Портфоліо Руденко Олени Іванівни на тему "Сад моєї мрії"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"САД МОЄЇ МРІЇ"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Образотворче мистецтво, біологія, інформатика, історія.
Вік учнів, клас
12 років, 7 клас.
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект «Сад моєї мрії» виконується в рамках програми вивчення образотворчого мистецтва в 7 класі з теми «Культурно-просторове середовище. Природне і культурне середовище людини». Дослідницький характер проекту сприяє розвитку асоціативно-образного та просторового мислення, уміння здійснювати самооцінку своєї діяльності, узагальнювати інформацію, набувати навичок роботи в групі над виконанням проекту. Проект спрямований на розвиток уяви, фантазії, художнього смаку і творчих здібностей. Учні демонструють свої знання у формі блогу, вікі-статті, мультимедійної презентації.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку роботи над проектом учні заповнюють ЗХД-таблицю, в якій наводять відомості про те, що вони розуміють, а також показують свої попередні знання щодо лісових екосистем. Учитель проводить оцінювання навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з цієї теми за презентацією для проведення мозкової атаки. Учні впродовж всього виконання проекту постійно працюють над таблицею З-Х-Д поступово заповнюють її. Цей документ допомагає вчителю відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. До того, як учні почнуть працювати над міні-проектом зі створення презентації та ін. учні розробляють план роботи групи для того, щоб спрямувати своє навчання та дослідження. Впродовж роботи над проектом учні також використовують Форму оцінювання, яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проектів. Коли учні завершать частину дослідження, учитель перевірить їх спостереження, правильність запису, щоб з’ясувати, чи потребують учні додаткових інструкції. Коли учні працюватимуть у малих групах над створенням презентації , блогу для того, щоб поділитися з іншими своїми здобутками та знаннями, вони використовують Контрольний список для презентації та ін., який допомагає їм створювати таку презентацію або публікацію, яка відповідає вимогам. Оскільки це груповий проект, учні використовуватимуть форми взаємооцінювання. Їх кінцевий продукт буде оцінений за Формою оцінювання.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Учні представлять свої результати своїх досліджень у вигляді Мій блог навчання. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять. Роздайте учням Форму оцінювання проектів і проведіть її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Попросіть учнів використовувати Форму, щоб допомогти їм оцінити свій прогрес і те, як просувається їх навчання. Учні мають об’єднатися в малі групи ( від 3 до 5 в кожній) і обрати собі одну з тем для дослідження.
Тиждень 1. 1.Учні переглядають презентацію, підготовлену вчителем для зацікавлення та формування мотивації. 2. Учні збирають інформацію з різних джерел: пошук інформації в Інтернеті, літературі,пресі,тощо. 3. Огляд та обговорення проекту з учнями. Оцінювання та аналіз знайдених матеріалів з метою створення малих груп за інтересами, вподобаннями учнів та їх баченням щодо застосування отриманої інформації.
2-й тиждень 1. Учні працюють з учительською презентацією. 2. Працюючи в малих групах, учні аналізують матеріал за обраними критеріями знайдений з різних джерел, відбирають матеріал для створення презентації. 3. Учні проектують зміст презентації, сканують необхідні фото; займаються її дизайном та оформленням.
3-й тиждень 1. Учні закінчують створення мультимедійних презентацій та блогів. Ці інформаційні матеріали будуть використовуватися для інформування однокласників та батьків про результати виконання проекту. 2. Демонстрація презентацій, створених з різними групами супроводжується оцінюванням, що має привести до об’єднання малих груп у єдину з метою створення веб-сайту, де відслідковується процес роботи над проектом.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Олена Руденко
Фах, навчальний предмет
Початкові класи, образотворче мистецтво
Навчальний заклад
Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.
Місто\село, район, область
с. Миколаївка, Софіївський район, Дніпропетровська обл.
Контактні дані
rudelena777@gmail.com
Відомості про тренінг
[Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього",смт. Софіївка на базі Софіївської ЗШ І-ІІІ ступенів №1, 17-30 жовтня 2017р.]
Дати проведення тренінгу
17-30 жовтня 2017р.
Місце проведення тренінгу
Софіївська ЗОШ І-ІІІст. №1
Тренери
Величко Ніна Фудорівна