Портфоліо Пєнкіної Н.О. за темою "Повітря"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:04, 23 червня 2017, створена Наталія Пєнкіна (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Повітря"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, образотворче мистецтво, читання, музика.

Вік учнів, клас

3 клас, 9 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Пєнкіна1.jpg Пенкіна2.jpg

Навчальний проект створений для учнів 3 класу. Назва теми: «Повітря». В ході проекту в учнів продовжують формуватися уявлення про повітря, який у нього склад та з властивостями повітря. В процесі експериментальної діяльності вивчають вплив повітря на стан горіння та досліджують як повітря впливає на здоров'я людини. Основна задача проекту навчити учнів збирати, систематизувати, аналізувати інформацію з різних джерел, робити висновки. Продуктом діяльності учнів стане учнівська презентація.

План вивчення теми (вставити файл)

"Повітря"

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми враховуючи навички учнів 21 ст., щоб діагностувати знання, мислення та міркування учнів. На початку роботи над проектом учні заповнюють таблицю "З-Х-Д", в якій наводять відомості про те, що вони знають та хочуть дізнатися. Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності, що передбачена у завданнях, які надаються групам учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного та експериментального дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання - оформленні мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів: контрольний список для оцінювання навичок дослідження джерел інформації, контрольний список для оцінювання навичок планування проекту, контрольний список для оцінювання навичок аналізу інформації, контрольний список для оцінювання самоспрямування у навчанні, форму для оцінювання мультимедійної презентації. Учні використовують надані вчителем форми оцінювання з балами з кожного виду діяльності (відповідно до контрольних списків) для самооцінювання свого проекту. Ці ж форми використовуються вчителем для виставлення оцінки кінцевих презентацій. Контрольні списки питань до проекту допомагають учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання завдань. Проводиться також взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним відповідно до контрольного списку для оцінювання внеску учасника до роботи групи та форми для оцінювання в проектній діяльності. Наприкінці проекту діти демонструють презентацію.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку навчання за цією темою потрібно роздати брошуру батькам учнів для ознайомлення з концепцію проективного навчання та використання проектів у школі. Вивчення теми розпочинається з розглядання питань теми, що таке повітря, його властивості. Ці питання краще за все розкрити учням шляхом проведення дослідів. Поставити учням Ключове запитання – «Що було б, якби зникло повітря?», почавши обговорення чи всі розуміють: Що таке повітря? Для чого воно потрібно? Поставити тематичні питання: Як повітря впливає на природу Землі? Як змусити вітер працювати? Продовження проекту здійснюється в процесі самостійної роботи учнів. Потрібно об’єднати учнів у малі групи. Вчитель проводить дослід, за результати якого можна визначити властивості повітря і його значення для людини. Далі потрібно провести поточне оцінювання за методом «З-Х-Д», для того щоб виявити що учні вже знають з теми, що вони хочуть дізнатися.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Пєнкіна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

НВК № 17

Місто\село, район, область

Новомосковськ

Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Новомосковськ, КЗО "СЗШ № 18" 12-26 червня 2017 року

Дати проведення тренінгу

12 - 24 червня 2017

Місце проведення тренінгу

СЗШ № 18

Тренери

Полякова Марія Вікторівна

Скуратовська Людмила Григорівна