Портфоліо Чемерис Наталі Михайлівни на тему "Чарівний світ води"
Зміст
Назва навчальної теми
Природа навколо нас
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Природознавство, образотворче мистецтво, літературне читання, інформатика
Вік учнів, клас
7,8 років, 2 клас
Стислий опис проекту
Проект виконується в рамках програми вивчення природознавства в початкових класах з теми « Природа навколо нас». Під час роботи над проектом учні розширять свої знання , Учні дізнаються, що таке вода, якої форми вона набуває та які чудові перетворення відбуваються з нею. Досліджують скільки води на Землі, де вона знаходиться чи багато води, необхідної для всього живого. Дізнаються, як відбувається кругообіг води в природі і чому випадають опади. Під час роботи над проектом учні зберуть необхідну інформацію, навчаться аналізувати, робити висновки, розвивати творчі здібності, уяву. Будуть працювати в групах Основні види діяльності учнів: робота з інформаційними джерелами з даної теми, підготовка матеріалів і доповідей за обраною темою. Результатами дослідження учні поділяться за допомогою вікі-статті.
План вивчення теми
План вивчення теми
Оцінювання
На початку проекту учні обговорюють тему та основні питання, переглядають та обговорюють презентацію вчителя, працюють з таблицями «ЗХД», створюють «Асоціативний кущ » по темі, об’єднуються в групи за тематикою(за бажанням). Протягом виконання всього проекту використовуються З-Х-Д схеми, що дає можливість актуалізувати уже набуті знання, вивчити навчальні потреби, а наприкінці проекту особисті досягнення учнів. Виявлення поточного рівня знань учнів з теми, що вивчається, здійснюється за допомогою усного опитування кожної академічної години, а також під час консультацій. На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують план діяльності. За допомогою методу «План оцінювання» учні оцінюють власний прогрес чи регрес, роблять самооцінку власної та спільної роботи. Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення зворотного зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. Періодичний перегляд а читання їх записів та коментарів на блозі дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Надаю можливість учнів ознайомитися з думками, пропозиціями інших, виділяю час та допомагаю виправляти чи редагувати вже створений продукт. Кожна група отримує:
- Поради для мотивації роботи над проектом.
- Таблиця ЗХД.
- Пам’ятку авторське право учням.
- Контрольний список для створення презентації.
- Форма оцінювання блогу.
- Контрольний список оцінювання вебсайту.
- Форма для оцінювання вікі-статті.
Після виконання проекту група його презентує в класі. Оцінюється продукт проекту, групова робота, відбувається само- та взаємооцінка. В підсумку роботу учнів оцінюють вони самі (самооцінювання з використанням Форми опитування). Під час підсумкового оцінювання учні дають відповідь на Ключове питання – «Чи знаєте ви, що таке вода?», де демонструють презентацію. Після того за формою оцінювання презентації вони отримують оцінку.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Учні представлять свої результати своїх досліджень у вигляді навчання. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять. Роздайте учням Форму оцінювання проектів і проведіть її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Попросіть учнів використовувати Форму, щоб допомогти їм оцінити свій прогрес і те, як просувається їх навчання. Учні мають об’єднатися в малі групи ( від 3 до 5 в кожній) і обрати собі одну з тем для дослідження.
Тиждень 1. 1.Учні переглядають презентацію, підготовлену вчителем для зацікавлення та формування мотивації. 2. Учні збирають інформацію з різних джерел: пошук інформації в Інтернеті, літературі,пресі,тощо. 3. Огляд та обговорення проекту з учнями. Оцінювання та аналіз знайдених матеріалів з метою створення малих груп за інтересами, вподобаннями учнів та їх баченням щодо застосування отриманої інформації.
2-й тиждень 1. Учні працюють з учительською презентацією. 2. Працюючи в малих групах, учні аналізують матеріал за обраними критеріями знайдений з різних джерел, відбирають матеріал для створення презентації. 3. Учні проектують зміст презентації, сканують необхідні фото; займаються її дизайном та оформленням. Учні закінчують створення мультимедійних презентацій та блогів. Ці інформаційні матеріали будуть використовуватися для інформування однокласників та батьків про результати виконання проекту. 4. Демонстрація презентацій, створених з різними групами супроводжується оцінюванням, що має привести до об’єднання малих груп у єдину з метою створення веб-сайту, де відслідковується процес роботи над проектом.
Список запитань до рефлексії
Документ для фасилітації
БУКЛЕТ
Опитувальник