи у проекті використовуємо соціальні сервіси Веб 2.0 (нові інтерактивні сервіси Інтернету), які змінюють традиційні шляхи співробітництва, спілкування та взаємодії вчителів та учнів. 4.Учні будуть використовувати блоги для того, щоб ділитися інформацією, поглядами та міркуваннями з читачами, а також для того, щоб заохочувати їх до обговорень та надання зворотного зв’язку. Вікі – це Веб-ресурс для створення статей. Учні можуть створювати та редагувати статті на визначену тему. Веб-сайти для спільного створення та редагування документів дозволяють учням створювати в мережі або завантажувати документи на цей веб-сайт. 5.Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання 6.Учні знайомляться з проблемою проекту. Вчитель з'ясовує попередні знання учнів за допомогою З-Х-Д таблиці, яку кожен учень заповнює особисто. 7. Група історикв досліджує історичне минуле та сучасне застосування, результатом їх роботи буде вікі-стаття « Із глибини віків до наших днів.» 8. Теоретики вивчають основний теоретичний матеріал теми та способи обчислення елементів числових послідовностей,створюють мультимедійну презентацію « Краса і могутність числових послідовностей» 9. Практики досліджують цікаві факти, практичне застосування і створюють .публікацію з теми «Прогресія – рух уперед»1 публікацію з теми «Прогресія – рух уперед»2


Приклад проектної діяльності учнів Числові послідовності.Із глибини віків до наших днів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мовчан Галина Вікторівна

Фах, навчальний предмет

вчитель математики і фізики, математика

Навчальний заклад

Ямненська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів

Великописарівського району Сумської області

Місто\село, район, область

С. Ямне Великописарівського району

Сумської області

Контактні дані

с. Ямне Великописарівський район Сумська область

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.04 - 01.06 2012

Місце провведення тренінгу

СОІППО

Тренери

Тренінг для учителів математики (9 квітня - 25 травня 2012 рік) Ніколаєнко М.С.

Свєтлова Т.В.