Портфоліо Жук Наталії з теми "Майбутнє моєї маленької батьківщини"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва навчальної теми (творча назва)

Моя маленька батьківщина

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, народознавство, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Статистичні дані. Способи подання даних. Частота. Середнє значення.

Вік учнів, клас

9 клас

Стислий опис

Цей проект з математики для учнів 9 класу буде розроблятися під час вивчення теми «Статистичні дані. Способи подання даних. Частота. Середнє значення» та в позаурочний час. Допоміжними предметами послугують народознавство та інформатика. Учні будуть намагатися спрогнозувати яким буде майбутнє їхнього села, а також дослідять минуле своїх односельців. У ході вирішення поставлених питань вони будуть працювати по групах, проводити опитування, аналізувати, порівнювати, узагальнювати результати. Цей проект дасть змогу сформувати в учнів предметну компетентність з математики, інформатики та народознавства. Використання веб-технологій, групової роботи спрямовані на формування ключових компетентностей – інформаційно-технологічної та життєвої. Групи учнів презентують свою роботу в одній із вибраних ними форм публікації, вікі-сайту, блогу.

Повний План вивчення теми

в цьому розділі має бути вміщене посилання на План вашої навчальної теми з використанням проектів, який розміщений в Інтернеті

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

По завершенні проекту учні вмітимуть: Дотримуватися закону про авторське право Критично оцінювати веб-ресурси Проводити опитування Користуватися сервісом googlemaps Оформляти, аналізувати та синтезувати інформацію для вирішення проблем та відповідей на запитання . Вчитися відповідати за результати спільної роботи. Розуміти, усвідомлювати роль ефективного спілкування, використовувати різні видів спілкування: усне, письмове та за допомогою мультимедіа-засобів. Шукати інформацію. Використовувати цифрові технології, інструменти комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних. Використовувати комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації . Ефективно використовувати час та розподіляти навантаження

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Плануючи роботу з учнями по методу проектів, учитель знайомить батьків на батьківських зборах із основними принципами та перевагами навчання за методом проектів, роздаючи їм інформаційні публікації.


Учні заповнюють форма ЗХД та організаційну діаграму для вхідного оцінювання навчальних потреб учнів. Вчитель переглядає результати, з’ясовує рівень підготовленості учнів і в разі необхідності уточнює рівень знань за допомогою додаткового опитування. Потім учитель знайомить їх з темою проекту, пропонуючи переглянути підготовлену презентацію. Там повідомляються Основні питання проекту, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. Про початок проекту оголошують у шкільній газеті, на шкільному сайті та засобах оголошення у селі з проханням домогти учням. Дослідження будуть проводити прямим опитуванням або через мережу. Перед тим, як почати працювати з Інтернет-ресурсами, учні знайомляться із законом про авторське право, проходять тест про авторське право. Також учитель знайомить їх із змістом листа, який необхідно написати для дозволу на використання потрібного ресурсу. Наголошує, що обов’язково потрібно зберігати інтернет-посилання на використані ресурси. Для порівняння достовірності інформації в інтернет-ресурсах, учні виконують критичне оцінювання веб-ресурсів. Учні одержують на свої електронні скриньки завдання, окремі інструкції для роботи у проекті. Перша група буде збирати інформацію серед односельців про їх місце народження, відношення до певної етнічної групи шляхом опитування. Для забезпечення спільної роботи, узгоджених дій під час проведення дослідження, розподілення обов’язків та надсилання проміжних матеріалів учні використовують Skype. Зібравши дані, учні повинні засобами електронних таблиць узагальнити результати і проілюструвати їх за допомогою діаграми. Також засобами GoogleMaps позначити місця походження односельців і розмістити карту на сайті села та у блозі проекту.

Працюючи в групах, форма оцінювання роботи у групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Презентують свою роботу. Результати своєї роботи представляють на окремій учнівській вікі-сторінці: 1 група, 2 група. відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнівоцінювання вікі-сайту, рівень розвитку навиків мислення високого рівня.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Жук Наталія Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Рихтицька СЗШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

Дрогобицький район, Львівська область

Контактні дані

nizhuk на gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього". м. Київ, 23 - 28 квітня 2012

Дати проведення тренінгу

23 квітня - 28 квітня 2012

Місце провведення тренінгу

м.Київ, УМО

Тренери

Шевчук Лариса Петрівна Скрипка Ганна Володимирівна