Навчальний проект Минулося старе кобзарювання. Але нема без пісні існування

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Автор проекту

Макаренко Неллі Михайлівна

Предмет, клас

5-7 класи, українська мова, музичне мистецтво

Коротка анотація проекту

Цей проект пов’язаний з питанням дослідження української народної пісні. Учні проводять з метою повторити та узагальнити все вивчене про пісні (види календарно-обрядових пісень та головні календарні обряди, провідні мотиви колиско¬вих пісень, їх лексичні особливості); повтори¬ти специфіку пісень літературного походження, виникнення стрілецьких пісень, їх особливості; розвивати вміння вдумливо та виразно чита¬ти поетичні твори, пояснювати роль символів у них, визначати провідний мотив творів; роз¬вивати комунікативну (РЗМ), інформаційну (добір інформації, її аналіз) компетенції; вихо¬вувати ціннісне ставлення до родини, народу, українського. За результатами групових досліджень готують відповідні звіти у вигляді презентацій та рекомендацій . Вони збирають та опрацьовують данні з Internet, створюють малюнки, альбоми української народної пісні, розробляють інформаційні бюлетені та веб – сторінки. Учні створюють та демонструють мультимедійні презентації для класу. Як додаткове розширення цього проекту, учні створять спеціальну презентацію для показу в актовому залі перед учнями школи, в якій на перший план буде висунуто їх дослідження української народної пісні.

Запитання, що дають напрямок проектній діяльності

Ключове запитання

Яку роль у житті відіграє пісня?

Тематичні запитання

1. З чого складається українська народна пісня? 2. У чому чарівна сила пісні? 3. Чи є українська народна пісня бездонною душею українського народу? 4. Чи може людина прожити без пісні? 5. Яка поезія є найкращою й найніжнішою у всьому світі?

Змістовні запитання

1. Яку пісню називають народною? 2. Чому народні пісні пов’язані зі звичаями, обрядами, святами людей. 3. Яку традиційну будову має пісня? 4. Якими художніми засобами досягається поетична краса пісень? 5. Які є різновиди календарно-обрядових пісень? У чому значимість обрядових пісень? 6. Як пісня впливає на внутрішній стан людини? Чи може вона змінити настій людини? 7. Що необхідно для того щоб гарно співати? 8. Чому люди складали пісні? 9. Чому пісня пов’язана з життям народу, його звичаями, віруваннями? 10. Чи може сучасна пісня стати народною? 11. Що означає направлення в музиці фольк-рок та як він перегукується з українською народною піснею? 12. Кого з виконавців фольк-року ви знаєте?


План проведення проекту

Візитна картка проекту

[1]

Публікація учителя

Презентація учителя щодо виявлення представлень та інтересів учнів

[2]

Приклад продукту проектної діятельності учнів

Учнівська презентація [3]

Учнівька публікація

Makarenko publikacia uchniv1.jpg Makarenko publikacia uchniv2.jpg

Матеріали з оцінювання

Матеріали супроводу проектної діяльності

Корисні ресурси

Проекти з аналогічною тематикою

Інші документи