Портфоліо Федорчука Валерія "Як допомагають мені атоми в реальному житті?"
Зміст
Назва навчальної теми (творча назва)
Люди творять атом
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізика, інформатика
Навчальна тема (як записано в програмі)
АТОМНЕ ЯДРО. ЯДЕРНА ЕНЕРГЕТИКА
Вік учнів, клас
9 клас, 15 років
Стислий опис
Повний План вивчення теми
в цьому розділі має бути вміщене посилання на План вашої навчальної теми з використанням проектів, який розміщений в Інтернеті
Навчальні цілі
- учні дізнаються про складові атомного ядра, види радіоактивного випромінювання, випромінювання; рівні радіоактивного фону, допустимі для життєдіяльності людського організму; - ознайомитися з дослідом Резерфорда, ядерною моделлю атома, протонно-нейтронною будовоюядра атома; - зможуть оцінити активність радіонукліду за табличними даними; - зможуть пояснити іонізуючу дію радіоактивного випромінювання; — зможуть представляти результати своїх досліджень у вигляді вікі-статті, буклету, блогу, мультимедійної презентації; — оцінювати знайдену в Інтернеті інформацію з теми проекту — збирати статистичні дані; впорядковувати їх, готувати для демонстрації, надавати пояснення, аргументувати та робити висновки; — працювати в блогах;
Опис оцінювання
Упродовж всієї роботи в проекті проводиться оцінювання для того, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання.
Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо теми проекту, на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання(відповіді учнів та їх думки занотовуються для подальшого використання та планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях).
Учні з самого початку роботи над проектом використовують контрольний список для вікі, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні.
Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду наробок учнів. Проведення за розкладом щотижневих консультацій за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів.
Учнів використовують Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена.
Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання звершених розробок проекту. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, вікі-сторінку та інші наробки
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Валерій Федорчук
Фах, навчальний предмет
Вчитель маьематики та фізики
Навчальний заклад
Київський обласний інститут ПОПК
Місто\село, район, область
Київська область
Контактні дані
м. Біла Церква
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
23 квітня - 28 квітня 2012 р.
Місце провведення тренінгу
м. Київ
Тренери
- Шевчук Лариса Петрівна
- Скрипка Ганна Володимирівна