Застосування методу кейсів на уроках правознавства (Виступ на пед раді)

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:38, 24 жовтня 2017, створена Горлачова Тетяна Сергіївна (обговореннявнесок) (Створена сторінка: Слайд 1. Тема мого виступу «Застосування методу кейсів на уроках правознавства як ефект...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Слайд 1. Тема мого виступу «Застосування методу кейсів на уроках правознавства як ефективний засіб формування компетентностей учнів» Кейс-метод є однією з інтерактивних методик, яка розроблена англійськими науковцями М. Шевером, Ф. Едейем та К. Єйтс , що набула популярності у Великобританії, США, Німеччини, Данії та інших країнах . Вперше кейс-метод був застосований у 1910 р. у Гарвардський бізнес-школі, а в Україні даний метод став поширюватись тільки у другій половині 90-х років ХХ ст. Слайд 2. Кейс-метод (від англ. саsе studу – вивчення ситуації), відомий у вітчизняній освіті як метод ситуативного навчання на конкретних прикладах). Суть методу полягає в використанні конкретних випадків (ситуацій, історій, тексти яких називаються «кейсом») для спільного аналізу, обговорення або вироблення рішень учнями. Кейси мають чітко виражений характер і мету. Як правило вони пов’язані з проблемою або ситуацією, яка існувала чи і зараз існує. Це завжди моделювання життєвої ситуації, і те рішення, що знайде учасник кейса, може служити як відбиттям рівня компетентності і професіоналізму учасника, так і реальним рішенням проблеми.

Змоделюємо роботу учнів під час уроку. Діти об’єднуються у групи і визначають спікера. Ви вже об’єднанні у групи, виберіть лише головуючого. Нам потрібно розглянути Ситуацію № 1 та 2 Слайд 3. Ситуації на екрані. Аналізуючи кейс, змоделюйте свій варіант і знайдіть вихід із ситуації, користуючись нормативною базою. Ситуація 1. Ситуація 2. У 2015 році субсидія була оформлена на прописаних 3-х осіб. Бабуся, яка в минулому році працювала і отримувала пенсію, але на даний час доходів крім пенсії не має. Донька, працює, отримала у 2016 році путівку на санаторно-курортне лікування. Онук, який поступив до училища на контракт і на період навчання прописаний у гуртожитку навчального закладу. Чи потрібно переоформлювати субсидію. Представлення рішення групи. За формою цей кейс ілюстрована навчальна ситуація, завдання якої – на конкретному прикладі навчити учнів алгоритму ухвалення правильного рішення у певній ситуації. Слайд 4. Алгоритм роботи над кейсом. Учні розподіляються по групам і отримавши кейс, спочатку знайомляться з ним , ставиться проблема ( вона може бути і не бути), витягається вся можлива інформація, аналізується зміст кейсу безпосередньо і тоді висновки учнів з даної проблеми, обговорення і прийняття рішення. Слайд 5. Вчитель під час роботи з кейсом виконує роль супервізора, він сторонній споглядач, який допомагає дітям. Центральну роль займає учень модератор, який контролює роботу групи. Взаємодія в групі. Модератор працює від мети, доводимо висновки і рішення групи. Слайд 6. Переваги методу кейс.

Акцент переноситься на вироблення знань, а не на отримання її від вчителя.

Долається сухість і не емоційність викладання окремих тем. Є різниця, коли діти здобувають знання вирішуючи проблему чи вчитель розповідає спочатку теорію, а потім учні застосовують іі на практиці. Діти, перебуваючи у класі отримують життєво важливий досвід, мають можливість порівняти теоретичні концепції з реальним життям. А головне формується відповідальність учня за свій вибір Слайд 7. Таким чином, ситуаційна вправа або кейс – це опис конкретної ситуації, що допомагає учням: • глибше зрозуміти тему, розвинути уявлення; • пробудити інтерес, підігріти цікавість, заохотити мислення та дискусію; • вміння вирішувати проблеми і робити раціональні висновки,

  • розвинути комунікаційні навички;

• поєднати теоретичні знання з реаліями життя.

Слайд 8.

Будь-який урок, кейс не повинен обходитися буз рефлексії. Ваше завдання. Скласти сенквейн до слова кейс. (цікавий, проблемний, навчає, інтригує, спонукає, допомагає здобути знання; пакет або набір) Момент, який ми осмислили: діяльність це безпосередньо те, що формує не тільки знання, а й досвід дитини. Як інтерактивний метод навчання кейс-метод ефективний у вивченні суспільних, соціальних, економічних наук, мови й літератури та на виховних класних годинах, батьківських зборах.