Навчальний проект на тему "Всесвітня адреса"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:57, 28 жовтня 2017, створена Юлія Таряник (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Всесвітня адреса

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство

Математика

Інформатика

Навчальні цілі

Учні мають знати:

• Які є планети сонячної системи

• Чим відрізняються зірки від планет

• Основні характеристики планет

• Компоненти, які необхідні для життя живих організмів.

• По наявність авторського права, умови його виникнення та правила запозичення об’єктів авторського права.

• Правила оформлення посилань на джерела.

• Правила формального спілкування електронною поштою.

• Правила участі у веб-конференції.

Учні мають навчитися:

• Порівнювати (планети).

• На основі порівняння робити висновки (про те, чи можливе життя людини на іншій планеті)

• Встановлювати зв’язок між процесами

• Шукати інформацію в інтернеті за допомогою ключових слів

• Основ критичного оцінювання ресурсів інтернету.

• Працювати в групі: прислухатися один до одного, аргументовано доказувати свою думку.

• Основ листування

• Оцінювати продукт своєї роботи за створеними вчителем критеріями.

• Створювати презентації.

Вік учнів, клас

9-10 років, 4 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект з природознавства на тему «Всесвітня адреса» для 4 класу. У проекті учні об’єднуються у 7 груп та досліджують кожну планету за сумісно визначеними критеріями. Результатом групової роботи є презентація, яка демонструється іншим групам класу, щоб вони дізнались про планети, які не досліджували.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми

план впровадження

Опис оцінювання

Стислий опис оцінювання В процесі роботи з вчительською презентацією вчитель пропонує учням заповнити організаційну діаграму на комп’ютері з метою виявлення знань про чинники, що впливають на життя людини та без чого людина не може прожити. Потім учні заповнюють З-Х-Д таблицю, в якій показують свої попередні знання про Сонячну систему. Перед тим, як учні приступлять до створення презентацій, вчитель знайомить їх із формою та критеріями оцінювання презентацій. За якими він потім буде оцінювати їх роботи. Ця форма виступає також інструкцією до наповнення презентації. Ці форми також будуть використані учнями для оцінювання презентацій інших груп. В процесі роботи учні користуються формами оцінювання навичок критичного мислення та самоспрямування у навчанні, щолб коригувати свої діяльність. Після того, як учні ознайомляться із презентаціями про всі планети, вчитель пропонує їм відповісти на питання опитувальника, який допоможе вчителю зрозуміти наскільки учні усвідомили взаємозв’язки між компонентами.

З-Х-Д таблиця

вивчення навчальних потреб учнів - радіальна діаграма

форма оцінювання учнівської роботи

форма оцінювання навичок критичного мислення

форма оцінювання самоспрямуваня у навчанні

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність учнів та вчителя

ДО початку роботи над проектом

вчитель має відібрати безпечні веб-ресурси з інтернету та за допомогою вчителя інформатики розмістити їх на шкільному сервері або на локальному сервері. Серед цих сайтів має бути 1-2 таких, зміст яких не дозволяє стверджувати, що інформацію, розміщена на них є достовірною. Також вчитель має організувати додаткові заняття з учнями, щоб обговорити з ними закон про авторське право та питання безпеки в інтернеті. Створює шаблони необхідних документів для підтримки учнів. Які потребують допомоги у навчанні. Домовитись із фахівцем з теми про його допомогу учням у виконанні проекту.

День перший

На початку роботи над проектом з метою виявлення навчальних потреб учнів вчитель демонструє їм вступну презентацію з метою організації дискусії за проблемою проекту.

презентація вчителя

В процесі роботи з презентацією вчитель пропонує учням заповнити організаційну діаграму на комп’ютері з метою виявлення знань про чинники, що впливають на життя людини та без чого людина не може прожити. А потім пропонує для заповнення З-Х-Д таблицю. В ній учні мають відобразити свої знання про планети Сонячної системи. Потім учні під керівництвом вчителя заповнюють останній слайд презентації – складають план дій щодо розв’язання проблеми. Учні об’єднуються у малі групи для обговорення тих аспектів, які треба дізнатися, досліджуючи планету.

