Навчальний проект Мороз Катерини Юріївни з теми "Визначення типу шкіри"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:21, 16 червня 2017, створена Kate112 (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Визначення типу шкіри на різних ділянках обличчя та складання правил догляду за власною шкірою

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія,хімія,основи здоров'я, валеологія, екологія

Вік учнів, клас

12-13 років, 8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Визначення типу шкіри на різних ділянках обличчя та складання правил догляду за власною шкірою» призначений для учнів 8 класу і спрямований на активізацію пізнавальної діяльності учнів. Матеріал учні опрацьовують самостійно виконуючи при цьому дослідницьку, пізнавальну та пошукову діяльність. Запропонований матеріал вивчається на перших уроках біології під час опанування теми «Виділення. Терморегуляція» на яку відведено 4 години + 1 година захист проектів, разом 5 годин, а тому він одразу мотивує дітей на творчо-пошукову діяльність. У даному проекті буде розглянуто питання:  Які фактори навколишнього середовища впливають на структуру шкіри 8 класника?  Як змінюється тип шкіри на різних ділянках обличчя протягом життя?  Чим можна пояснити особливості будови шкіри?  Які системи органів беруть участь у забезпеченні функцій шкіри?  Які мікроорганізми є збудниками хвороб шкіри? Під час виконання проектних завдань учні повинні розробити схеми “Будова та функції шкіри” та “Які типи шкіри вам відомі”. Вести свій блог спостережень. Кінцевим продуктом проекту буде:  Створення авторського учнівського зошита “Визначення типу шкіри на різних ділянках обличчя ”.  Створення презентації в програмі Power-Point “Шкіра —найбільший орган”.  Створення пам’ятки “Типи шкіри. Догляд за власною шкірою”.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання навчальних досягнень дітей із особливими освітніми потребами здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України. Об’єктом оцінювання в системі загальної середньої освіти є результати повсякденної навчальної роботи учнів на уроках і вдома. Оцінювання здійснюється на основі результатів таких видів перевірки:  усної (індивідуальне, групове та фронтальне опитування);  письмової (самостійні та контрольні роботи, тестування);  графічної (робота з діаграмами, графіками, схемами, контурними картами);  практичної (виконання різних видів експериментальних досліджень і навчальних проектів, робота з біологічними об’єктами, виготовлення виробів). Протягом виконання навчального проекту для з’ясування розуміння дітей основних цілей, завдань з теми на початку проекту заповнюється дошка запитань. Кожного дня з ними проводять бесіди, консультації для обговорення організації роботи над навчальним проектом. Це дає змогу зрозуміти на якому етапі знаходяться учні та проконтролювати чи всі працюють належним чином у групі. Періодичний перегляд їх авторського учнівського зошита дозволяє оцінити розуміння учнів, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Можна запропонувати учням завести план діяльності, що дозволить їм провести самоаналіз виконаних завдань. На заключному етапі дітям буде запропоновано заповнити лист оцінки роботи групи, лист самооцінки, що дозволить їм зрозуміти який саме вклад зробив кожен учень у роботу групи і наскільки цей вклад був цінним.

Аналіз оцінювання авторського щоденника учнів

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом пропоную своїм учням ознайомитися з буклетом про метод проектів.

Cicaviysvit.jpg
Krokivpered.jpg

Обговорюємо з учнями презентацію ідей проекту

Починаючи роботу над проектом учні переглядають презентацію вчителя, в якій зображені основні цілі та завдання проекту та отримують буклети «Разом крокуємо в цікавий світ біологічних проектів» з метою ознайомлення з методом проектів. Далі учні об’єднуються у групи: 1 група «Міркувальники» - Створення презентації в програмі Power-Point “Шкіра найбільший орган”. 2 група «Біологи» - підбирають досліди, які допоможуть учням 8 класу виявити свій тип шкіри. Заводять та ведуть учнівський блог. 3 група «Дослідники» - виконують досліди, ведуть план спостережень за об’єктами досліджень. 4 група «Косметологи» - Створюють пам’ятку “Типи шкіри. Догляд за власною шкірою”. Впродовж та на прикінці проекту проводимо оцінювання: оцінювання роботи в групах, взаємо - та самооцінювання, оцінювання виконаних робіт у балах. Також проводимо усне опитування з метою з’ясування отриманих знань учнями.

Результат учнівської роботи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Катерина, Мороз

=Фах, навчальний предмедмет

Вчитель хімії, біології, природознавства та екології

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №112

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг, Покровській район, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Дніпропетровська обл м.Кривий Ріг Покровський район вул. Святоандріївська 10-А тел. 53-30-10

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 12 червня по 24 червня 2017 року

Місце проведення тренінгу

КЗШ №112

Тренери

Дзівінська Олена Афанасіївна