Портфоліо Куценко Ольга Дмитрівна з теми "Загадковий світ симетрії"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 07:43, 12 квітня 2012, створена Ніколаєнко Михайло (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми (творча назва)

"Загадковий світ симетрій"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

геометрія алгебра біологія історія

Навчальна тема (як записано в програмі)

перетворення фігур на площині

Вік учнів, клас

9 клас,15 років,

11 клас,17 років

Стислий опис проекту

Повний План вивчення теми

9 клас Переміщення та його властивості. Симетрія відносно точки і прямої, поворот, паралельне перенесення. Рівність фігур. Перетворення подібності та його властивості. Гомотетія. Подібність фігур. Площі подібних фігур. 10 клаас Перетворення у просторі та їх властивості.

Навчальні цілі

Описує симетрію відносно точки і прямої, паралельне перенесення, поворот; рівність фігур; перетворення подібності, гомотетію, подібність фігур. Будує фігури, в які переходять дані фігури при переміщеннях та перетвореннях. Наводить приклади фігур, які мають вісь симетрії, центр симетрії; подібних фігур. Формулює властивості переміщення та перетворення подібності; теорему про відношення площ подібних фігур. Застосовує вивчені означення і властивості до розв’язування задач. наводить приклади перетворень у просторі та описує їх властивості;

Опис оцінювання

Оцінювання навчальної діяльності буде здійснюватись шляхом впровадження формуючого оцінювання.

На початку вивчення теми буде визначено обсяг навчальних потреб учнів. Впродовж вивчення теми буде оцінюватись розвиток самостійності, перевірка розуміння фактичного матеріалу. Також буде проводитись моніторинг процесу.

Перед вивченням теми використовуємо метод оцінювання «ЗХД», спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки «Що я знаю про показникову функцію» і «Де я можу використати знання про показникову функцію?», а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися.

Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми «ЗХД», відмічають , що вони дізналися. Підводимо підсумки і робимо висновки. У ході виконання проекту вчитель контролює рівень залученості учнів у колективній діяльності (шляхом заповнення текстової форми). Наприкінці роботи над проектом проводимо також опитування за підготовленою формою , яке передбачає засвоєння учнями знань, отриманих в ході роботи над проектом. По завершенню проекту учні створюють вікі-статтю, яка буде оцінена шляхом заповнення текстової форми.

"З-Х-Д" .

"Оцінювання учнівського бюлетня"

"Оцінювання вікі-статті"

"Опитувальник"

Оцінювання публікації

Оцінювання учнівської презентації

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

проектна діяльність -Симетрія в прикладних задачах

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Куценко Ольга Дмитрівна

Фах, навчальний предмет

вчитель математики, математика

Навчальний заклад

Комунальниа установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 ім. Героя Радянського Союзу О. А. Бутка, міста Суми, Сумської області

Місто\село, район, область

місто Суми

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

9.04.2012-1.06.2012

Місце провведення тренінгу

Тренери

Тренінг для учителів математики (9 квітня - 25 травня 2012 рік)