Портфоліо Михайлової Валерії Валентинівни "Вишивка - як мистецтво"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

"Тепло дитячих долонь "

Назва навчальної теми

Біологія."Розмноження та розвиток людини"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, Основи здоров'я,інформатика,мистецтво,екологія

Вік учнів, клас

14-15 років

Стислий опис проекту

Проект пропонується для учнів 9 класу загальноосвітньої школи. Тема проекту "Тепло дитячих долонь ". Вчитель разом з учнями визначають, ключові,тематичні та змістовні запитання. Діти об'єднуються у чотири групи : « Інформатори», «Журналісти», «Дослідники» та «Знавці». Інформатори займаються збором інформації з питання "Розмноження людини та її онтогенез", знаходячи демонструють у вигляді презентації , друга - опрацьовує інформацію з питання «Народ скаже,як зав’яже»(прислів’я та приказки з морально-статевого виховання) та проводить анкетування та тестування серед учнів та батьків, представляють отримані результати у вигляді діаграм, а третя досліджують проблему «Стать та ознаки статі чоловічої та жіночої. Від кого залежить стать майбутньої дитини ?», представлятимуть матеріал у вигляді буклету та презентації. Знавці організують рольову гру.

Ключове запитання:  Народження – це нове життя чи життєвий статус ?  В чому полягає сутність виразу «життя – смерть» ?

Тематичні запитання:  В чому різниця між статевим та нестатевим розмноженням ?  Чому, коли говоримо про розмноження у людини – говоримо спочатку про почуття та кохання ?  Поясни,як ти розумієш : «Життя коротке, але люди продовжуються в своїх дітях…» ?

Змістові запитання:  Що таке онтогенез ? Основні етапи онтогенезу ?  Особливості ембріонального періоду та постембріонального ?  Статеві органи .. статеві залози.. статеві клітини ?

План вивчення теми

План вивчення теми

План виконання навчального проекту

Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів

 Сформувати знання про життєвий цикл людини; розкрити особливості будови і функції статевих органів людини; сформувати поняття про внутрішні та зовнішні статеві органи та статеві залози та статеві клітини; охарактеризувати процес запліднення в людини; розкрити особливості генетичного визначення статі; виховувати повагу до життя як найвищої цінності сформувати в учнів знання про розвиток зародка і плода, вагітність і пологи; розвивати вміння працювати з додатковою літературою; удосконалювати індивідуальну самостійну роботу учнів; логічне мислення учнів; формувати культуру спілкування, потребу в здоровому способі життя;

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На першому етапі проводиться оцінювання первинного досвіду учнів та виявлення їх інтересів за допомогою опитування, анкетування та вправи "Мої асоціації". Діти поділяються на 4 групи для обговорення відповідей на проблемні питання, розглядаються критерії оцінювання їхньої проектної діяльності. Упродовж роботи над проектом учні заповнюють листи прогресу роботи, відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки (само оцінювання та взаємооцінювання), виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні Інтернет-ресурси. Під час завершення роботи проводиться засідання клубу «Гаряча тема», де учні демонструють свої результати проектної діяльності

Завдання для перевірки рівня знань

Формуюче оцінювання

Фасилітація по темі

Завдання для перевірки засвоєння теми

Форми та контрольні списки для самооцінювання учнів

Діяльність учнів та вчителя

І етап (підготовчий – 1 урок): ознайомити учнів з темою та метою проекту, провести вхідне анкетування, об’єднати учнів в творчі групи. Повідомити учням ключове питання та визначити джерела інформації. ІІ етап розпочинається з перегляду вчительської презентації, учням пропонується починати пошук інформації на запропоновану тему. Учні,які потребують допомоги та підтримки займатимуться пошуком зображень для учнівської презентації. Вчитель консультує, пропонує Інтернет-ресурси з теми проекту. На даному етапі проводиться формуюче оцінювання. ІІІ етап : представлені результати діяльності учнів перед класом, проводиться оцінювання та взаємооцінювання. На даному етапі учні перевіряють, чи досягли вони мети, з’ясовують як пов'язаний вивчений матеріал з повсякденним життям

Диференціація навчання

Учні, що мають проблеми у навчанні: Допомогти організувати роботу, надати додаткові інструкції по проведенню опитування. Залучити учнів до участі у проекту цікавими, нестандартними завданнями, додатковий час на виконання завдань.

Обдаровані учні: Залучати до самостійних досліджень, незалежне самостійне вивчення, різноманітні варіанти, за допомогою яких учні можуть продемонструвати засвоєні знання.

Буклет_метод проектів крок в майбутнє

Учительська презентація

Учнівська презентація

Список використаних джерел

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Гужеля

Фах, навчальний предмет

вчитель біології

Навчальний заклад

Криворізька загальносвітня школа І-ІІІ ступенів № 114

Місто\село, район, область

Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Інгулецький район

Контактні дані

tguzhelya@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Кривий Ріг, КЗШ №114, 06-18 лютого 2017

Дати проведення тренінгу

06-18 лютого 2017 року

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, Інгулецький р-н, Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №114

Тренер

Ірина Офіцинська