Музыка и здоровье
Вплив музики на здоров’я і настрій!
На світі немає людини, якій би не подобалося слухати музику, питання лише в репертуарі. Одним подобається класична музика, іншим — мелодійна, третім — ритмічна, танцювальна. Те, що музика здатна впливати на наш настрій, напевно, помічали багато, але чи знаєте ви, що вона має і цілющими властивостями. Яким чином можна використовувати вплив музики на здоров’я і настрій людини?
Обширними знаннями в цій галузі мали цілителі Греції і Стародавнього Єгипту. Вони вважали, що вилікувати можна будь-який орган, головне знати яку музику «прописати» хворому. Про її лікувальні властивості знають і жителі Півночі. Не дарма шамани, для посилення дії цілющих зілля, використовують у лікуванні наспіви змов під звуки бубна.
Перші дослідження в області позитивного впливу музики на організм людини провів лікар Джеймс Корнінг. Його потрясли результати — виявляється, класична музика здатна лікувати психічні захворювання. З цією метою, в лікарні, навіть були проведені спеціальні концерти. Стародавні цілителі знали про це давно, а ми тільки вчимося цим знанням.
У 20 столітті музикотерапія стала завойовувати простори Америки і Європи. Її чудові властивості заспокоювати, розслаблювати, використовували для посилення дії лікарських препаратів.
Сучасні вчені з’ясували, що певні звуки, в 90% випадків з 100, здатні вилікувати такі захворювання як, серцево-судинні, гіпертонію, депресію, нервові розлади. Цифра внушающая, багато лікарських препаратів не здатні показати такий результат зцілення.
Звичайно, не всяка музика здатна лікувати. Для того щоб знати як її правильно застосовувати, потрібні знання доктора медичних наук, професора, Михайла Лазарєва, який використовує для лікування захворювань бронхів і легенів — звуки флейти, для лікування заїкання — музику Моцарта. Михайло Львович є розробником музичного методу для розвитку плода «Сонатал», який успішно застосовується як у нас в країні, так і за кордоном.
Звичайно, цей приклад не поодинокий. У нас в країні багато фахівців з лікувальної музики, яка все більше завойовує симпатії, та це й зрозуміло — краще послухати приємну музику й вилікуватися, ніж пити лікарські препарати, у яких багато побічних ефектів. Створено музичні композиції, які здатні нормалізувати сон, швидше відновити сили після операції або перенесеного важкого захворювання.
Таємниця чарівного впливу
Яким чином музика здатна зцілювати? Поки вчені не прийшли до єдиної думки.
Лікарі психотерапевти вважають, що лікування проходить на підсвідомому рівні. Багато хвороб не є спадковими або не несуть фізичної недуги, а виникають на тлі світогляду людини або навіть від особливостей його характеру. Так, наприклад, люди з захворюваннями шлунка, гіпертонії або стенокардії, повинні сказати «спасибі» своїм характером, який не вибачає чужих помилок, ворожий по відношенню до оточуючих і надто принциповий. Той же, хто не впевнений у собі і зациклений на своїх недоліках — ваші «попутники» бронхіальна астма, головні болі і аритмія серця. Ви можете жменями пити ліки, але якщо не змінитеся самі або не поміняєте ставлення до оточуючих і до життя в цілому, то привести здоров’я в норму буде не просто.
Музика є тим, ключиком, який допомагає відновити загублений баланс і створити гармонію між душею і тілом. Краще пізнати себе допоможуть твори Бетховена, Бородіна, Шопена. Симфонії Чайковського «лікують душу» і допомагають позбутися від неприємних, важких спогадів. Візьміть під контроль свої негативні емоції — послухайте твори Шостаковича. Вийти з депресивного стану, підняти настрій і оптимістично поглянути на світ допоможуть музичні праці Бізе, Моцарта, Штрауса.
Інша теорія, висловлювана щодо лікувальних властивостей музики, зводиться до певного ритму. У природі вібрує все, в тому числі і людський організм. У разі захворювання того або іншого органу, змінюється його вібрація, а правильно підібрана музика, здатна налагодити його роботу і як наслідок, вилікувати недугу. Наочний приклад — наше серце. Тому для «здорового звучання» хворого органу, прописують регулярно слухати ту музику, яка звучатиме з ним в унісон.
Лікувальний інструмент
Вважається, що вплив звукових вібрацій певного інструменту, здатне впливати і зцілювати конкретний орган. Ось рекомендації фахівців, які ви можете взяти собі на замітку:
— Піаніно — допомагає роботі щитовидної залози;
— Духовий орган — додає ясність розуму;
— Барабан — нормалізує ритм серця і роботу кровоносної системи;
— Флейта — розширює, очищає і відновлює роботу легенів;
— Скрипка — відновлює душевний спокій, спонукає до співчуття і самопожертви;
— Віолончель — благотворно впливає на нирки;
— Арфа — робить позитивний вплив на роботу серця;
— Саксофон — стимулює сексуальні бажання;
— Акордеон (баян) — покращує роботу всіх органів черевної порожнини;
— Цимбали — очищають і нормалізують роботу печінки.
Оркестр, у якому так багато різних музичних інструментів, за допомогою класичної музики, здатний чудесним чином впливати на весь організм в цілому.
Воістину універсальним засобом, вважаються твори Моцарта. Дослідження позитивного впливу його музики в різних областях, просто вражають. У лікувальних цілях її слухають для якнайшвидшого одужання від застуди, головного болю, зняття нервової напруги, поліпшення настрою. З тіста, замішаного під музику композитора, виходить дуже пишний і смачний хліб, а рисова горілка (саке), приготована звичайним способом, стає ароматні. Навіть корови здатні оцінити твори майстра — слухаючи його музику, вони більше дають молока.
Приділіть всього кілька хвилин на день, щоб поправити своє здоров’я, але і зрозуміти, наскільки був би нудний світ без музики.