Навчальний проект Колодяжної Лідії на тему "Планету - нащадкам"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:40, 6 грудня 2017, створена Dobronata (обговореннявнесок) (Відомості про автора)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Охорона природи в УкраЇні та на планеті Земля.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія. Фізика, хімія, географія, основи здоров»я.

Вік учнів, клас

6 клас, 12 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект передбачений для учнів 6 класу загальноосвітньої школи. Проект має назву: Планету- нащадкам!. Дана тема охоплює частину матеріалу , який зазначений в програмі з з біології. Орієнтовний час вивчення даної теми складає 3 тижні в тому числі 4 – 45-хвилинних уроки. Протягом даного часу учні повинні знайти відповідний матеріал в додаткових джерелах, мережі - Інтернет, ознайомитися з матеріалом підручника та опрацювати його. Результатом учнівської роботи є презентація. Під час вступної презентації вчитель ознайомить учнів з темою проекту та основними завданнями. Основною метою проекту є зацікавлення учнів у вивченні біології в цілому та поглибленні їхніх знань . Під час реалізації проекту учні будуть розподілені на три групи, які будуть готувати учнівську публікацію, презентації та вікі-статтю.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів буде проводиться в три етапи. Перший етап оцінювання буде проводиться на початку проекту. Учні проходять опитування для визначення навчальних потреб, потім заповнюють таблицю З – Х – Д, де в колонці що я знаю вони вписують, які знання мають з попереднього матеріалу, а також що вони хочуть дізнатися з даного розділу. Другий етап проводитиметься в процесі збору матеріалу (форма для оцінки веб-сайту). Вчитель звертає увагу, наскільки відповідально та працьовито учні відносяться до даного завдання, за необхідності проводить консультації. Це також дозволить оцінити, який обсяг матеріалу знайдений, в яких джерелах та з якою інформацією учні працюватимуть надалі. Третій етап - це оцінювання кінцевої роботи учнівського дослідження – оцінка презентації,публікації та вікі-статті. Вони оцінюватиметься згідно розроблених критеріїв оцінки. Також будуть враховуватися думка та оцінка учнів , але кінцевий результат визначає учитель. В кінці вивчення даної теми всі учні пройдуть невеликий тест (Форма Google, максимальний бал –12). Підсумкова оцінка за дослідженням виставляється на основі зароблених оцінок в процесі роботи над проектом(середнє арифметичне).

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вся робота над проектом розбивається на два етапи: 1 – підготовчий; 2 - робота над проектом. 1етап – підготовчий До початку роботи над проектом необхідно: - Актуалізувати опорні знання по темі «Планету-нащадкам!» 2 етап – робота над проектом. I тиждень: 1) Ознайомлення з темою проекту і його цілями; 2) Перегляд і обговорення учительської презентації; 3) Обговорення та складання шляхів і термінів реалізації проекту; 4) Обговорення таблиці ЗХД. 5) Об’єднання по групам, які формуються із учнів з різними здібностями навчання. 6) Постановка цілей роботи групи, розподіл обов'язків у групі, обговорення термінів роботи над кожним етапом проекту, вибір кінцевого продукту; II тиждень: 1) Вчитель проводить індивідуальні консультації для кожної із груп, 2) На більш детальні питання розбивається тема групи; 3) Накопичення теоретичної бази по даному проекту (збір даних); 4) Заповнення таблиці про роль кожного учасника групи згідно плану; 5) уточнюються терміни виконання проекту, і конкретизується кінцевій продукт (творчий звіт у вигляді презентації) III тиждень: 1) Фільтрація і опрацювання зібраних даних; 2) Обговорення оформлення звіту; 3) Коректування таблиці, використовуючи дані, отримані на 1 етапі; 4) Проведення самостійної роботи з теоретичної бази теми; IV тиждень: 1) Творчий звіт кожної групи (презентація свого готового продукту); 2) Обговорення творчих звітів; 3) Заповнення листа – контроля «Оцінювання навичок спільної діяльності»; 4) Виставлення оцінок за виконання проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лідія Колодяжна

Фах, навчальний предмет

Вчитель біології та основ здоров"я


Навчальний заклад

Томаківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

Місто\село, район, область

смт Томаківка, Томаківський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

в. Б. Хмельницького, 66а

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери