Проектна робота вчителя зарубіжної літератури Карпенко Т.В.
Зміст
Назва навчальної теми
Бачення війни очима світового письменництва
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
зарубіжна література, всесвітня історія
Вік учнів, клас
8 клас, 13 – 14 років
Стислий опис проекту
Завдання проекту: Дослідити ставлення героїв до війни, довести, що тема війни – вічна тема. Протягом роботи над проектом учні будуть вдосконалювати навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про косметичні засоби. Під час підготовки та створення презентаційних матеріалів удосконалити навички аналізувати, порівнювати, систематизувати отриману інформацію, вміння аргументовано переконувати співрозмовника за допомогою фактів, використовувати допоміжні джерела інформації, користуватись різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та структурування інформації. Даний проект спрямований на розвиток творчої та пошукової діяльності учнів за межами програмового матеріалу. Під час роботи над проектом діти знайдуть інформацію про авторів, які писали свої твори на тему Другої світової війни, їхнє відношення до війни. Окрім цього, робота над проектом сприятиме формуванню у школярів вміння працювати в групі, аналізувати різноманітні джерела та спів ставляти історичні факти.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку роботи вчитель проводить вхідне анкетування для визначення рівня готовності учнів до участі в проектній діяльності, визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи. Потім проводить «Мозкову атаку» для визначення рівня знань учнів з предмету. Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих проблем п’єси. Визначення попередніх знань учнів щодо теми відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д. Впродовж роботи над проектом учні обговорюють процес роботи за допомогою методики «Дерево рішень», використовують контрольний список для створення презентації для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує форму оцінювання проектної діяльності
Самооцінювання учнівської роботи
Діяльність учнів та вчителя
На початку роботи учні знайомляться з презентацією вчителя, уточнюють інформацію, обговорюють завдання. Працюють з інформацією, виконують синтез і аналіз ідей, виконують дослід. Використовуючи Інтернет, збирають матеріали для створення учнівського блогу. Оцінювання учасниками груп індивідуального внеску кожного члена в реалізацію проекту, а також усієї групи. Самооцінка реалізації поставлених цілей. Вчитель слідкує за роботою учасників проекту, бере участь у обговоренні, спостерігає, скеровує процес аналізу. Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Карпенко Тетяна Віталіївна
Фах, навчальний предмет
вчитель зарубіжної літератури
Навчальний заклад
КНЗ "Лозуватська ЗШ І-ІІІ ступенів №1 імені Т.Г.Шевченка"
Місто\село, район, область
село Лозуватка, Криворізький район, Дніпропетровська область
Дати проведення тренінгу
12.06.2017 - 24.06.2017 р.
Місце проведення тренінгу
КНЗ "Лозуватська ЗШ №1 ім.Т.Г.Шевченка"
Тренер
Шабелян Ірина Миколаївна