фасилятація об’єднання у групи

Після цього організовується загальна дискусія та складається загальний план вивчення планети у вигляді таблиці.

план вивчання теми (фасилітація)

Учні розподіляють обов’язку у групах – хто який аспект буде вивчати (наявність води, їжі, кисню тощо).

День другий

День починається із нагадування авторське право та безпеки в інтернеті. Також вчитель пропонує учням працювати в інтернеті з метою знаходження необхідної для кожного інформації за темою. Але перед цим попереджає, що не кожному сайту можна довіряти і тому пропонує оцінити веб-ресурси за спеціальною формою.

форма оцінювання веб-ресурсів

Після вправи учні роблять висновок про те, що необхідно вміти оцінювати веб-ресурси.

Після цього учні переходять власне до пошуку інформації  відповідно до індивідуального завдання кожного. 

Після цього знов збираються у групи, обговорюють що вони знайшли та заповнюють друковану таблицю вивчення планети.

День третій

Коли зібрана вся необхідна інформація про планети вчитель пропонує впорядкувати записи (побудувати табличку у ворді) та надіслати їх фахівцю з теми (астроному). Після того, як фахівець ознайомиться з їх записами, в узгоджений час проводиться відео конференція за допомогою скайпу, в якій він коментує записи учнів, відповідає на їх питання та задає свої, радить. Діти вносять корективи у свої дослідження.

День четвертий

Оформлюємо результати групових досліджень. Для цього вчитель роздає учням форми оцінювання. Ці форми учні можуть використовувати як інструкцію зі створення презентацій, а також для само оцінювання своєї групової роботи та роботи інших груп. Потім вчитель буде оцінювати їх презентацію за цими ж самими критеріями. Тим групам, які цього потребують, вчитель надає шаблон створення презентації. Групи мають представити результати досліджень кожної планети у вигляді презентації з 5 слайдів: 1 слайд - титульний, де вказується назва та автори; 2 слайд – внесок кожного члена групи у дослідження; 3 слайд – відповідь на запитання «що б ви порадили взяти із собою тим, хто збирається на цю планету»; 4 слайд – висновок; 5 слайд – використані джерела. Такі презентації призначені для індивідуального перегляду, для того, щоб учасники проекту ознайомились із усіма планетами. Для тих, кому важко виконати завдання, вчитель надає шаблон створення презентації шаблон презентації

День п’ятий

Закінчуємо створювати презентації. Учні оцінюють свої презентації в групах. Потім переглядають презентації, створені іншими групами. Оцінюють їх роботу, коментують. Доробляють свої презентації якщо потрібно.

приклад учнівської презентації

День шостий

Узагальнюючий аналіз всіх планет. На плакаті учні заповнюють узагальнену таблицю про всі планети (заносять відомості про наявність води, кисню, рослин, тварин, температури).

Група дітей, які краще за всіх володіють навичками роботи з комп’ютером, 

будує узагальнену діаграму про температурний режим на планетах.

використання електронних таблиць

Вчитель пояснює про числа зі знаком мінус та розповідає як вони розташовані на вісі координат. Виконують прості математичні вправи з цієї теми.

День сьомий

Спираючись на узагальнену таблицю із відомостями про планети та порівнюючи температуру на планетах, учні роблять висновок про можливе життя людей на цих планетах. У ході дискусії «виявляється», що найкращим місцем для життя людства є Земля. Другої такої гарної планету у Всесвіті немає. Як про це повідомити іншим? Як приклад можна створити колаж на ватмані із малюнками та фотографіями про те, яка наша планета особлива і красива. Для контрасту додаються фото та малюнки інших планет. Плакат вивішується у холі школи. Вчитель пропонує учням відповісти на питання з опитувальника

приклад питань для опитувальника

Наступний проект може бути виконаний з екології – може бути розглянуте питання про те, як саме ми можемо захистити Землю.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Таряник Юлія Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

СЗШ №16 І-ІІст. м.Новомосковська

Місто\село, район, область

м.Новомосковськ Дніпропетровська обл.

Контактні дані

samodina1989@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17-30 жовтня 2017 року

Місце проведення тренінгу

м.Новомосковськ

Тренери

Нестерова Анна Григорівна