Портфоліо проекту"Значення казки в житті дитини"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Значення казки в житті дитини"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Моральне виховання та соціалізація дитини
Вік учнів, клас
Діти дошкільного віку
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект для ознайомлення дітей з тим, як спільна праця допомагає подолати труднощі, що виникли(на прикладі казки «Ріпка»). Розрахований для дітей середнього дошкільного віку. Основними видами діяльності учнів є прослуховування, малювання і розігрування сценарію казки за обраними ролями казкових персонажів.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається впродовж всієї роботи. Вихованцям пропонується вдома разом з батьками заповнити таблицю ЗХЯД для виявлення базового рівня знань над проблемою. Вихователь аналізує знання дітей та визначається з напрямками подальшої побудови проектної діяльності. Разом з дітьми виконується вправа «Асоціативний кущ» та розробляються питання для співбесіди з дітьми за темою «Значення казки в житті дитини» надаються форми оцінювання та кінцевий продукт.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Після проведення знайомства з вступною презентацією дітям пропонується створити асоціативний кущ, щоб виявити уявлення про проблему. Вдома разом з батьками діти заповнюють таблицю ЗХЯД. Далі з дітьми проводяться бесіди про казку, дидактичні ігри, вправи. Вихователь пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Діти розділяються на декілька груп: одна група «інформатори»буде збирати інформацію з різних джерел казок, друга група «Поети» будуть добирати різні зображення за темою, третя група «журналісти» буде проводити опитування серед знайомих людей як дорослих так і однолітків за темою казки.
Після того як дослідження всіх груп будуть завершені вся група разом обговорює та розглядає отриману інформацію, аналізує її. Вихователь пропонує створити спільний кінцевий продукт у програмі Сасоо у вигляді постера, залучивши до цього батьків вихованців. Діти вчаться спільно працювати в Інтернеті, разом з вихователем узгоджують як буде виглядати кінцевий продукт проекту. Вихователь показує приклади такої роботи. У процесі роботи діти разом з батьками заповнюють карти знань щодо постеру «Мої казки», використовуємо для цього заздалегідь підготовлені форми для оцінювання дитячого продукту(постеру). Наприкінці проекту вихованці знову звертаються до таблиці ЗХЯД і можуть узгодити свої сподівання із кінцевою реалізацією планів. Спільно з батьками проходять вихідне онлайн-тестування. Разом проводимо у групі рефлексію щодо того що вдалося, що було важко, хто впорався зі своїм завданням добре, які висновки діти зробили зі своєї діяльності за проектом
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Тищенко Ольга Іванівна
Фах, навчальний предмет
Практичний психолог
Навчальний заклад
ДНЗ №24 "Теремок"
Місто\село, район, область
м.Жовті води
Контактні дані
(05652)33801
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
17-30 жовтня 2017р.
==Місце проведення тренінгу== КЗО СЗШ з профільними класами №10
Тренери
Бойко Анджела Артурівна